Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zahtevati password da bi se uradio uninstall? Kako instalirati servis?

[es] :: .NET :: Zahtevati password da bi se uradio uninstall? Kako instalirati servis?

[ Pregleda: 2481 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rade Jaramaz

Član broj: 173
Poruke: 47
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Zahtevati password da bi se uradio uninstall? Kako instalirati servis?16.01.2006. u 21:56 - pre 222 meseci
Zdravo,

Napravio sam windows servis koristeci C#. Sada me interesuje par stvari, a to su:

1. Kako prilikom unistalacije servisa traziti username/password od korisnika i ukoliko ne unese dobar password nenastaviti uninstalaciju?
2. Kako u task manageru korisniku onemoguciti da ubije proces servisa? Da li postoji mogucnost da se servis nevidi u procesima ili mozda mogucnost da se zatrazi password ukoliko korisnik zeli da ubije ili iskljuci servis? Bitno je onemoguciti korisnike koji nemaju password da zaobidju servis, a da se to neradi koristeci windows vec sam program da sebe da stiti.

I jos jedno pitanje vezano za instalaciju servisa. Koristio sam setup projekat u visual studiu 2003 i napravio instalaciju, ali nisam uspeo da napravim instalaciju servisa na masini prilikom pokretanja setup projekta tj. da kada se iskopira .exe fajl od servisa da se prilikom setup-a instalira koristeci "installUtil servis.exe"? Koliko znam ovo mora da se uradi da bi se servis startovao sledeci put prilikom pokretanja windows-a. Nadam se da razumete sta hocu da kazem.

Hvala Vam svima na pomoci,

Pozdrav,
Rade
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Zahtevati password da bi se uradio uninstall? Kako instalirati servis?

[ Pregleda: 2481 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.