Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li visestruko obracanje web servisu usporava aplikaciju?

[es] :: .NET :: Da li visestruko obracanje web servisu usporava aplikaciju?

[ Pregleda: 2025 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radudzoni
Radoslav Jovanovic
Beograd

Član broj: 8384
Poruke: 133
*.dial.b92.net.



Profil

icon Da li visestruko obracanje web servisu usporava aplikaciju?07.01.2006. u 23:57 - pre 222 meseci
Ovo ne mogu sam da testiram narednih desetak dana iz tehnickih razloga, a resenje jednog konceptualnog problema vezanog za ovo pitanje mi treba za dva dana.

Zapravo, evo konkretnog primera:
Recimo, da imam web servis koji izvrsava sql upite i vraca rezultate, i imam slucaj kad treba da jedan za drugim izvrsim 10-20 sql upita, pa me interesuje da li i koliko ce biti sporija aplikacija ako za svaki upit posebno pozivam web servis u odnosu na situaciju da mu u jednom pozivu prosledim sve sql upite. Naravno, konekcija sa bazom bi u oba slucaja sve vreme bila otvorena.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Da li visestruko obracanje web servisu usporava aplikaciju?08.01.2006. u 18:22 - pre 222 meseci
Koliko bi bilo brze zavisi od slucaja do slucaja, ali je ipak brze uraditi jedan poziv.
Najpre zbog uspostavljanja konekcije i trajanja poziva web servisa. Mozes to posmatrati i kao ucitavanje web strana - brze ces ucitati jednu stranu od 100KB nego 20 od po 5KB.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Da li visestruko obracanje web servisu usporava aplikaciju?09.01.2006. u 00:56 - pre 222 meseci
Naravno da će biti sporije sa više poziva, ali koliko i da li će uopšte to usporenje biti primetno niko ne može da oceni napamet. Moraš sam da izmeriš.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Da li visestruko obracanje web servisu usporava aplikaciju?

[ Pregleda: 2025 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.