Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PRIKAZI: zvucnicki sistem Schockwave SW 390

[es] :: Multimedijalni uređaji :: PRIKAZI: zvucnicki sistem Schockwave SW 390

[ Pregleda: 8674 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon PRIKAZI: zvucnicki sistem Schockwave SW 39016.12.2005. u 21:41 - pre 223 meseci
Pozdrav,

pri kraju sam testiranja ovog zvucnickog sistema pa da malo podelim sa ostalima svoje utiske. Dakle, rec je o sasvim solidnom kucnom 5.1 sistemu koji je po dizajnu ali i izradi iznad dosad vidjanih sistema a u nekoj je pristupacnom cenovnoj klasi. Ne bih spekulisao sa cenama ali bih napomenuo da je najvisa cena za ovaj sistem koju sam pronasao nekih 140 eura, dakle, sve drugo je jeftinije. Toliko o ekonomskom aspektu, mozda samo napomenuti da je jedan, uslovno receno, direktni konkurent Xwave maestro II skoro citavih 100 eura skuplji a same razlike medju njima ne vrede prema mom misljenju toliko.

Dakle, ako se sada okrenemo samom uredjaju, pocecu od njegovih ulaznih mogucnosti. Ovde imamo dve vrste prikljucaka, aux stereo ulaz i 5.1 ulaz, dakle direktan prolaz sa playera sa dekoderom u sebi. Treci source nije baziran na ulazu vec je rec o integrisanom digitalnom FM/AM tuneru. Ovaj potonji je mozda i najslabija karika sistema, makar je meni bilo u svakom momentu veoma tesko uhvatiti i odrzati ciste stanice te posle nekog vremena to postane iritirajuce u dovoljnoj meri da prekinem sa pokusajima. Opet, kada uhvatim cistu stanicu, ruku na srce, nema "bezanja" signala i on ostaje cvrsto 'zakljucan'.

Sto se tice izbornika za izlaz, imamo na raspolaganju pored AM/FM dugmeta koje nas redirektuje na radio tuner, i izbor 5.1, aux i 6ch sto u prevodu podrazumeva izlaz za zvuk sa DVD-a/satelitskog prijemnika, dodatnog aux uredjaja (onaj stereo ulaz koji sam pomenuo) i razlaganje stereo zvuka na sve zvucnike podjednako, nesto kao quazi surround ali bez onog konstantnog delay-a, dakle, samo visekanalno rasprostriranje stereo zvuka. Svaka zvucnicka grupa se moze posebno podesavati i to prostim izborom dugmeta za tu grupu: front, cen, sub, surr. Izborom grupe dobijamo mogucnost podesavanja jacine zvuka samo za tu grupu na standardnom volume pojacavacu na daljinskom. Izbor stanica na tuneru vrsimo takodje posebnim dugmicima up, down i tuning +- a stanice memorisemo dugmetom memory. Kako se da uociti, veoma uproscen i komforan rad sa oba segmenta koja obuhvata sistem. Sve komande potvrdjujemo ili otkazujemo zasebnim dugmicima enter i cancel a zvuk po zelji mutiramo na posebnom zelenom dugmetu mute. Sve u svemu, veoma prosto i pregledno.

Sada stizemo i do bitnijih stvari a to bi trebalo biti rasprostiranje zvuka po prostoriji i utisak koji ostavlja na slusaoca. Specifikacija proizvodjaca "ogranicava" snagu pojacala na po 15W po zvucniku te 50 na subwoofweru dok zvucnike deklarise kao 40W po zvucniku i 50 na subwoofwru. Naravno, ovo ili nije istina ili ja nemam pojma o tome kako zvuci sveukupnih 30-40W u prostoriji. Ipak, malo teze ce ici ova druga pretpostavka a na one prve smo oguglali. Dakle, prema mojoj proceni, sistem ne moze obezbediti vise od realnih 30-40w ukupnih i to sa dobrim uredjajem za reprodukciju zvuka, kada je nakacen obican klasican DVD/Divx player u rezimu obe vrste zapisa filma ne moze mozda ni upola te snage isporuciti slusaocu. Ipak, treba naglasiti da svi prozivodjaci masno lazu sa ovim ciframa pa i ove treba uzeti sa rezervom. U svakom slucaju, za komforno gledanje filmova je vise nego dovoljno za slusanje muzike ja uvek savetujem standardne stereo zvucnike i odvojeni sistem za kompletan stereo zvuk, nikako home theatre/PC varijante (cast izuzecima primenjivim u oba segmenta).

