Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti

elitemadzone.org :: MadZone :: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 17:36 - pre 223 meseci
Upravo sam se vratio sa predavanja na faksu gde nam je kolega izlozio ,javno dakle pred profesorkom, svoju ideju do koje je dosao sasvim slucajno.

Naime on je shvatio da je "aparat" kod kupoprodaje nekretnina izuzetno los.Naveo je primer koliko traje cela procedura, koliko advokati uzmaju za svoje usluge, koliko se cimas na razne strane da uplacujes razne takse, i koje su moguce prevare u tom procesu.

On predlaze da se osnuje republicka agencija za promet nekretnina.Procedura bi bila sledeca:
Ti prodajes nekretninu,uplatis na racun te agencije naprimer 55500 eur(50000 eur za nekretninu 5000 porez-ili koliki je vec,i 500 eur za takse koje se placaju i posrednistvo agencije u tome).
Odes sa osobom kojoj prodajes nekretninu u agenciju,identifikuju vas licnim kartama, sluzbenik se uveri u saglasnost strana, dalje, novac se sa racuna agencije prebacuje na racun osobe koja kupuje stan, u drzavnu kasu ide porez i takse i to sve jednim klikom na taster.
Istovremeno se obavlja i knjizenje nekretnine, tako da moj kolega kaze ceo proces bi trajao 10-15 minuta.

Takodje on predlaze da ta agencija ima svoj sajt na kom bi bila baza podataka o nekretninama koje se prodaju na podrucju Srbije, naravno, dakle ti prodajes to i to, platis 50 eur i tvoja nekretnina se pojavljuje u bazi, gde bi se lako po performansama-kriterijumima putem interneta vrsila pretraga kao na sajtovima za pretragu polovnih automobila.

Kolega(ne znam mu ime) kaze da je kontaktirao 3 ministarstva i nada se da ce uspeti svoju ideju da progura i da ona zazivi, on misli da bi tako u Srbiju usao i strani kapital trgovaca nekretnina, posto bi taj biznis bio sigurniji, misli da bi tada svi bili na dobitku sem advokata, cije usluge u toj sferi vise ne bi bile potrebne.

Ja sam jos uvek pod utiskom, tako da ne mogu jos uvek realno da ocenim koje mane ima ovaj predlog agencije za promet nekretnina i sta se tu dobija a sta gubi u odnosu na klasicno trgovanje nekretninama.

Ima li neko od vas misljenje povodom ovoga?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 17:46 - pre 223 meseci
Jos jedna ideja kako izmusti pare iz Srbije i transferisati ih u Beograd. U poslednje vreme poznati termin "beogradizacija Srbije".
edit
Htedoh nadugacko i nasiroko o ovome ali mi je muka od svega.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 17:53 - pre 223 meseci
Mislim da agencije za promet nekretninama bas i ne bi bile odusevljene uvodjenjem drzavnog monopola na promet nekretninama i njihovim istiskivanjem iz posla.
Takodje, nije mi jasno o kakvim advokatima prica tvoj kolega. Advokate angazuje agencije(ako su ozbiljne naravno) kako bi proverile da li je sva papirologija vezana za nekretninu ok, znaci da li su placene komunalije, da li je uknjizena i slicno. Inace bilo je pokusaja da se promet nekretninama podigne na visi nivo postovanjem standarda odredjenih asocijacija kao sto je VAN npr. u Vojvodini.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 17:55 - pre 223 meseci
I kad i tu krene korupcija, a nas narod je sve samo ne imun na korupciju...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 19:33 - pre 223 meseci
mi smo u tranziciji sto predstavlja proces gde se izmedju ostalog drzavna svojina transformise u privatnu a ovo bi bio retrogradan proces... zna se za koje oblasti se osnivaju javne sluzbe, promet nekretninama ne spada ni u jednu od tih oblasti, a i takav akt bi bio protivustavan jer bi jedan oblik (drzavna svojina) svojine stavio u povlascen polozaj...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 19:59 - pre 223 meseci
A gde su tuna ja ?

Dakle lep idealistican model, ali kako ce gomila ljudi da uzima mito :))).

Kako ide ona prica sijalicom koja nikada ne pregori ???

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 20:02 - pre 223 meseci
Citat:

Naime on je shvatio da je "aparat" kod kupoprodaje nekretnina izuzetno los.Naveo je primer koliko traje cela procedura, koliko advokati uzmaju za svoje usluge, koliko se cimas na razne strane da uplacujes razne takse, i koje su moguce prevare u tom procesu.


Uh ... ne dopada mi se puno taj predlog, razmisli - hajde da osnujemo i drzavnu agenciju za prodaju automobila - svi znamo da dileri kola uzimaju dobar profit i komplikuju stvari, a ima prevara koliko hoces (kradena kola, vracena kilometraza i sl)... i agenciju za promet robom siroke potrosnje, znamo da malotrovinske marze idu i preko 40% a puno puta prodaju skart (prepravljen exp. date)i sl... :)

Mislim da cela ideja nema puno ekonomskog smisla jer trgovina, pa i stanovima, nije i ne treba biti posao drzave - zato i postoji privatni sektor.

