Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?

[es] :: Linux desktop okruženja :: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?31.12.2005. u 11:34 - pre 223 meseci
Imam 2 mašine. Mašina 192.168.0.1 (Slackware 10.1) koja ima izlaz na internet i na koju nije priključen miš, tastatura i monitor i 192.168.0.2 (Slackware 10.2) koja je mnogo jača po hardveru. Na obe mašine sam uneo u /etc/hosts
Code:
192.168.0.1     ras.comp-lab.com     ras
192.168.0.2     main.comp-lab.com    main

E sad pošto stara metoda sa xhost više ne pali, uradio sam i sledeće po uputstvu sa ove adrese. Na mašini "main":
Code:
mr@main:~$ export DISPLAY=:0.0
mr@main:~$ xauth extract - $DISPLAY | ssh ras /usr/X11R6/bin/xauth merge -
mr@ras's password:
mr@main:~$ ssh ras DISPLAY=main:0.0 /usr/X11R6/bin/xterm
mr@ras's password:
/usr/X11R6/bin/xterm Xt error: Can't open display: main:0.0

Isto se dešava ako se prvo logujem na ras sa ssh pa setujem DISPLAY na main:0.0 i onda pozovem xterm.
Evo i izlaza komande xhost
Code:
mr@main:~$ xhost
access control enabled, only authorized clients can connect
INET:ras.comp-lab.com
INET:localhost

Izgleda da je sve podešeno, a opet ne radi. Ajde ljudi pomagajte da vidimo kako se ovo radi.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?31.12.2005. u 19:35 - pre 223 meseci
posto ne znam kojim si procesom namjestio X server za remote logging, a prelijen sam za citanje tog linka, evo par natuknica.

znaci ti si digao X server na masini ras, a zelis se spojit sa masine main. right? zasto onda u procesu spajanja ti da gresku da ne moze otvorit display 0 sa masine main?

Citat:
/usr/X11R6/bin/xterm Xt error: Can't open display: main:0.0


ok. znaci kako bi to islo najjednostavnije? pa na masini ras prvo otvori Xaccess file, pa u njega ubaci ip adresu ili ime kompjutera (ako ti je definirano u /etc/hosts, kako kazes) kojem zelis dat dozvolu za spajanje. ako je xdm dignut na na xdmcp masini (x serveru), posalji mu HUP signal da reprocesira inicijalizacijske fileove. ako neznas kako to ide, ide ovako :

Code:
 kill -HUP pid_od_xdm-a_stavi_ovdje 


dakle, to je najjednostavnija moguca konfiguracija XDMCP-a na masini koja ti provajda X server. sad se prebaci na kompjuter s kojeg se zelis spojit, dakle na kompjuter main, i u konzoli upisi

Code:
 X -query ras 


ili

Code:
 X -query 192.168.0.1 


nakon toga dobijes login window, i eto ti X-a.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?06.01.2006. u 14:54 - pre 222 meseci
Probao sam tvoj način i ne radi, a i ne odgovara mi jer ja na mašini main (ne ras nisi pažljivo čitao) već imam gnome učitan i treba mi samo da se programi sa ras konektuju na taj X server a ne da se logujem ispočetka.

Dobro ima li bar nekog na forumu ko zna kako se kontektuje na udaljeni X server na novijim verzijama?
 
Odgovor na temu

corrupt
Beograd

Član broj: 21930
Poruke: 45
80.93.232.*



+1 Profil

icon Re: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?07.01.2006. u 01:21 - pre 222 meseci
A zasto ne podesis lepo VNC server i resis sve probleme?
"Give me a place to stand on, and I will move the Earth!" ... said Archimedes ...
 
Odgovor na temu

kotnick
Novi Sad

Član broj: 79015
Poruke: 18
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: kotnik@jabber.ccc.de
ICQ: 209604023


Profil

icon Re: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?10.01.2006. u 01:45 - pre 222 meseci
ssh -X ras

Samo prvo overi da je ForwardX11 stavljeno na ``yes''. Sigurnije je i jednostavnije.
It's all GNU to me.
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?11.01.2006. u 20:08 - pre 222 meseci
Citat:
kotnick: ssh -X ras

Samo prvo overi da je ForwardX11 stavljeno na ``yes''. Sigurnije je i jednostavnije.

Da, tako radi, ali i dalje mi nije jasno zašto ne radi onaj način koji sam naveo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Kako puštati programe koristeći udaljeni X server?

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.