Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!

[es] :: Video karte i monitori :: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14510 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.66.EUnet.yu.



Profil

icon Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!21.12.2005. u 18:35 - pre 222 meseci
Imam Leadek Winfast 2000 expert TV karticu sa kojom imam problem oko sinhronizacije tona i slike. Dakle, koristim softver koji sam dobio i sasvim sam zadovoljan njime.“Dize“ racunar iz hibernacije, snima sve sto ima, ugasi racunar i sve je OK osim sto ton malo zuri u odnosu na sliku. Probao sam sve rezolucije, kodeke itd. ali nista. Slika je fenomenalna, ton takodje ali sinhronizacija esta muerto !!! Zanimljivo je da se sinhronizacija gubi tek negde posle 15-tak minuta snimanja pa pretpostavljam da su u pitanju frejmovi ili tako nesto.

pozrav
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.ETF.BG.AC.YU.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!21.12.2005. u 19:36 - pre 222 meseci
Verovatno si ukljucio da se kompresuje i audio, prilikom snimanja. Ako u tom softveru postoji mogucnost, iskljuci kompresiju zvuka, pa ga naknadno kompresuj, recimo u virtual dub-u. Ako nemas tu opciju u tom programu, koristi neki drugi program, virtual vcr na primer.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.103.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!21.12.2005. u 22:32 - pre 222 meseci
Nema nikakvih podesavanja oko tona prilikom capturinga.Ton se snima u MPEG-1 Audio Layer II i to je sve. Ne da mi cak ni da ga snimim mono. Probao sam i druge programe kao npr. Intervideo Recorder 5 koji je inace sjajan ali sa njim je jos gore. Ovaj njegov koristim zato sto ima odlicnu kontrolu nad racunarom tj. ukljucuje ga i gasi kad zavrsi. Ovu sam karticu kupio pre svega da prebacujem zapis sa Hi 8 mm kamere na hard. Impresioniran sam i slikom i tonom. Jos samo da ih usaglasim ! Da nije ipak do nekog hardvera.Ploca mi je neko zuto s***** PC Chips ali, radi bre odlicno. Imao sam i pre TV karticu, i to dve ali sa njima nisam imao problema oko sinhronizacije.Doduse, sa njima nisam uspeo da dobijem punu PAL rezoluciju. Zato sam i kupio Leadtek-a.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!22.12.2005. u 07:52 - pre 222 meseci
Sumnjam da je do hardvera. Pogotovo sto kazes da se kasnjenje javlja posle 15-ak minuta, a to je bas karakteristicno da dodje do desinhronizacije posle odredjenog vremena kada se zvuk direktno kompresuje. Da je do hardvera doslo bi verovatno odmah do desinhronizcaije, ovo mi pre lici na los softver. U svakom slucaju nista te ne kosta da sad odmah probas sa Virtual Vcr-om, pa javi sta se desava. U Virtual Vcr-u u tab-u za podesavanje audia, opciju "compress audio" ostavi necekiranu, a u tab-u AV sync cekiraj "Resample Audio" i selektuj Resample Audio Dynamically. Pa javi sta se desava...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.118.eunet.yu.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!22.12.2005. u 20:14 - pre 222 meseci
Skinuo sam ga. Dobar je programcic, vrlo slican Windows Movie Maker-ovom capturingu. Ali, on capturuje samo u AVI. Ja licno mislim AVI nije neophodan da bi se dobio kvalitet. Ja sam do sada uvek snimao u MPEG 2 formatu i sa njim sada imam problem od kako sam kupio Leadtek-a. Promenio sam slot i sada je mnogo bolje. Jos uvek nije to to ali doci cu mu ja glave. Sada vrlo malo ide slika ispred tona dok je pre ton dosta isao ispred slike. Zasto je bolje u ovom slotu nemam pojma ali to je uvek dobar recept kada ne znas sta vise da radis.Instalirao sam i Nero Digital za capturing u MPEG 2 720 X 576 i sada sam resio i pitanje prebacivanja sa kamere.Da skratim, jos uvek nije 100 % dobro. I dalje mi treba neki predlog. Hvala the.kum-u ali stvarno ne volim AVI. Imam harda koliko hoces ali, dok se posle to sve spakuje prodje mi mladost. Mnogo je bezbolnije sa MPEG-om.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!23.12.2005. u 14:00 - pre 222 meseci
U tabu "video" imas da cekiras "use compression", pa mozes da kompresujes u sta hoces...Ako ti se svideo Virtual Vcr, probaj takodje iuVCR, on je vrlo slican, samo sto nije free, a ja sam uvek naletao na lose krekove tako da me smorio program i nemam ga trenutno, ali koliko se secam u njemu ima i schedulling (mada nisam 100% siguran)...A sto se tice slota, imao si konflikt sa necim, tj. kartica i jos nesto su koristili isti IRQ, pa kad si promenio slot, promenio se i IRQ.