Osim toga - marginalna prednost za kupce (manja birokratija) nestaje pukom cinjenicom da je obicno dobar deo prodaje stana sama logistika, proveravanje legalnosti, pokazivanje nekretnina kupcima i match-making - dakle, to je radno mesto, full-time, i obicno vezano za neku lokaciju.

Razmisli samo kako bi se osecao da drzava preotme tvoj posao - recimo da se osnuje drzavna turisticka agencija, jer, recimo da pretpostavimo da, turisticke agencije previse zaradjuju i komplikuju proces i ima dosta prevara.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 20:56 - pre 223 meseci
Mene interesuje kakvo je bilo lice profesora kad je čuo izlaganje predloga - da li se osmehnuo ili se zamislio?

Inače - da li je po proceduri u celoj priči (ovoj trenutno postojećoj) neophodan advokat ili nije? Ne vidim zašto bi bio, zaključuje se kupoprodajni ugovor između dve strane a advokat se angažuje zbog stručne upućenosti u ugovorna pitanja. Ko smatra da je u stanju da razume postojeće zakone i propise ne može da oseća potrebu za advokatom.

Sam predlog ima još jednu manjkavost - tačka u kojoj se napominje "Odes sa osobom kojoj prodajes nekretninu u (republičku) agenciju" - agencije za promet nekretnina postoje prvenstveno da spoje prodavca i kupca - a ovde se navodi samo slučaj gde je to već rešeno.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti21.12.2005. u 21:03 - pre 223 meseci
Ma ok.ljudi nije to moj predlog,znao sam ja da tu neka mana postoji nego da ja u tom trenutku nisam mogao da sagledam to.

Sad posle citanja vasih stavova mogu reci da bi takva stvar bila dobra jedino za stanove/placeve i slicno koji se prodaju van agencija,tj.bez posrednika.

U svakom slucaju znam da je pitanje da li je sve to ostvarivo u praksi,jedno je ideja a drugo je praksa.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 00:02 - pre 223 meseci
Citat:
Stefano: Ti prodajes nekretninu,uplatis na racun te agencije naprimer 55500 eur(50000 eur za nekretninu 5000 porez-ili koliki je vec,i 500 eur za takse koje se placaju i posrednistvo agencije u tome).
Odes sa osobom kojoj prodajes nekretninu u agenciju,identifikuju vas licnim kartama, sluzbenik se uveri u saglasnost strana, dalje, novac se sa racuna agencije prebacuje na racun osobe koja kupuje stan...
Covece saberi se, onaj ko kupuje daje pare, onaj ko prodaje ih uzima, da moze obrnuto ja bih iz ovih stopa krenuo da kupujem :-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 00:47 - pre 223 meseci
Ne razumem tvoju repliku?
Ovde nigde ne pise da onaj ko prodaje i daje i uzima novac istovremeno,to bi bilo protivno zdravom razumu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 07:04 - pre 223 meseci
Ne mogu da verujem da toliko ljudi nije videlo :D.
Pa ovako bih ja kupio sve nekretnine koje su na prodaju.
Po ovome, ti prodajes stan i stavis 50000€ + porez. Ja kupujem i dobijem i stan i pare.
LoL.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 09:37 - pre 223 meseci
Ideja je daleko od originalne, a i nema od toga nista, vec su objasnili ljudi...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 10:08 - pre 223 meseci
Mene vise interesuje koje taj lik koji je to predlozio. Sumnjam da mu je tek onako palo napamet tako nesto. Jos jedan Zarko...

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 22.12.2005. u 11:09 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

adelante
Davor Zeljković
artijana.com, vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 22649
Poruke: 126
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.artijana.com


Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 11:08 - pre 223 meseci
Da uzmemo da si ovo greskom napisao

Citat:
Ti prodajes nekretninu,uplatis na racun te agencije naprimer 55500 eur


Ostalo nevidim nista revolucionarno u tome, sem sto bi sve pare za nekretninu bile uplacivane prvo agenciji pa tek onda vlasniku nekretnine, i naravno ta agencija bi uzimala sve takse i ostalo sto sada uzimaju obicne agencije.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 21:10 - pre 223 meseci
****Ljudi moja greska****
Sad sam tek uvideo pogresno sam napisao.Dakle trebalo bi.Kupac uplacuje u agenciju XXX eur a ne prodavac,moja greska!!!

A inace ko je taj lik,pa neki moj kolega ne znam mu ime.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti22.12.2005. u 23:07 - pre 223 meseci
Citat:
Jos jedna ideja kako izmusti pare iz Srbije i transferisati ih u Beograd. U poslednje vreme poznati termin "beogradizacija Srbije".
edit
Htedoh nadugacko i nasiroko o ovome ali mi je muka od svega.

hahaha!! Svaka cast majstore!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ideja kolege sa faksa,bas me zanima da li ce je probiti

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.