Centralni zvucnik je polozen i sadrzi cetiri malena zvucnika koji su valjda bas u nejmu u svom punom sjaju, dok su sateliti vertkalni, podnostojeci na cvrstoj podlozi i takodje sadre po cetiri mala zvucnika svaki a pored samog sasvim solidnog zvuka obezbedjuju i izuetan dizajn koji definitivno krasi prostoriju, bez imalo preterivanja.

Vizuelnom utisku doprinose i svetlosna resenja na samom tuneru/pojacalu/subwooferu pri cemu display pokazuje crvenim digitalnim zapisom sta se radi na uredjaju dok je ispod njega prijatna plava svetlosna indikacija.

U najkracem rezimeu, sistem je za preporuku, kome nije suvise da izdvoji vise od 125 eura za zvucnicki sistem, topla preporuka. Najslabija tacka je pomalo aljkav tuner dok ostale stvari beleze samo pluseve. Mislim da trenutno na nasem trzistu nema konkurenciju, naravno, ukoliko se uklapate u ovaj cenovni rang.

PS: ukoliko neko postuje slike ovog uredjaja, molim da zarad Pravilnika u delu o reklamiranju na forumu ne linkuje na sajtove na kojima prodavci drze slike ovog uredjaja.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.12.2005. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39022.12.2005. u 15:03 - pre 223 meseci
Sistem izgleda ovako



Mene interesuju dimenzije, preciznije visina zvucnika?

[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 22.12.2005. u 16:04 GMT+1]

P.S. Na oficijalnom sajtu, http://www.shockwave.com.cn, nema nikakovog review ovog modela, a sajt je bez veze uradjen...

[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 22.12.2005. u 16:06 GMT+1]
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tmiljkovic

Član broj: 13127
Poruke: 11
212.200.120.*



Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39022.12.2005. u 15:15 - pre 223 meseci
Ovi zvucnici su skoro isti kao LC Power LC-60Y3, samo se centralni malo razlikuje, a visina satelita je oko 1.20 m
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39022.12.2005. u 17:48 - pre 223 meseci
Pozdrav,

visina 115cm.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.yu
Via: [es] mailing liste

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39022.12.2005. u 22:56 - pre 223 meseci
Da li je to ukupna visina? Kolika je visina dela gde se nalaze zvucnici?
I da li moze postolje da se razmontira? Mislim jel iz jednog dela ili moze da se demnotira deo sa zvucnicima jer meni u sobi ne odgovara to postolje pa bih stavio na svoje.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 23.12.2005. u 17:35 GMT+1]
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39023.12.2005. u 13:33 - pre 223 meseci
Pozdrav,

naravno da se moze razmontirati a ukupna visina je moguce 1-2cm veca nego navedena.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39023.12.2005. u 23:05 - pre 223 meseci
Citat:
Djomloun:
P.S. Na oficijalnom sajtu, http://www.shockwave.com.cn, nema nikakovog review ovog modela, a sajt je bez veze uradjen...


Da li je to sigurno sajt Shockwave proizvoda koji se ovde valjaju? Nema ništa od poznatih nam plejera a već sam na više mesta pročitao da ovi dolaze iz Makedonije.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39024.12.2005. u 00:01 - pre 223 meseci
Nisam siguran da je to zvanicni sajt, to je jedino sto sam ja nasao, ako ima neko jos neki lnk neka bude slobodan da podeli sa nama ;>
Off: A koji je officialni sajt za brend Neo?
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: zvucnicki sistem Schockwave SW 39024.12.2005. u 14:48 - pre 223 meseci
Pozdrav,

ovaj sajt nema uredjaje koji se ovde opisuju, verujem da se najpre radi o modernom trendu "iznajmljivanja" branda, dakle, ne samo da se proizvodi prema zahtevanim specifikacijama vec se i vlastita firma ostavlja kao brand, znaci, suprotno od dosad primenjivanog koncepta da narucilac branduje proizvod a "kinez" ga samo pravi za njega i lepi zahtevanu etiketu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: PRIKAZI: zvucnicki sistem Schockwave SW 390

[ Pregleda: 8674 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.