Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while

[ Pregleda: 5451 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while29.10.2005. u 18:16 - pre 224 meseci
dobio sam ovakav zadatak ali jednostavno ne znam kako da ga napravim

Pomoću while petlje izračunajte n-tu faktorijelu. (Napomena: n se unosi pomoću scanf funkcije, i ne može biti veći od 13)
 
Odgovor na temu

D3adly

Član broj: 43272
Poruke: 35
*.net.t-com.hr.

ICQ: 281458481


Profil

icon Re: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while29.10.2005. u 19:03 - pre 224 meseci
Code:

#include <stdio.h>


int main(void){
    long long fakt=1;
    int n;
    scanf ("%d",&n);
    
    while (n>1){
         fakt*=n--;
        }
        
        printf ("%lld\n",fakt);
    
    return 0;
    }


evo...
#include <D3adly.h>
 
Odgovor na temu

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while29.10.2005. u 19:16 - pre 224 meseci
Muchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasMuchas graciasv
 
Odgovor na temu

D3adly

Član broj: 43272
Poruke: 35
*.net.t-com.hr.

ICQ: 281458481


Profil

icon Re: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while30.10.2005. u 08:35 - pre 224 meseci
Muchas nema na čemu...
#include <D3adly.h>
 
Odgovor na temu

frizider
Goran Pintarić
Osijek

Član broj: 99396
Poruke: 1
*.xnet.hr.

ICQ: 292


Profil

icon Re: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while25.06.2006. u 10:58 - pre 216 meseci
Muči mo ko kretena ovo...php je u pitanju...


imam zadatak.
Napravite program koji za učitanu varijablu x računa pripadajuću faktorijelu x!.Varijabla x ne smije biti manja od 10 i veća od 30...i sad...riješio sam 1 dio oko filtriranja unosa...i forma i sve...al me ova faktorijela ubi u mozak...



Help molim vas....
Koga čega?Janjetine...Komu, čemu?Meni!
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
80.93.231.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while25.06.2006. u 12:45 - pre 216 meseci
Digao si temu iz ledenog doba-pogledaj datum...
Citat:
frizider: php je u pitanju...

Postoji i php forum...
Da ti prevedem sa C-a na uopsteno:
fakt - promenljiva u koju smestas fakt
n - broj ciji fakt trazis
Code:

while(n>1)
{
   fakt=fakt*n;
   n=n-1;
}

Mislim da je takva sintaksa u php, u svakom slucaju imas php forum.

E sada da ispravimo jednu greskicu koja je u 2. poruci u kodu.
Citat:
marijan_eNapomena: n se unosi pomoću scanf funkcije, i ne može biti veći od 13)

Code:

do{
    printf("\nUnesite n(n<13): ");
    scanf("%d",&n);
    }while(n<2||n>12);
 
Odgovor na temu

dume
dumeljic davor

Član broj: 101237
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while12.07.2006. u 12:38 - pre 216 meseci
scanf("%d",&n);
while(n>1)
{
fakt=fakt*n;
n=n-1;
}

ovo se radi u prvoj godini srednje!!
dume
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Računanje n-tog faktorijela pomocu while

[ Pregleda: 5451 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.