Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?

[ Pregleda: 6058 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
195.252.90.*



+17 Profil

icon Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?31.10.2005. u 23:20 - pre 224 meseci
Posle visednevnog mucenja nisam uspeo da izbegnem koriscenje IP adrese iz privatnog opsega koju mi dodeljuje ADSL ruter. Dakle - pitanje je kako iskljuciti NAT na ovom ruteru i obezbediti da radi kao modem?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?01.11.2005. u 16:34 - pre 224 meseci
Hmmmmmm, ti dakle hoces da ruter komada jedan, koristis kao USB modem, bez privatnih IP adresa? Direct connection to the internet? Neka me neko ispravi, ali mislim da preko LAN ethernet interfejsa to ne moze bas, jer kako ce da ruter zna koji si ti, mozda nije samo jedan ethernet port zauzet... mora ili da ti dodeli IP adresu preko DHCP-a ili da stavis staticku, ali privatnu.

P.S. samo iskljuci NAT na ruteru, trebalo bi da ti onda rade svi portovi...
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
80.93.240.*

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?01.11.2005. u 18:17 - pre 224 meseci
Ako ruter može da se prebaci u bridge mode, onda može to što hoćeš.

Kao što je Mister Big Time objasnio, veza izmedju rutera i kompa sa privatnim adresama mora da ostane aktivna, ali razlika izmedju ruter moda i bridge moda jeste u tome ko uspostavlja konekciju ka provajderu.
U bridge modu, lokalna mreža sa privatnim adresama je i dalje pristuna i tako se pristupa modemu, medjutim ruter bridžuje WAN konekciju koju uspostavlja sam računar (treba napraviti broadband connection u windows-u) i ona funkcioniše kroz gore pomenutu lokalnu ethernet konekciju. Na ovaj način na kompu imaš dva interfejsa - WAN i LAN. LAN konekcija je stalno aktivna, dok se WAN uspostavlja na zahtev (kad klikneš connect).

Nadam se da nisam previše detaljisao i zakomplikovao :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

MortDread
Milan Stojiljkovic
Student
Vlasotince

Član broj: 120266
Poruke: 35
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.bojcoffee.net


Profil

icon Re: Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?09.08.2008. u 16:55 - pre 190 meseci
Pa sigurno ima opcija za NAT kod mene ima posto koristim Conexant router koji da je Sezampro samo je iskljuci na Disabled...
Mislim da bi i ti trebao sa imas tu opciju na tvom routeru....
Ukoliko ste ljubitelji dobre kafe,tj kafe sa dusom posetite obavezno sajt :www.bojcoffee.net
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako namestiti ADSL ruter sa Conexant cipsetom da ne radi kao NAT?

[ Pregleda: 6058 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.