Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.

[es] :: Video karte i monitori :: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.

[ Pregleda: 3557 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nIce Cream
Novi Sad

Član broj: 14095
Poruke: 113
82.208.255.*

Sajt: www.coingcs.com


Profil

icon Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.19.11.2005. u 00:38 - pre 224 meseci
Dosta mi je vise xoro-a, pioneera, i svih linijskih playera.
Odlucio sam da sklopim jednu maximalno tihu masinu, upakujem je lepo i stavim kod televizora. Spojim na mrezu da mogu da gledam filmove, i nabodem dvd citac. Ati daljinski ce da radi posao.

Posto ce to biti spojeno samo na TV i zvucnike, uz Windows MCE, potreban mi je komad hardvera koji ce biti u stanju da da sliku, kvalitetnu, kakvu daju linijski DVD playeri. Znaci totalno su mi nebitne 3d karakteristike kartice, vec iskljucivo TV izlaz koji mora biti kvalitetan. Znaci da nema onih belih linija sto lete gore dole, i slicnih stvari, bas kao na dvd playerima.
Pretpostavljam da znate neke poluprofi kartice namenjene za ovo

HVALA!

PS.
Crkao mi juce xoro, tj zveknuo mu je video izlaz pa sam se odlucio na ovo.
 
Odgovor na temu

highlander82

Član broj: 62675
Poruke: 76
212.62.51.*



Profil

icon Re: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.19.11.2005. u 01:46 - pre 224 meseci
Kakav televizor imas?, ja sam na Sony wega trinitron e55 prikljucio msi gf4mx440se preko obicnog cinc kabla i slika je fantasticna, cak i bolja od mnogih stand alone dvdjeva iz komsiluka, ako mozes negde da nadjes ovakvu polovnu karticu (ima pasivno hladjenje, necujna je) za 10tak eura, ona je idealno resenje za home theatre pc, inace kvalitet tv izlaza zavisi od ukupnog kvaliteta izrade kartice pa sa te strane verujem da sa blio kojom karticom poznatih proizvodjaca (gigabyte,msi, asus, his, sapphire, leadtek, gainward, club 3d (inace albatron pogoni za nvidia ili sapphire za ati)) neces imati problema i bices veoma zadovoljan. Izbegavaj innovision, eagle i slicne firme posto su njihove kartice uglavnom losijeg kvaliteta..
 
Odgovor na temu

nIce Cream
Novi Sad

Član broj: 14095
Poruke: 113
82.208.255.*

Sajt: www.coingcs.com


Profil

icon Re: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.19.11.2005. u 01:59 - pre 224 meseci
Imam samsung, 63cm. Nije ravan ekran. Ima samo analogne ulaze. Star ~4 godine.

Imam trenutno neki radeon 7000 pa cu probati sa njim.
Inace, nemam s-video ulaz na TV-u. Da li ti imas na tvom SONY-u? Ako imas, da li si spajao i kakva je slika?
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.07.12.2005. u 23:46 - pre 223 meseci
Juce sam kupio Xoro 402+ a danas naletim na ovu temu.
Objasni sta je tako lose u DVD plejerima? Ja licno mislim da dvd plejeri imaju vrlo pristupacnu cenu i da se ne isplati vise gledati filmove na PC-ju.
Imam cerkicu od 2 god koja vecito hoce da gleda crtace. Posao mi trazi da manje vise ceo dan radim sa racunarom. Izracunao sam da mi je jeftinije i prakticnije da kupim DVD nego da sastavljam jos jednu masinu. DVD je jeftiniji, i jednostavniji od racunara. Samo DVD i graficka sa TV-outom ce te izaci 25e+25e=50e, a tu ti treba polovan ATX jos 10e, ploca i procesor 30e, memorija 128Mb 15e . . . i to ti vec prevaljuje cenu plejera.
Ja racunam da me ovo cudo od 85e posluzi 5god i bicu zadovoljan. Za to vreme ce ti neka P2 ili P3 zujati kod TV i zezace te i hardverski i softverski.
Doduse ovo je samo moje misljenje . . . ;-)
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.08.12.2005. u 01:12 - pre 223 meseci
misljenje ti je potpuno ispravno ... DVD playeri vise nisu skupa stvar ... a i polovni mogu da se nadju za 25-30E zauzimaju manje mesta a i tisi su od najtiseg PC-a ... a svoj posao rade mnogo bolje od neke izduvane dvojke
 
Odgovor na temu

cooler_xxl

Član broj: 68252
Poruke: 50
*.dclient.hispeed.ch.

ICQ: 315406666


Profil

icon Re: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.06.01.2006. u 23:42 - pre 222 meseci

HRISTOS SE RODI

ne znam dali si nesto vec uradio po tom pitanju sa karticom sa video izlazom ali proveri ponovo dali ti je zaista vrisnuo video izlaz na xoro-u, vec sam to nekome objasnio kako da proveri ali evo jos jednom ukratko: KADA IMAS ZVUK A NEMA SLIKE UKLJUCI MONITOR OD KOMPA U XORO POZADI I PROVERI DALI TADA IMA SLIKE'AKO IMA UDJI U SETUP I VRATI SIGNAL NA TV IZLAZ I GOTOVO_____ JAKO PROSTO A INACE SERVISERI UZIMAJU PARE ZA TU CAKU KAO MENJALI SU MODUL A URADE ISTO OVAKO. nadam se da ti nije crkao xoro... inace ovih dana kupujem hdd dvd rekorder 250 gb sa promenjivim hdd... marke "auvion" nikada nisam cuo ali mu je cena pristupacna... ako eko ima iskustva sa takvim ili slicnim voleo bih da mi se javi. prihvatam svaki predlog dok jos nisam kupio.... cao svima

[Ovu poruku je menjao cooler_xxl dana 07.01.2006. u 00:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Koja kartica samo za TV-OUT? Sklapanje PC media centra.

[ Pregleda: 3557 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.