Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.

[es] :: E-mail :: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13371 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.rcub.bg.ac.yu



+3 Profil

icon Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.13.09.2002. u 16:42 - pre 262 meseci
Kod kojih provajdera moze da se koristi pop3 a da ne mora da se pristupa preko njihovih pristupnih linija?
Znam za beotel. Koji jos provajderi to dozvoljavaju?
I da li neko zna kolike je velicine mailbox kod kog provajdera?

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.13.09.2002. u 17:23 - pre 262 meseci
Kod ptt-a mozes sa drugih linija. Kod Verata i EUneta znam da ne moze. Za ostale ne znam, mada mislim da kod InfoSky-ja moze, mislim da sam video jednom nekoga...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.rcub.bg.ac.yu



+3 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.13.09.2002. u 18:45 - pre 262 meseci
Hvala. Je 'l zna neko jos neki provajder?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.13.09.2002. u 18:46 - pre 262 meseci
Moze Beotel.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.13.09.2002. u 18:58 - pre 262 meseci
Dozvoljava i Sezam + imaš password specijalno za to
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.13.09.2002. u 22:10 - pre 262 meseci
Ne, InfoSky nažalost ne dozvoljava.


» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

max
Bojan Dimitrijevic
BGD-YU

Član broj: 2838
Poruke: 31
*.verat.net

ICQ: 7017280
Sajt: ipv6.verat.net


Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.17.09.2002. u 17:28 - pre 262 meseci
Verat dozvoljava pristup WebMail sistemu sa bilo koje tachke u svetu
http://webmail.verat.net

Takodje radimo i preusmeravanje emailova korisnicima (ako predju na drugi provider
ili odu negde u inostranstvo itd itd itd)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7173 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.17.09.2002. u 17:48 - pre 262 meseci
To svakako nije isto kao i soptstveni pop3 nalog za pristup iz celog sveta :)

Zar je tako tesko dodeliti i posebnu sifru ako treba?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Robin Hud

Član broj: 4734
Poruke: 55
*.verat.net



Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.17.09.2002. u 21:27 - pre 262 meseci

Imamo zadovoljstvo da Vas obavestimo da ce od danas, 08.11.2001. godine,
biti u potpunosti ukinuta ogranicenja po pitanju pristupa nasem POP3/IMAP
serveru sa lokacija van nase mreze. To znaci da ste od sada u mogucnosti
da pristupite svojoj elektronskoj posti na uobicajen nacin, bez obzira
kojim ste putem trenutno prikljuceni na Internet.

Takodje, ovom izmenom postaje potpuno nepotrebno upucivati zahtev za
ukljucivanje roaming rezima pristupa nasem WebMail servisu u slucajevima
kada se pojavi potreba da citate svoju postu na SCnetu sa ulaznih linija
drugih provajdera ili iz inostranstva. Shodno tome, roaming rezim se od
danas ukida.

Iskreno se nadamo da ce Vam ova izmena uciniti rad preko naseg sistema
jos laksim i prijatnijim. Iskoristicemo ovu priliku i da Vam se jos
jednom zahvalimo na poverenju koje ste nam ukazali otvorivsi korisnicki
nalog na SCnetu.

Srdacan pozdrav,

Vas SCnet
_____ _____ __
/ ___)/ ___)____ _____| | | Sava Centar, Delegatska jedinica 31
| (__ | | | \/ _ \ |_ | Milentija Popovica 9
\___ \ | | | | ____/ _) | 11000 Beograd, Yugoslavia
____) | |__| | | \___| |_ | Phone/Fax: +381 11 3115684
(_____ /\_____)_|__|\_____)\___) | mailto:[email protected] http://www.net.yu
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.18.09.2002. u 01:01 - pre 262 meseci
Ludost je omogucavati konekcije na obican pop3 port celom svetu.
Sigurnost->0, mogucnosti snifovanja velike, zloupotrebe koje iz toga proizilaze - da ne pricam. Zatim slede zalbe provajderu zbog ukradene lozinke.

Cemu sve to kad postoji SECURE POP3 (ssl), na portu 995 i uopste nije problem da radi iz celog sveta. Isto tako, mnogi provajderi zatvore smtp, ali ne dignu smtp sa ssl-om takodje, i user autorizacijom, pa su opet sprecili da bilo ko iz sveta koristi ovaj servis i zloupotrebi ga, a svoje korisnike koji su van kuce nisu ogranicili.

