Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.

[es] :: Video produkcija :: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.

[ Pregleda: 5644 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.19.11.2005. u 17:30 - pre 223 meseci
Tu pre svega mislim na Adobe Premiere Pro 2.0,ali i na druge koji imaju posredne ili neposredne veze sa video produkcijom.

Verzija 1.5 Premiere Pro-a je izašla baš odavno,ima nekih 2 godine.Ima li nekih najava do nove godine,ili čekaju iz nekog razloga.Sony Vegas 6 je izašao pre neki mesec,a čudi me što Adobe toliko kaska.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.24.11.2005. u 09:41 - pre 223 meseci
Ima mnogo razloga zbog kojih montazeri i dalje rade u verziji 6.5! Pro verzija je ok samo za one koji od nje pocinju da rade montazu, za old scool to je skoro kao sasvim novi program, bar kad su u pitanju precice sa tastature, alati i jos dosta toga... Npr. jos uvek koristim verziju 7.0 fotosopa jer CS varijante ne donose nista novo kad je u pitanju aspekt primene u obradi videa tj. grafike za video, cak sta vise neke stvari su zakomplikovali sto dosta usporava rad i rutinu...
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.24.11.2005. u 20:54 - pre 223 meseci
Prvo pitanje koje treba postaviti je sta ocekivati od 2.0? Trenutna verzija zadovoljava sve potrebe
profesionalne video produkcije, ne znam kakva poboljsanja hocete.
Citat:
Sony Vegas 6 je izašao pre neki mesec,a čudi me što Adobe toliko kaska.

Sustina konkurencije u ovom slucaju je to kad adobe plasira jednu verziju napred, ostali
ne mogu da ga stignu sa njihovih pet (ne ciljam na sony vegas).
Citat:
to je skoro kao sasvim novi program

Pro i jeste nova aplikacija (potpuni rewrite).
Ti tvoji old school montazeri su malo zaostali za vremenom. Zar prelazak na pro
predstavlja toliki problem?

[Ovu poruku je menjao fearless dana 24.11.2005. u 21:55 GMT+1]
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.25.11.2005. u 11:05 - pre 223 meseci
Pozdrav,

wow, zaostali za vremenom? Meni bi bilo jako interesantno da cujem sta je to tako revolucionarno i novo kod Pro verzije, naravno da je imam i retko da je koristim ali me zanima sta sam to propustio i u kakvom sam zaostatku za vremenom. Trcanje za nekim novim verzijama nikada nije bila odlika kvalitetnog montazera/rezisera. Meni je najdraze raditi u verziji 6 cak jer je placena, ostale imam "divlje" te svako 'stucanje' u toku rada sam sklon pripisivati tome iako je lako moguce da to nije relan uzrok.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.25.11.2005. u 17:25 - pre 223 meseci
Citat:
fearless: Prvo pitanje koje treba postaviti je sta ocekivati od 2.0? Trenutna verzija zadovoljava sve potrebe
profesionalne video produkcije, ne znam kakva poboljsanja hocete.


Kako šta,pa npr. puna podrška za High Definition video,što trenutna verzija Adobe Premiere Pro-a ne podržava.I naravno,dalja optimizacija koda tako da potpuno podrži dualcore procesore.

Svakako,nova 2.0 Pro verzija mora u potpunosti podržavati i rad sa budućim HD-DVD i Blueray standardima,i, što je takođe vrlo bitno,da u potpunosti podrži rad sa H.264 video enkodingom,a ne da samo u HDTV modu podržava MPEG2 kodek.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.25.11.2005. u 20:22 - pre 223 meseci
U redu, moja greska, trebao sam da kazem "ce zaostati za vremenom". Ovde ne govorimo o
trcanju za novim verzijama, vec pracenju noviteta i prilagodjavanju istima. Nije neophodno
jer jos nema niceg, kako ga nazivas, revolucionarnog, ali vreme ce kasti.
Citat:
Kako šta,pa npr. puna podrška za High Definition video,što trenutna verzija Adobe Premiere Pro-a ne podržava

Pro HDV plugin zadovoljava moje potrebe, za tebe ne znam. Mada se slazem sa argumentima.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.25.11.2005. u 20:35 - pre 223 meseci
Pozdrav,

da, tako je vec stabilnije razmisljanje u pitanju, dakle postoji sijaset sitnica koje se mogu implementirati u nove verzije ali cemu? Imaju li realnu upotrebnu vrednost?

