Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!

[es] :: Video karte i monitori :: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!

[ Pregleda: 15011 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

highlander82

Član broj: 62675
Poruke: 76
212.62.51.*



Profil

icon Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!13.11.2005. u 00:56 - pre 223 meseci
Potrebna mi je oprema za video nadzor jedne prostorije od oko 20m2, u prostoriji je p4 pc koji se moze upotrebiti za nadzor, konkretno pitanje:

1. koja (sto jeftinija) oprema mi je potrebna za nadzor prostorije, oprema mora da ispunjava sledece uslove: mora da bude NEPRIMETNA, mora da ispunjava uslov kvaliteta da se na snimku prepozna lice osobe u prostoriji pri ambijentalnom svetlu..

nisam znao gde da postavim ovu temu pa sam je stavio ovde...


[Ovu poruku je menjao McKracken dana 13.11.2005. u 20:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!13.11.2005. u 01:14 - pre 223 meseci
Mozes cak da zakacis CCD kamericu (25-..€) na kompozitni ulaz TV-tyner kartice (ako je imas) i da snimas na hard sve sto se desava. Sve zavisi za cega ti treba, koliko dugo treba da snima, koliko cesto, ... Od toga zavisi kakav bi ti softver bio dovoljan i koliko bi zauzimao mesta na hard disku.
Sto se kamera tice, imas pin-hole mikro CCD kamere sa objektivom od 1-2 mm, i samo ti je masta granica gde ces da je sakrijes....
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

highlander82

Član broj: 62675
Poruke: 76
212.62.51.*



Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!13.11.2005. u 18:19 - pre 223 meseci
Treba da snima u ciklusima od po 24h, koji bi se ako se nista na njima ne nadje brisali pa sutradan opet ispocetka, prethodno pomenuti racunar ima 2 harda od po 80gb, koju tv tuner kartu da uzmem i (odnos cena/kvalitet) i kakav softver mi treba, koji konkretnan modem kamere, i sa kakvim kablovima mi preporucujete i gde da je nabavim u okolini novog sada posaljite mi ovo na pp da nebi reklamirali nekoga.. hvala unapred...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!13.11.2005. u 19:09 - pre 223 meseci
www.go1984.com

Imas sve sto ti treba na tom sajtu.
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!13.11.2005. u 23:54 - pre 223 meseci
Sve ovo je daleko od profi sistema video nadzora, ali ti si sam trazio nesto jeftinije. Posao moze da odradi bilo koja TV kartica koja moze da radi video capture, a mogu skoro sve novije. Ja sam koristio ATI TV Vonder staru vise od 3 godine i multimedija centar - softver koji ide uz nju da bih definisao kvalitet snimanja..... Jeftinije kamere potrazi preko oglasa (halooglasi.co.yu)
Za bilo sta ozbiljnije kontaktiraj neku firmu koja se time bavi (ja to vise ne radim:)

Uostalom kucaj "video nadzor" u Google i ES, pa citaj do sutra.
Srecno i pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.11.2005. u 15:54 GMT+1]
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

GSOM

Član broj: 36878
Poruke: 23
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.allhotcelebrity.com


Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!07.12.2005. u 08:37 - pre 222 meseci
pozdrav,mene interesuje kakva konfiguracija racunara bi trebala biti da oprema za nadzor moze da funkcionise..........imam AMDk6-2 533Mhz , 8 HDD dali bi takvu opremu moga koristiti na ovom racunaru ili mi treba nesto jace


 
Odgovor na temu

nikstup

Član broj: 17768
Poruke: 80
*.inecco.net.



Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!07.12.2005. u 13:28 - pre 222 meseci
Kartica geovision sa jednim ulazom oko 100 Evra, mozda i manje, IC kompaktna kamera oko 75 evra, HD preporucljivo bar 40 GB. Radi i sa AMD 300 -tinjak MHz provjereno u praksi, mada je preporuceno bar PIII. Dobije se solidan software i ovo je puno bolje i pouzdanije rjesenje od kartica sa video in-om (TV i grafickih).
 
Odgovor na temu

Jepemuja
Srbija, Novi Sad

Član broj: 59084
Poruke: 7
*.beogrid.net.

Sajt: vutns.org.yu


Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!12.12.2005. u 15:43 - pre 222 meseci
Uzmes jednu web cameru od 15e i skines sa neta neki software kao Active WebCam od PY Software-a i ako ti je taj pc i web camera u istoj prostoriji, resio si problem. Jedino te ogranicava USB kabel u celoj toj prici. Meni je tako radio video nadzor dok nisam uzeo geovision karticu za 4 cam ali nisam bas odusevljen.
SVA PRIVREMENA RESENJA SU TRAJNA.
 
Odgovor na temu

drazen_deja
Modrica

Član broj: 159440
Poruke: 10
*.team.ba.



Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!10.08.2009. u 22:13 - pre 177 meseci
Da se nadovezem na temu,
treba da radim video nadzor u jednoj radnji i sad me interesuju sledece stvari posto mi je ovo prvo put da realizujem video nadzor.
Zahtijev je da treba da postavim dve kamere i da ih spojim na PC i da te kamere snimaju od 7-16h svaki dan i treba da izvedem podrsku za zvuk.
Kako sam ja to zamislio, mogu da uzmem dve IP kamere koje imaju podrsku za zvuk, koje cu da prikacim na hub ili svic i da njega spojim sa racunarom i to je to. Ovdje je problem sto je to rjesenje skupo, jer nisam nasao ni jednu IP kameru ispod 100 Eura.

Drugi nacin je da uzmem CCTV kameru i DVR karticu. Sad, vjerovatno cu se odluciti za ovo rjesenje. Sad me zanima par stvari. Kako da izvedem podrsku za zvuk? Kolika moze biti maksimalna duzina kabla? Da li dodje napajanje za kameru uz nju ili mora posebno da se kupi? Dodje li softver uz karticu ili se takodje posebno placa? I treba li mi jos sta osim kamere, DVR kartice, kabla i napajanja?

Hvala unaped!
 
Odgovor na temu

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!05.12.2009. u 10:09 - pre 173 meseci
podrska za zvuk/audio modul koji vezes na pc dvr karticu ,od kamere do pc koristis coax rg 59 ne duzi od 50 m.ukoliko je veca razdaljina koristis utp kabal.Napajanje tj,ispravljac kupujes il dobijes posebno ako je nazivni napon kamere 12 v. ukoliko je ac 220 v napajanje dovodis direktno,softver bi trebalo da dobijes uz pc karticu al pre kupovine provjeri. Kamere, pc dvr ,kablovi, napajanje, coax, bnc cinc,av cinc,audio modul.pc konfiguracija,i naravno neko strucan ko ce sve to da poveze i pusti u funkciju
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Sta mi treba za video nadzor jedne prostorije POMAGAJTE!!!!

[ Pregleda: 15011 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.