Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog

[es] :: Access :: Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog

[ Pregleda: 2128 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog13.02.2006. u 18:26 - pre 221 meseci
Probao sam sa pretragom foruma i Google-a, ali nisam našao ništa što rešava ovaj problem, veliki za mene, a verovatno mali za mnoge od Vas.

Ukratko, recimo da imamo običan obrazac ("Form1"), koji sadrži dve kontrole: jedna je Text box po imenu "Naziv", a druga je option group sa tri radio dugmeta i opcijama Grupa 1, 2 i 3. Želim da selektovanje jedne od opcija iz ove grupe prouzrokuje bojenje pozadine Text boxa "Naziv" odgovarajućom bojom, različitom za svaku od opcija 1, 2 i 3.

U attachmentu sam ubacio primer prozora, ako objašnjenje/pitanje nije dovoljno slikovito, da biste znali na šta sam mislio.

Opcija Conditional Formatting se primenjuje isključivo prema podacima iz izabranog polja. Nisam uspeo da nateram conditional formatting da formatira izgled polja prema stanju neke druge kontrole.

Ima li rešenja?

Pozdrav i hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog13.02.2006. u 23:34 - pre 221 meseci
Mozda ovo pomogne.
zxz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog14.02.2006. u 01:58 - pre 221 meseci
Uh! Šta reći? Hvala puno. Ko zna - zna, a ko je glup - pita :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog14.02.2006. u 13:26 - pre 221 meseci
Kako sam već rekao, kod koji si mi ostavio funkcioniše kako je potrebno, s tim što ja (zbog svog neznanja, očigledno) nemam ideju kako da sad upakujem to u formular, koji će zapamtiti boju svakog zapisa ponaosob?

Kapiram da nije ni potrebno da se pamti boja, pošto je boja direktno vezana za izabranu opciju (1,2,3), ali problem nastaje kada kreiram novi zapis, gde boja ostane poslednja koju sam izabrao, a kada se vratim na prethodni record, boja opet ostaje ista. Drugim rečima - treba mi nekakva "form repaint" procedura, koja će na osnovu već snimljenog stanja pojedinačnog zapisa, proveravati koje je polje selektovano i dodeliti mu odgovarajuću boju. Takođe, ako ni jedna od opcija iz grupe nije selektovana, boja bi trebala biti bela.

Ovako kako je sada, menjanje boja funkcioniše isključivo kada kliknem na neku opciju, a kada se šetam po zapisima, boja ostaje ista ona na koju sam poslednji put izabrao. Drukčije rečeno - formatiranje reaguje sam na trenutnu akciju, a ne i na već postojeće stanje.

Nešto sam eksperimentisao, ali nisam dobio ništa smisleno - šta više, zabrljao sam i ono što je radilo kako valja, ali na sreću, imao sam backup.

Naravno, ne insistiram da neko troši svoje vreme na moje probleme, pošto ja nisam niti programer, niti mi je pravljenje ove baze od nekog intergalaktičkog značaja. Ako je neko voljan, hvala, a ako nije - opet hvala na već pruženom znanju i savetima :)

Pozdrav i hvala još jednom!

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 14.02.2006. u 14:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Contitional Formatting jednog polja u odnosu na stanje drugog

[ Pregleda: 2128 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.