Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?

[ Pregleda: 2471 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?28.02.2006. u 22:45 - pre 221 meseci


To se plaća?
 
Odgovor na temu

Viktor Markovic
Beograd

Član broj: 54082
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?01.03.2006. u 00:46 - pre 221 meseci
ne placa se.
evo sta matt cutts kaze o tome.

http://www.mattcutts.com/blog/ui-fun-better-snippets/

da sumiram za one koje mrzi da citaju: nista nije otkrio, kaze da sve zavisi od algoritma. Kad algoritam odluci da sajtu to treba, onda to i stavi.

 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?01.03.2006. u 01:26 - pre 221 meseci
E, tom se odgovoru nisam nadao... Nešto kao umjetna inteligencija, a? :)

Evo par primjera:

http://www.google.com/search?h...amp;btnG=Search&lr=lang_hr

http://www.google.com/search?h...amp;btnG=Search&lr=lang_hr

Kad bi imali dovoljno primjera, možda bi mogli i prokužit što taj algoritam uzima u obzi. Moja pretpostavka je da sajt mora biti dobro posjecen, te da oindex strana mora imat neke tekstualne linkove na index stranici (to je očigledno) na koje se često klika.
E da, i vjerojatno ti sajtovi imaju jako mnogo posjeta nakon što se u googlu upiše pojam iz naslova (title taga) odnosno čitav naslov sajta.

I radi se vrlo velikim sajtovima, npr grad Varaždin ima preko 6000 strana, onaj fischen s bloga ima više od 600 strana, ovaj forum to isto ima, forum.hr isto to ima, Share International ima preko 800 stranica.
DAkle mora biti i velik sajt.

Možda je povezano i sa adsens. ALi mora se priznat da je dobar feature.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?01.03.2006. u 09:00 - pre 221 meseci
Nki dam sam se za to azinteresovao i nasao neku logiku, jer pa rmojih sajtova ima te menije na Google-u, ali sad da me ubijes ne mogu da se setim...
 
Odgovor na temu

kupidisk
Nis

Član broj: 17196
Poruke: 418
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pcigrice@gmail.com
ICQ: 244819273
Sajt: www.pcigre.com


Profil

icon Re: Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?01.03.2006. u 20:33 - pre 221 meseci
Koliko ja znam potreban je odredjen PR.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Kako postići da u rezultatima googla bude mali meni sajta?

[ Pregleda: 2471 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.