Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Startovanje excel makroa kroz office web components

[es] :: .NET :: Startovanje excel makroa kroz office web components

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Startovanje excel makroa kroz office web components29.09.2005. u 10:45 - pre 226 meseci
Hi

Neophodno mi je da portujem jednu standalone (CD Based) Director aplikaciju na Web. Aplikacija koristi excel backend (koristeci vbscript i buddyapi xtras) koji izmedju ostalog obavlja vrlo komplikovane kalkulacije kroz excel, koji to radi kroz neke interne makroe.

Ideja je da director prebacimo u shockwave film, no problem je taj excel backend. Treba da napravimo neki web based backend koga bi shockwave pozivao slanjem get/post requesta. E sad, posto je u pitanju Windows 2000 server (sa IIS-om) interesuje me da li je moguce u nekoj asp.net aplikaciji ili kako vec pozivati Makroe iz excela i uzimati / setovati vrednosti celija u istom.

Kao moguce resenje razmatrali smo koriscenje Office Web Components-a ali nismo pronasli da je u njemu moguce startovati makroe. Ili to moze? Konkretniji problem je kako se i da li moze iskoristiti excel-ov GoalSeek tool/metod u OWC-u?

Inace, predvidjam da ce aplikaciji istovremeno pristupati najvise 20-tak korisnika.

Izvinjavam se unapred moderatorima ako ovo nije pravi forum za ovo pitanje, slobodno premestite tamo gde treba. Hvala unapred na svakoj pomoci.

 
Odgovor na temu

sbing
Hr

Član broj: 48455
Poruke: 77
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Startovanje excel makroa kroz office web components29.09.2005. u 19:06 - pre 226 meseci
Ja sam jednom (nedavno) iz VBA (iz accessa) pozivao word-ove makro-e i to ovim sistemom:

Treba uključiti referencu "Microsoft Word 10.0 Object Library", pa npr.u gumb postaviti kood:
Dim x As Word.Application
Set x = New Word.Application
x.Visible = True
x.Documents.Add ("C:/NazivWordDokumenta.doc")
x.Run "nazivWordovogMakroa", argument1, argargument2, argargument3...

Nisam probao iz .NET-a ali vjerovatno tako nekako ide.
Nadam se da sam bar malo pomogao..
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Startovanje excel makroa kroz office web components30.09.2005. u 23:06 - pre 226 meseci
Hvala puno na pomoci sbing.

Sustina problema je da startovanje excela na ovaj nacin jede previse resursa. Naime posto je u pitanju Web aplikacija, pretpostavljam da bi mogli da imamo i do 20 usera u istom trenutku (svaki bi imao svoju sopstvenu sesiju). Na osnovu testiranja brzo smo dosli do zakljucka da ovakav nacin izvrsavanja moze dosta opteretiti sistem, i zato trazimo drugo pogodnije resenje. Zbog toga su kolege razmisljale u pravcu koriscenja "office web components"-a, ali i tu smo naisli na dosta problema. Postovacu uskoro vise detalja, posto ja nisam direktno ukljucen u resavanje ovog problema.



 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Startovanje excel makroa kroz office web components

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.