Mene zivo zanima sta se radi sa radovima u HD formatu, onako, mnogo sam zainteresovan, naravno, ne mislim na vezbanje vec na prakticnu upotrebu, gde se to oni kod nas upotrebljavaju pa je neophodna puna podrska i za HDTV. Mislim, evo sticem lagano utisak da sam skroz neinformisan, kao da urezujem grafite u pecini koliko sam zaostao za video stvarnoscu kod nas....

Adobe je uspeo da se svojevremeno izbori sa stravicnom konkurencijom na polju vektorske grafike, ja sam ocekivao da nece uspeti, nisam koristio Ilustrator vec Corel upravo zbog tako losih vlastitih prognoza. Nije pobedio Adobe i ostao u samom vrhu zato sto je revolucionarno nesto napravio, naprotiv, paradoks je cak sto je u momentu kada je svima bilo jasno da je tron pripao Adobe-u, upravo konkurent i imao mocniji graficki paket ali je Adobe potpunim povezivanjem export/import formata svih svojih programa omogucio korisnicima da paralelno bez trzavica rade u svim sferama od still do pokretne slike sa dotad nevidjenom lakocom, makar kada su formati u pitanju. Znaci, dalekosezno su sagledali problem a nisu trcali sa nekakvim naglim razvojem mnostva verzija i stalnim "unapredjivanjem". Oslonili su se na kvalitetnu izradu onog broja verzija koji je procenjen kao dovoljan i na zaokruzivanje celine u radu i u tome su pronasli najmocniju komercijalnu formulu. Stoga, ko je upoznat sa dosadasnjim razvojem i genezom politike ove firme, zna da se njima jos nije dogadjalo da za dve sitnice i malo sminke izbace novu verziju necega iz svog proizvodnog opusa. Licno smatram da ce se oni i dalje drzati toga u svemu, pa i u Premier razvojnoj strukturi.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.26.11.2005. u 00:02 - pre 223 meseci
Pa da,vrlo moguće da će se to desiti.Šta dakle,da ne očekujem skoriji izlazak nove verzije Adobe Premier Pro-a,ili ipak nije sve tako crno.

Naravno,mora se i dodatno olakšati rad sa njim,tako da se učini više primamljivim i osrednjim korisnicima.Trenutna verzija je zaista komplikovana za razumevanje.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.26.11.2005. u 01:04 - pre 223 meseci
Pozdrav,

e ovo zadnje je zaista interesantno, i meni se cini da su zakomplikovane mnoge stvari ali i rad u Premieru uopste sa nekim zadnjim verzijama. Kao da se insistiralo na tome da u programu rade poluprofesionalci pa navise. Nekako mi se cini da je to generalni kurs u Adobe-u povodom Premierovog razvoja. Mislim da je to pogresno razmisljanje ukoliko je tacna ta pretpostavka. Prosto se ne uklapa u dosadasnju nacelnu koncepciju laganog medjusobnog povezivanja softvera za montazu, postprodukciju, te obradu fotografija i izradu vektorske grafike. Ukoliko iti jedan od tih programa sem Ilustratora pocne toliko da odskace svojom komplikovanoscu za upotrebu, nestace smisao osnovne zamisli te ce ostati dosta mesta za konkurenciju.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.26.11.2005. u 08:17 - pre 223 meseci
Kada smo moje tadasnje koleje i ja pre oko 1,5 godinu probali Pro 1.5 verziju Premierea videli smo da ne radi:
F3,F4,F5,F9,F11... Zatim promena alata preko tastature M,V,U,In,Out,Q,W... Plus ono sto je vec navedeno na temi... To je bilo dovoljno da se svi redom razocaramo, nas 6-7 ljudi i niko nije radio u njemu, i dalje ljudi rade sa verzijom 6.5 i u svim firmama (iz ove branse) koje sam posecivao do danasnjeg dana!
Svakako da je potrebno da HDTV i H264 treba sto pre videti u novim verzijama programa kako bi sve moglo da se isproba sto kaze Lancia88... Za sada a i u narednim godinama (pogotovo kod nas) HDTV nece doci! Zamislite koliko je potrebno vremena da televizije kompletno promene svoju tehniku i mi kupimo HD televizore da bi koriscenje tog standarda dobilo potpunu afirmaciju i primeni u praksi. Uhhhhh(UPS) moram da gasim komp! U 21. veku napon mi je 175V :((( ...........Ipak sam imao srece vratio se napon na 182V i UPS je ponovo na mrezi.Eto dok pricamo o HDTV-u ja sam morao da ugasim grejalicu i da se pomolim da to jos neko uradi.... Imao sam srece ovaj put...

