Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g

[es] :: Oracle :: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owner

Član broj: 46128
Poruke: 109
*.customer.m-online.net.



Profil

icon Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g15.09.2005. u 15:53 - pre 225 meseci
Instalirao sam Oracle10g na platformi Windows2003.
Prilikom instalacije nije mogao da inicijalizuje OCR i da startuje servis OracleCSService.
Sad ne mogu da otvorim OEM niti Oracle Management Server.

Ako se je vec neko susretao sa ovim neka mi napise u par reci kako ovo da resim.


 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.infonova.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g15.09.2005. u 16:03 - pre 225 meseci
Kako ne radi OEM?
Da li si ukucao u browseru odgovarajucu adresu i port?

Sta ti se pojavi? Koja greska? Moze li screenshot neki?

Kod mene OEM radi...
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

owner

Član broj: 46128
Poruke: 109
*.customer.m-online.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g15.09.2005. u 16:33 - pre 225 meseci
U browseru sam ukucao odgovarajucu adresu i port,ali posle toga se nista ne pojavi,jednostavno ostane prazan prozor.
Ukoliko na kraju dodam jos "/console/logon/logon" onda se pojavi prozor,prijava na bazu.Upisem user i password,idem na konektovanje ali opet nista.
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.infonova.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g15.09.2005. u 17:11 - pre 225 meseci
Hm, cudno... Nisam upoznat sa takvom pojavom...
Kod mene radi sve super...

Ajde, ako nadjes rjesenje, napisi ovdje, da znaju i drugi, koji se susretnu s tim problemom...
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

noctua

Član broj: 10671
Poruke: 185
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g16.09.2005. u 07:42 - pre 225 meseci
Pozdrav!

Naime to sto ti se ne startuje CS Servis i nije od presudnog znacaja za EM (posto radi konzola kada rucno nakucas link).
Imao sam slicna iskustva... Evo nekih "resenja" sa kojima sam se sretao:
1. Koju verziju browsera koristis??? I da li ti je dozvoljeno izvrsavanje JScripta? Naime, sama konzola je prepuna JS-a i ukoliko nesto ne tece glatko onda je 99% da je problem u samom browseru! Proveri sva podesavanja browser-a i dozvoli pojedina izvrsenja.
2. Imas popup (popdown) bloker koji ne dozvoljava rad JS. Dozvoli adresi na kojoj je EM nekontrolisano izvrsenje.
3. Imas proxy koji ne dozvoljava izvrsavanje JS (tretira ga kao virus activity) ili komunikaciju po portu 5560 (5500 ili koji god da je). U tom slucaju postavi "bypass local address" ili kako god se to bese zvalo.
4. Imas firewall koji ne dozvoljava komunikaciju po portovima (ili intranetu ili je na lokalu). Ukoliko je nesto tipa ZAlarm, ukloni ga za pocetak i proveri da li radi.
5. Postoji mogucnost da ti vec radi nesto - drugi web server, application server, demon, servis na istom portu pa imas koliziju...

Proveri ti to sve pa se javi ponovo, pa ako ponovo ne radi kazi da li je db na istoj maxini sa koje pristupas i da li je to intra i ti si spolja ili sta god vec. Resicemo :)


http://noctua4u.blogspot.com
http://moourl.com/shfb0
..:: Aquila non captat muscas ::..
 
Odgovor na temu

owner

Član broj: 46128
Poruke: 109
*.customer.m-online.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g16.09.2005. u 10:10 - pre 225 meseci
Svaka cast noctua:),problem je bio u Brovseru,odnosno do dozvole pojedinih izvrsavanja.Sad je ok.

Posto se tek sada susrecem sa ovom verzijom EM,zamolio bih te da mi u kratkim crtama napises kako da konfigurisem jedan Job,npr.export ili backup jedne baze i kako da pristupim bazi na drugoj masini.



[Ovu poruku je menjao owner dana 16.09.2005. u 11:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Kako podesiti Oracle Enterprise Manager u Oracle10g

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.