Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesantan problem sa referencama i konstruktorima

[es] :: .NET :: Interesantan problem sa referencama i konstruktorima

[ Pregleda: 2145 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Interesantan problem sa referencama i konstruktorima14.12.2005. u 15:22 - pre 223 meseci
Ovako:

U solutionu imam 3 projekta, dve biblioteke klasa (Library1, Library2) i jednu konzolnu aplikaciju.

U Library1 nalazi se klasa Class1

U Library2 koristim (i imam referenciranu) Library1.

U Library2 se nalazi klasa Class2. Class2 ima nekoliko konstruktora, od kojih su neki protected internal i imaju među svojim parametrima Class1, dok su ostali public (i među parametrima nemaju ništa iz Library1).

U konzolnoj aplikaciji referenciram Library2 i koristim Class2. To radi.

Problem: Kad u konzolnoj aplikaciji probam da pozovem konstruktor klase Class2, kompajler se žali da moram da dodam i Library1 u reference, iako ne koristim (i ne mogu, jer je protected internal) varijantu konstrukotra koji prima Class1.

Ima li neko ideju zašto se ovo dešava?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Interesantan problem sa referencama i konstruktorima14.12.2005. u 17:13 - pre 223 meseci
Citat:
jablan: Ovako:
U konzolnoj aplikaciji referenciram Library2 i koristim Class2. To radi.


Sta mislis pod koristim? Staticke metode?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Interesantan problem sa referencama i konstruktorima14.12.2005. u 17:18 - pre 223 meseci
Interesantan problem. Nasao sam ovo u jednom blogu:

"Microsoft themselfs admit that this problem exists in the compiler for C# 1.1. It will be fixed in upcoming versions though (VS 2005+)..."

Definitvno bug...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Interesantan problem sa referencama i konstruktorima15.12.2005. u 12:05 - pre 223 meseci
Sorry, tek sad stigoh ponovo na ES...
Citat:
mmix: Sta mislis pod koristim? Staticke metode?

Ne statičke metode, jednostavno radim sa instancama te klase kreiranim na neki drugi način...
Citat:
Nasao sam ovo u jednom blogu:

"Microsoft themselfs admit that this problem exists in the compiler for C# 1.1. It will be fixed in upcoming versions though (VS 2005+)..."

Definitvno bug... :)

Imaš link?

BTW, rešio sam problem tako što sam izbacio sakriveni konstruktor potpuno, a tu logiku prebacio na drugo mesto...

Nađoh i link: http://dotnet247.com/247reference/msgs/56/284237.aspx

Hvala u svakom slučaju...

[Ovu poruku je menjao jablan dana 15.12.2005. u 13:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Interesantan problem sa referencama i konstruktorima

[ Pregleda: 2145 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.