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 26.11.2005. u 09:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.26.11.2005. u 14:10 - pre 223 meseci
Citat:
Zatim promena alata preko tastature M,V,U

Edit -> Keyboard Customization -> Tools - pa menjaj po volji
Citat:
In,Out

Edit -> Keyboard Customization -> Application - takodje menjaj sta hoces

Ne postoji gotovo ni jedan shortcut koji se ne moze promeniti ili postaviti.

Citat:
To je bilo dovoljno da se svi redom razocaramo

rofl, zbog precica? koje mogu da se promene?

Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.26.11.2005. u 23:09 - pre 223 meseci
DA, znam to sa precicama, samo treba sefovima objasniti zasto posao nije odradjen na vreme.Ako te nesto usporava samo ti je grbaca opterecenija jer posao koji te sleduje na dnevnom/nedeljno/mesecnom nivou moras odraditi pa makar radio i vise od duzine radnog vremena... Cela moja prica na ovoj temi je u kontekstu podizanja produktivnosti i to je jedan od najvaznijih aspekata prihvatanja novih verzija programa sto se mene tice. Mozda necete verovati ali nas 6-7 ljudi se svojevoljno prilagodjavalo jedno drugome kako bi sto manje vremena gubili na stvari zbog kojih se samo trosi vreme i duze ostaje na poslu!
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.26.11.2005. u 23:32 - pre 223 meseci
Za promenu pomenutih precica treba maksimum 3 minuta ali shvatam poentu
oko podizanja produktivnosti i donekle se slazem sa tim...Ali ipak, nista od toga
nije razlog da se, kako si rekao, razocaras u pro.


[Ovu poruku je menjao fearless dana 27.11.2005. u 00:34 GMT+1]
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.kv.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.27.11.2005. u 13:40 - pre 223 meseci
Pozdrav,

meni se cini da je razocaranost u segmentu priblizavanja programa korisniku sto je ovde cak obrnut proces. Navikli smo da korisne dodatke ubacujemo naknadno sa plug-in-ovima ali onda kada imamo vremena da provedemo par noci natenane isprobavajuci njihovu realnu snagu, kompletno izmenjen program bez sustinskih potreba za time a uzto i manje funkcionalnan gledano bas sa tog aspekta je nesto sto ume razocarati. Tacno je da se sve precice mogu podesiti, ja sam ionako razor (cut timeline) obavezno sebi setovao uvek pre nego sto ista uradim u instaliranom programu te mi nacelno i nije problem setovati ovako nesto. Ipak, navike su cudna stvar, posebno kada si u svakodnevnom poslu, mene ne stiska vreme nikada, uvek sebi ostavljam dosta prostora samim ugovaranjem posla (imam nezavisni studio), ali za zaposlene montazere tekucih stvari na televizijama ovo ume itekako biti problem. Dakle, poruka Adobe-u povodom Pro verzije je: zdaba ste krecili, poput onog grafita na tek okrecenoj zgradi. Bilo je OK implementirati nova resenja ukorak sa vremenom a na osnovu koju je verzija 6 pruzila (mislim da se EZ pojavio na njoj, da ga na 5.1 nije bilo), sve ovo drugo je nepotrebno zapetljavanje vec poznatih i uhodanih stvari.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.28.11.2005. u 15:50 - pre 223 meseci
Svaka cast Lancia88! Totalno vladas materijom i situacijama! ''Dzaba ste krecili'' lol Brutalna istina!

