Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . .

[es] :: Hosting :: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . .

[ Pregleda: 2753 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laza!
Nikola Lazic
Prokuplje

Član broj: 66159
Poruke: 10
195.252.99.*

Sajt: www.pkwnt.tk


Profil

icon Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . . 20.09.2005. u 16:33 - pre 226 meseci
Shta je to "50 Gb mesecnog saobracaja" ?!

Da li je to ustvari koliko se skine sa tog sajta .. .?!

Tachnije se radi o tome ako se prekorachi 50gb-a mora da se doplati 10eura .. .

:)
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . . 20.09.2005. u 19:30 - pre 226 meseci
da, to znaci da sav protok ka i od servera se racuna u tih 50 GB. Svaki put kada neko otvori neku stranicu na sajtu, ostvari se neki protok ka sajtu (zahtev) i od sajta ka korisniku.

U zavisnosti od broja poseta + sadrzaja na sajtu ce ti zavisiti i koliko od tih 50 GB ces potrositi, odnosno dal' ce preci preko 50 GB ili ne...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . . 21.09.2005. u 00:22 - pre 226 meseci
U sustini mislim da ces tesko uspeti da pojedes 50 giga mesecno.... pretpostavljam da ti to treba za neki home sajt.. ili tako nesto... da ti treba za novi google ne bi postavljao takvo pitanje Znaci ne brini...
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . . 21.09.2005. u 15:58 - pre 226 meseci
@Mister_Big - nikada ne znas sta ima i sta ce da bude na sajtu + kolika je poseta :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . . 21.09.2005. u 22:18 - pre 226 meseci
Pa dobro, ali smatram da neko ko ima tako jaku ideju za sajt koji bi jeo preko 50 giga mesecno nece pitati sta znaci bandwidth... mada, expanzija interneta je dovela upravo do toga da imamo ljude iz raznih struka sa odlicnim idejama za sajtove/projekte, ali sa ogranicenim tehnickim znanjem... sve je moguce Ja zelim coveku sav uspeh, da jede i 100 giga mesecno
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . . 22.09.2005. u 10:15 - pre 226 meseci
Uzmi sledeci primer: neka ti je stranica velicine 50kb, a ti imas 50GB saobracaja mesecno, onda izracunaj da li ces imati toliko poseta da ces uspeti da prekoracis taj bandwidth. Ako ces imati fotografije/wallpapers ili neke fajlove za download, onda MOZDA i potrosis.

Ako si i pored toga zabrinut da ti 50GB mesecno nije dovoljno (a s obzirom na to da verovatno tek startujes sa sajtom, i 2-3 GB mesecno za pocetak ce ti biti i vise nego dovoljno; u suprotnom - bas si ub'o pos'o ), onda idi sa npr. http://hostrocket.com/ , koji je prvi ponudio/uveo tzv. rollover bandwidth (ako ne potrosis 50GB za mesec, neutroseni deo - ostatak protoka se prenosi u naredni mesec), a u najmanjem paketu nudi takodje 50GB mesecnog protoka i 1GB prostora na disku.

Druga mogucnost je npr. http://serverplace.net/ , koji takodje nudi ovu opciju, a nesto je povoljniji (60GB protoka mesecno i 1GB prostora).

 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Ako je neko voljan da mi pomogne oko nekih pojmova. . .

[ Pregleda: 2753 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.