Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...

[es] :: Pretraživači i SEO :: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...

[ Pregleda: 3764 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...02.10.2005. u 22:50 - pre 225 meseci
Mislim da imam zanimljivo pitanje... Upit link:ime.sajta.com na Google, koji bi trebao da vrati sve stranice gde je neki sajt ulinkovan ne radi dobro? Ne bih da navodim konkretne primere, ali ako neko baš traži napisaću... Google definitivno iz rezultata izostavlja većinu sajtova koje bi trebao da ubaci u rezultat tog upita, iako te sajtove ima u svojoj bazi...

Meni se ovako na prvu loptu čini da se link: komanda odnosi na pitanje da li postoji link ka nekom sajtu u možda prvih kilobajt-manje-više-nebitno html koda....

Verovatno će ovde neko umeti da objasni...
 
Odgovor na temu

Bhamby

Član broj: 50779
Poruke: 388
*.yu1.net.



+6 Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...03.10.2005. u 01:44 - pre 225 meseci
Pošto sam i ja razbijao glavu, baš danas, ovim istim pitanjem i eksperimentisao, mogao bi recimo Dragan Varagić da nam objasni.

Na upit gde se linkuje pogodak.co.yu - link:http://www.pogodak.co.yu
Od 496 rezultata, jedno 300-400 (nisam brojao) vode na www.pretraga.co.yu

http://www.google.com/search?q...;c2coff=1&start=0&sa=N



[Ovu poruku je menjao Bhamby dana 03.10.2005. u 02:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...03.10.2005. u 12:57 - pre 225 meseci
Mislim da G ima neki threshold kad je "link:" u pitanju. Iako sve incoming linkove uzima u account kad racuna PR i SERP strane, pri link: izbacivanju ne izlistava sve linkove koje dolaze sa low-value stranica...mislim da krece tek od PR3.

A i postoje spekulacije da namerno ne izbacuje sve, da se ne bi reverse-engineerovao PR algo...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...03.10.2005. u 13:40 - pre 225 meseci
Ne bih rekao da je u pitanju PR, pošto yuportal.com ima PR5, a nije izlistan u rezultatima pretrage link:adz.vizio.biz, a pri tom je adz.vizio.biz ulinkovan već duže vreme na njemu...

Sad sam malo pogledao po stranim forumima i ljudi kažu da Google jednostavno nije napravljen tako da izlistava sve rezultate pri link: pretrazi... kažu da je Yahoo precizniji po tom pitanju...

pretraga.co.yu se poijavljuje kod link:www.pogodak.co.yu zbog toga sto se koristi pogotkov search engine na svakoj strani koliko vidim....
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...04.10.2005. u 12:36 - pre 225 meseci
Citat:
pyc:
Sad sam malo pogledao po stranim forumima i ljudi kažu da Google jednostavno nije napravljen tako da izlistava sve rezultate pri link: pretrazi...

E, pa to mene zanima - zasto? :)) Sto rekoh u prethodnom postu:
Citat:

A i postoje spekulacije da namerno ne izbacuje sve, da se ne bi reverse-engineerovao PR algo...

Ali mozemo mi ovde da pricamo do sutra, ne zna se i ne znamo...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...25.10.2005. u 19:57 - pre 225 meseci
link:www.domena.com u googleu je totalno beskorisna i izbacuje random nešto malo linkova bez obzira na PR, zasad je možda yahoo linkdomain:www.domena.com najtočnija opcija za provjeru BL iako i oni nešto zadnje vrijeme muljaju sa time ko i msn :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.smin.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...25.10.2005. u 22:02 - pre 225 meseci
Ma da. Google backlinks moze cesto da bude totalno misleading - prikaze recimo 5,000 za jedan sajt a u stvari ima 6,000, a za drugi prikaze 1,000 a ima 15,000 i sl.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...25.10.2005. u 22:28 - pre 225 meseci
ne samo BL, nakon prvog dijela Jaggera počeli su prčkat po allinanchor, tak da sad je i to nekima vrlo umanjeno :), možda je to posljedica smanjivanje vrijednosti recipročnih linkova, ali svejedno.

kad god brojka prelazi 1000, G baca glupost ak je netko primjetio, nedavno provjeravao site sa link checkerom i dobio brojku oko 2000 linkova, a G ih ima indeksiranih 55 000 :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.smin.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...26.10.2005. u 00:06 - pre 225 meseci
Kad pomenu Jagger, daj da postavim temu, da razmenimo utiske/misljenja ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Čudno ponašanje Googla kada je u pitanju link: komanda...

[ Pregleda: 3764 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.