Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prism2.5/HostAP u klijent modu + Slackware = Ne radi :-(?

[es] :: Wireless :: Prism2.5/HostAP u klijent modu + Slackware = Ne radi :-(?

[ Pregleda: 1928 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Prism2.5/HostAP u klijent modu + Slackware = Ne radi :-(?21.01.2006. u 15:29 - pre 222 meseci
Prism2.5 PCMCIA kartica na Slackware 10.2. Tačnije: SENAO NL-2511CD PLUS EXT2 (INTERSIL HFA384x/IEEE)

Instalirao sam hostAP (hostap-driver-0.4.7.tar.gz), hteo da pokrenem u klijent modu: učitao modprobe hostap_cs, modul se učitaio, ali... ništa.

Kad kucam ifconfig -a, nema novih interfejsa
Kad kucam iwconfig, svi postojeći interfejsi daju "no wireless extensions".

Probao da startujem /etc/rc.d/rc.inet1 (pošto on pokreće rc.wireless, koji je inače executable), ali ništa se posebno ne dešava.

Gde grešim?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prism2.5/HostAP u klijent modu + Slackware = Ne radi :-(?21.01.2006. u 22:40 - pre 222 meseci
Ajde ljudi, zna li neko nešto?

Da odgovorim sam sebi:

Treba pokrenuti "cardmgr" da bi prepoznao PCMCIA karticu, a taj cardmgr izgleda radi kao daemon. E, da bi se on pokrenuo treba prvo učitati drajver za pcmcia, a to je najlakše uraditi tako što se učita modul za hostap_cs.

U suštini, ubacio sam na početku /etc/rc.d/rc.inet1 sledeće:
Code:

if !(lsmod | grep hostsap_cs > /dev/null); then
modprobe hostap_cs
fi
if !(ps -e | grep cardmgr > /dev/null); then
cardmgr
fi


Dobro, to je privremeno rešenje. A sada da pitam nekog ko već ima iskustva:
Što se ovo automatski nije podesilo prilikom instalacije? Jel ima bolje mesto da ubacim ovaj kod, pošto mi je rc.inet1 malo neprikladan, ali i rc.local mi deluje zakasnelo (možda se pre rc.local izvršava neka skripta koja sa iwconfig komandom podešava wireless). Jel ima još nešto što treba startovati, neki fajl sa konfiguracijom ili nešto slično?
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Prism2.5/HostAP u klijent modu + Slackware = Ne radi :-(?22.01.2006. u 01:57 - pre 222 meseci
e pa ovako

ako se kartica ne prepoznaje ili se prepoznaje ali ne radi, imas u card mgr-u da podesis koji IO opseg da koristi. meni je moja prizma pravila problem pa sam to resio menjanjem IO poola i odmah je proradilo sve (proveri firmwer u prizmi, jer neki hostapovi ne rade dobro sa svakim firmwerom)

sto se tice iwconfig komande

za prizmu ukratko:

napravi exe skript u kome ces navesti mod rada koji zelis

recimo:

ifconfig wlan0 up (obavezno)

iwconfig wlan0 mode mannaged (ili master ili monitor, master je ap mod, u monitor modu prizma nista ne emituje, samo slusa)

iwconfig wlan0 sense 3 (osetljivost)

iwconfig wlan0 essid "ime mreze na koju se kacis"

iwlist wlan0 scan (listing skeniranih mreza ili okacenih klijenata zavisno od moda rada)

i tako dalje.... prosto ili sam startujes ili ubacis u rc.local i to je to...

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Prism2.5/HostAP u klijent modu + Slackware = Ne radi :-(?

[ Pregleda: 1928 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.