Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom

[es] :: Baze podataka :: problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom27.01.2006. u 09:40 - pre 221 meseci
imam na poslu program za racunovodstvo radjen u clipperu.Danas sam imao problem na jednom racunaru (inace oni su u mrezeni u workgroup).Kad radnica pokusa da stampa on izbaci poruku o gresci "invalid declaration record" i kaze da ne moze naci podatak za stampu.
Problem sam resio tako sto sam restartovao sve racunare u knjigovodstvu zajedno sa glavnim na kome se nalazi baza.
Desavalo se cesto da stampac krene da stampa i u pola posla stane.
Opet sam restartovao taj racunar na kome je stampac i on proradi, pa posle nekog vremena opet stane.
Ja nemam iskustva sa clipperom.Moze li mi dati neko nekakvo uputstvo za otklanjanje problema u radu ovog programa,tipa ne stampa stampac, fale podaci u bazi itd?
Hvala
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom27.01.2006. u 10:42 - pre 221 meseci
Citat:
poruku o gresci "invalid declaration record" i kaze da ne moze naci podatak za stampu.


Nisam bas siguran da ti je ovu gresku dao clipper, sta je u pozadini?

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom27.01.2006. u 12:40 - pre 221 meseci
mislis da je neki problem sa mrezom?
ja pretpostavljam da je vise radnica pokusalo da koristi istu opciju programa i da je to izazvalo problem.
Sta mislis u vezi toga?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom27.01.2006. u 14:49 - pre 221 meseci
Mislim da aplikacija na clipper-u, ako jeste onda su korisceni neki dodaci. Greska "invalid declaration record" nije kliperova, tamo se ne koristi slog nego polje. Deklaracija sloga ne postoji na takav nacin. Pitaj programera sta mu znaci ova greska.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: problem sa programom radjenim u clipperu za knjigovodstvom

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.