Max, eto ideje da verat bude prvi u ovome. Voleo bih zaista da cujem postoje li razlozi protiv? Svaki Outlook/Mozila/itd klijent na koga sam naisao podrzava Secure pop3 i smtp autorizaciju o kojoj govorim..
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.absolutok.net

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.18.09.2002. u 03:01 - pre 262 meseci
Internet Crna Gora dozvoljava pop3/smtp (no relay),
a ima i webmail jos odavno.
- necitak -
 
Odgovor na temu

max
Bojan Dimitrijevic
BGD-YU

Član broj: 2838
Poruke: 31
*.verat.net

ICQ: 7017280
Sajt: ipv6.verat.net


Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.18.09.2002. u 15:34 - pre 262 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Ludost je omogucavati konekcije na obican pop3 port celom svetu.
Sigurnost->0, mogucnosti snifovanja velike, zloupotrebe koje iz toga proizilaze - da ne pricam. Zatim slede zalbe provajderu zbog ukradene lozinke.

Cemu sve to kad postoji SECURE POP3 (ssl), na portu 995 i uopste nije problem da radi iz celog sveta. Isto tako, mnogi provajderi zatvore smtp, ali ne dignu smtp sa ssl-om takodje, i user autorizacijom, pa su opet sprecili da bilo ko iz sveta koristi ovaj servis i zloupotrebi ga, a svoje korisnike koji su van kuce nisu ogranicili.

Max, eto ideje da verat bude prvi u ovome. Voleo bih zaista da cujem postoje li razlozi protiv? Svaki Outlook/Mozila/itd klijent na koga sam naisao podrzava Secure pop3 i smtp autorizaciju o kojoj govorim..



eto odgovorio si na prvo pitanje za security i dao jednu finu ideju
sa secure pop3 koju cu predloziti i ostalim kolegama pa da vidimo :)
Iovako se ovih dana postavlja novi mail server (jako besna mashina)...
 
Odgovor na temu

frenne
Nenad Vujic
advokat

Član broj: 7
Poruke: 479
*.sab.sezampro.yu

ICQ: 27161247
Sajt: www.vujiclaw.com


+1 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.18.09.2002. u 15:58 - pre 262 meseci
Citat:
Mihailo:
Dozvoljava i Sezam + imaš password specijalno za to

s tim da moras da imas uplacenu basic pretplatu

 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.18.09.2002. u 17:29 - pre 262 meseci
Ja korstim Sezam za mail godinama i nikad nisam imao problema, uvek je radio perfektno, a jedan jedini put kad je bio downtime (zbog struje ili tako nešto) dobio sam mail sa izvinjenjem i pretplata je svima produžena za par dana. Nije poenta da sam uštedao 100din nego korektan i profesionalan odnos sa klijetima, što je u Srbiji pravo čudo.

Mislim da dobar mail servis vredi 20e godišnje.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.rcub.bg.ac.yu



+3 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.19.09.2002. u 18:47 - pre 262 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Ludost je omogucavati konekcije na obican pop3 port celom svetu.
Sigurnost->0, mogucnosti snifovanja velike, zloupotrebe koje iz toga proizilaze - da ne pricam. Zatim slede zalbe provajderu zbog ukradene lozinke.

Cemu sve to kad postoji SECURE POP3 (ssl), na portu 995 i uopste nije problem da radi iz celog sveta.


Ja sam za to da radi i jedno i drugo pa ako neko nece da koristi secure ne mora i neka bude na sopstvenu odgovornost.
U stvari sta god da uvedu ali samo neka uvedu nesto jer me nervira sto ne mogu da procitam mail kada sam na fakultetu. A nervira me webmail.
Znaci za sada mogu beotel, ptt i scnet?
Moze li jos neki provajder iz Beograda?

 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.19.09.2002. u 20:35 - pre 262 meseci
Tehnicom, ali pod uslovom da ti nije istekla pretplata.

Postoje dve vrste pretplate: internet i mail. Ako ni jedna nije aktivna onda ne mozes uopste pristupiti mail-u. Bilo koja da je aktivna, radice bez problema.
 
Odgovor na temu

Bludnik_Grada_Chikaga

Član broj: 5911
Poruke: 23
*.87.EUnet.yu



Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.27.10.2002. u 16:41 - pre 261 meseci
www.datanet.yu, takodje podrzava POP3 pristup sa drugih provajdera.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.drenik.net



Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.01.11.2002. u 10:12 - pre 261 meseci
Da li i DrenikNet podrzava POP3/STMP i ako podrzava dali se u podesavanju e-mail klienta kod ovog provajdera moraju obavezno staviti primarni i sekundarni DNS ?
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.01.11.2002. u 14:18 - pre 261 meseci
Za drenik ne znam a jos nisam video mail klijenta u kome se podesava DNS.

DNS se podesava za konekciju i najbolje j enpodesavti ga nego ostaviti da ga dodeljuje provajder. Inace, podesavanje DNS-a nema nikakav uticaj na celu pricu, koji god da koristis isto ce ti raditi.
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.01.11.2002. u 19:36 - pre 261 meseci
Ne dozvoljava Drenik tu opciju.Možeš da skineš mail samo ako se kačiš preko njih.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Provajderi cijim se pop3 serverima moze pristupati bez ogranicenja.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13371 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.