[Ovu poruku je menjao the.kum dana 23.12.2005. u 15:10 GMT+1]
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.98.eunet.yu.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!03.01.2006. u 19:20 - pre 221 meseci
Skinuo sam Fly TV 2000 i resio sve probleme.

pozdrav od Audia
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!17.01.2006. u 10:56 - pre 221 meseci
I ja sam juče kupio Leadtek TV 2000 XP Expert, i imam problem sa desinhronizacijom slike i tona već u mpeg2 formatu, i to se pojavljuje možda već nakon 20-30 sekundi. Da li se to može nekako riješiti bez korisštenja nekog drugog softvera? Pošto mnogi koristze i hvale ovu karticu zanime me da li su imali ove probleme i kako su ih riješili. Neko na stranom forumu reče da je riješio reinstaliranjem windowsa. Može li se tako riješiti, koja je vjerovatnoća uspjeha, pošto ne bih radi toliki posao za ništa?
 
Odgovor na temu

exPirat

Član broj: 7959
Poruke: 211
62.193.143.*



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!17.01.2006. u 22:58 - pre 221 meseci
Imam identican problem sa dodatkom da posle oko 30 minuta snimanja slika pocne da "secka", bez obzira u kom formatu se snima :(

Probao sam sa promenom slota, reinstalacijom drivera ... nista ne pomaze.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!18.01.2006. u 12:59 - pre 221 meseci
Svasta sam radio ali nisam uspeo da usaglasim ton i sliku. I OS sam reinstalirao ali nista! Cisto gubljenje vremena i zivaca. Skinite FLY TV 2000 koji koristi InterVideo 3 kodek i odusevicete se. Kontrolise TV, ukljucuje, snima i gasi racunar bez problema. Ne nervirajte se za dzabe.


pozdrav
 
Odgovor na temu

dolinoo

Član broj: 82641
Poruke: 17
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!05.02.2006. u 18:35 - pre 220 meseci
To je definitivno najbolje rješenje. Ja sam skoro mjesec dana vodio borbu sa desinhronizacijom zvuka i slike, isprobao bezbroj kombinacija, čak i kupio drugu tv i zvučnu karticu, dosao na rub zivčanog sloma i onda sam pročitao ovdje za kombinaciju Fly2000tv i InterVidea3.

Nećete vjerovati sve radi kako treba.!!!. Diže računalo iz hibernacije, snimi kako treba, vraća ga nazad u hibernaciju. Suze radosnice su mi krenule.

Hvala AUDIO, zakon si !!!
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
213.244.197.*



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!06.02.2006. u 11:57 - pre 220 meseci
Drago mi je da sam nekome pomogao. Ima samo jedna stvar koju nisam rekao a to je da FLYTV2000 nema u sebi intervideo 3 kodek tako da je on kod mene "povukao" kodek sa vec instaliranog InterVideo rekordera. Mozda negde i postoji paket kodeka koji ga ima ali ja sam tu uradio na ovaj nacin posto mi se rekorder podrazumeva tj. instaliram OS, InterVideo rekorder pa sve ostalo.

@dolinoo

Hvala ti ali nisam ja zakon vec InterVideo koji ima definitivno najbolji kodek !!!
 
Odgovor na temu

dolinoo

Član broj: 82641
Poruke: 17
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!08.02.2006. u 06:18 - pre 220 meseci
Ma znam ja da Fly ne dolazi sa InterVideo3 codecom, treba ga naknadno skinuti i instalirati.

Evo za sve link na kojem možete skinuti sve što vam treba i mali lagani tutorial:

http://toolsheaven.altervista.org/

Ovo je čisti codec, znači ne treba instalirati nikakve rekordere već samo to. I obavezno pročitajte uputstvo. Bitan je redoslijed instalacije. Najprije instalirati SDK, pa onda codec.

Eto to je to, da ne gnjavim više.
 
Odgovor na temu

aleksandarveliki
aleksandar
vrbas

Član broj: 79693
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!13.02.2006. u 08:28 - pre 220 meseci
imao sam isti problem pa sam format disk i ponovo instalirao winXP i drajvere za plocu,graficku,tv karticu (nikakve druge sofrtvere) i sve je ok.
 