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 28.11.2005. u 16:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.28.11.2005. u 16:38 - pre 223 meseci
pa kad je stariji i iskusniji kolega...
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.29.11.2005. u 00:20 - pre 223 meseci
Pozdrav,

hvala na primedbama, ipak su ovo samo neka moja razmisljanja sa jedne vremenske distance u kojoj je bilo svojevremeno dosta entuzijazma i poleta, radio sam i najjeftinije i najprostije reklame za koje cak ni takvi zahtevi nisu postojali u granicama svog maksimuma ali ljudi coveka nauce svemu vremenom. Ovde se svo neznanje pravda sistemom izgovora: koliko para toliko muzike, i to je najjadniji deo price o domacoj videoprodukciji kao i drugih sfera uostalom. Stoga sam ionako presit prica da svako ko iole nekakav pokret, da ne kazem znanje, stekne, pomisli da je sve u skupoj masini, novijoj verziji softvera itd. Vremenom covek shvati da nije stvar u tome, rec je o nacinu koriscenja i HW-a i SW-a, dok racunar ceka tebe, ne trebas novi, kad pocnes da cekas racunar, onda je novi dobra investicija. Slicno je i sa softverom.

Svojevremeno sam bio ponosan na neka svoja znanja u izradi 2D reklame (stampane stvari) i naleteo sticajem okolnosti na coveka koji radi samo pripreme (ja sam tada imao i stampariju, nju je kasnije zamenio videoprodukcijski studio, tako je sve islo). Radio sam u Corel-u 5 a tek je izasla verzija 7, preskocio sam 6 (inace u Corelu preskacem parne verzije, da me ubijete nikad nisam znao zasto). Ipak, taj momak je radio u Corelu 5 i 6, nikako da se odluci za veriju 7. Ja mu ponudim svoju licenciranu, on nece. Ja pogledam njegove masine, ni upola kao moje (jos uvek generacija PI i P Pro). Ja vec sa visine posmatram kako on zaostaje za vremenom.

Pogledam skener - rucni (vecina verovatno ne zna ali tada se rucno moralo ravnomerno vuci, muka citava za dobar sken) a ja vrh ponude na domacem trzistu HP4C. Pitam ga zasto, on kaze da mu ne treba. Ne treba? Pa kako kada dobijes zahtev za neki vec izradjeni logo itd? Kaze, pa nacrtam ga, brze mi je nego da skeniram i da cistim u PS-u....... ja onda predjem na automobile ili fudbal, ne secam se tacno.......i kada sam stigao u studio, pokusam da nacrtam neki jednostavan znak sa necije vizitkarte na stolu, vidim da cu uspeti ali treba bas vremena za tako nesto i neizvesno da li cu dimenzije bas pogoditi te koliko ce mi to odneti vremena i - odustanem. Prekrstim ruke ispred sebe i setim se kako je on za manje od pola sata na moje oci nacrtao grb Vojske (bese se tada zvala VJ, nebitno) sa sve oznakama fabrike Krusik jer to mu je bio zahtev za kalendar tada kad sam ja bio tamo. Onda pogledam onaj svoj skener i pomislim kako sam srecan sto i uz upotrebu skenera mogu da svega tri puta sporije od njega uradim istu stvar. Naravno da sam bio daleko manje ponosan na svoje znanje i na svoj HW a posebno na verzije SW-a.

Izvinjavam se ako sam malo ugusio pricicom koja naizgled skrece sa teme ali uglavnom se tice puta kojm sam formirao svoja misljenja o pitanjima novih verzija HW-a i SW-a.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.29.11.2005. u 13:29 - pre 223 meseci
Tvoje iskustvo Lancia88 moze nam samo dobro doci jer je spremnost iskusnih da prenesu znanja i iskustva velika vrlina a za nas mladje stvar koju treba ceniti i biti srecan zbog toga. Na zalost danasnji mladji narastaji cesto sebi daju za pravo da se podsmevaju iskustvu!!! Sem toga covek treba na forumu da kaze i nesto novo vezano za svoje profesionalno iskustvo,
a ako ga nema treba izbegavati price koje se podrazumevaju! I ne zaboravite 'Mnogo je teze biti Svetac nego [hrabri]heroj!

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 25.01.2006. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Šta se dešava sa Adobe-om,nikako da izbaci nove verzije svojih programa za Video obradu.

[ Pregleda: 5644 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.