Odgovor na temu

dolinoo

Član broj: 82641
Poruke: 17
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!13.02.2006. u 18:57 - pre 220 meseci
Ne znam jesam li to već napisao, ali Vader je to dobro objasnio na ovom ili nekom drugom forumu. To je upalilo i kod mene. Tsvar je kod te Leadtekice da ako se koriste najnoviji driveri dolazi do velikih problema kod snimanja. Najbolja je solucija korisiti drivere koji dolaze sa karticom i to čak one za koje OS javlja prilikom instalacije da nisu potpisan od Microsofta.

Meni je vraćanje na stare drivere riješilo puno problema i tek je tad kartica proradila kako treba. Je to čudno, novi driveri bi trebali biti bolji, ali čini mi se da u ovom slučaju to ne stoji.
 
Odgovor na temu

Som
Dado Somic
NJemacka

Član broj: 47048
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!23.02.2006. u 18:05 - pre 219 meseci
Imam i ja jedno pitanje kod snimanja mi stane t.j. zamrzne sliku svaki put na 8,25 min da li se nekom to desava ili desavalo i kako je to odklonio ako mi ne stigne brzo odgovor probat cu formatirat disk pa vam javim da li je onda sve o.k.-pozdrav
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!27.02.2006. u 23:18 - pre 219 meseci
I ja sam vlasnik iste kartice i istih problema - loša sinhronizacija tona i slike.
Porbao sam sa: fly 2000 tv, christv, instaliarao sve moguće codec-e.
A kao šlag: kartica je vezana na kablovisku tv.
Jedino što nisam promenio grafičku karticu, ili možda ceo računar.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.gromnet.net.



+11 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!28.02.2006. u 10:29 - pre 219 meseci
Nabavite neki dualcore cpu pa nece zaostajati slika. Kartica nije nista kriva, uostalom ista je kao hiljadu drugih modela - 878 + tuner + par kondenzatora.
Desinhronizacija u vasem slucaju nastaje usled gubitka frejmova bez obzira sto program za snimanje to ne prijavljuje. Puni PAL je tesko snimati i komprimovati u realnom vremenu. Opterecenje procesorane bi smelo da prelazi 50-60% da bi i u pikovima signal bio obradjen. Na taj nacin kasnjenje ce se primetiti tek nakon 1-1.5 sat a nije zgoreg namestiti da se avi secka na manje delove.
Fly 2000 tv je dva koplja ispred ostalog softvera za tu svrhu. Naj bolje mi je radila 2.3.8 beta 3 verzija ali ne mora da znaci da ce i kod drugih tako biti. Najmanje opterecenje cpu-a i najbolju sliku je imao 5.11 divx, samo staviti deinterlace all frames a audio moze i u pcm pa se prilikom montaze sa vdub-om komprimuje u nesto. Kasnjenje koje nastaje usled prolaska zvuka kroz zvucnu karticu se moze anulirati u samom programu. Probajte sve kombinacije ali sa 90% opterecenja procesora ce ne mogu napraviti dobri i dugacki snimci.
 
Odgovor na temu

Daniel Mauric
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 3279
Poruke: 31
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!01.03.2006. u 15:02 - pre 219 meseci
Da li neko koristi karticu sa obicnom antenom, dakle bez kablovske. Kakva je slika u tom slucaju, ja nemam kablovsku i uzeo bih karticu ali se bojim da ce kvalitet prijema i slike biti los.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.gromnet.net.



+11 Profil

icon Re: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!03.03.2006. u 20:10 - pre 219 meseci
Ja sam snimao sa antenom i bilo je u redu, normalno losiji kanali otpadaju. Ovde mislim na stare kartice sa conexant chipom i velikim tunerom, za nove jeftine modele sa digitalnim tunerom ne znam. Ako ima snega drasticno se povecava bitrate i cpu usage zato sto se racunar muci da opise kretanje belih tackica. Ako je kvalitet prijema malo losiji od idealnog snimak uglavnom ispadne bolje od originala zato sto se prilikom kompresije mali artefakti odbacuju.
Ja sam snimao u 512x384 sto izgleda neobicno obzirom da je prirodna rezolucija za bt878 768x576 ili polovina od toga ali tako se slika dodatno ispegla od snega i interlace linija a sasvim dobro izgleda i ne zauzima racunar previse. Bolje niza rezolucija i upaljeni svi filteri za peglanje slike nego obrnuto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Leadtek WinFast-sinhronizacija tona i slike nije dobra !!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14510 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.