Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese

[ Pregleda: 3515 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
195.222.35.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 13:33 - pre 227 meseci
Mislim da naslov kaze sve, naime treba da napravim program u kojem cu dodavat ip adrese koje mogu koristiti odredeni port npr 80 i ko ne moze.
Koje komponente da koristim, i planiram to uraditi u deplhiu 7
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 17:33 - pre 226 meseci
Ako sam dobro shvatio ti zelis nekom racunalu sa te i te IP adrese odredit koje portove moze koristit a koje ne moze??
Ako je tako najbolje bi bilo da koristis komponente (tako bar u delphiu 2005) TIdCmdTCPClient sa kojom ces ti upravljati i slati zahtjeve i TIdCmdTCPServer koji ce izvrsavati tvoje zahtjeve na racunalu kojeg upravljas....
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
195.222.35.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 17:37 - pre 226 meseci
a moze li slucajno mali primjercic, mislim htio bi tako nesto da napravim da imam kontrolu na svojoj mrezi znaci da mi se ne moze svako prikacit preko wifi na mrezu i surfat. kontas?
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 17:42 - pre 226 meseci
kontam da, sad cu vidjet sto se da napravit..
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 18:02 - pre 226 meseci
Ovako nesto za klijenta..

Code:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
if listbox1.ItemIndex<>-1 then begin
client.Host:=listbox1.Items[listbox1.ItemIndex];
                               end;
client.Port:='neki_port'; //neki koji se ne koristi inace cesto 
with client do
begin
connect;
sleep('zavisi_kolki_su_zahtjevi');
  try
{sad tu saljes naredbe koji portovi smiju biti
otvoreni, a koji ne..}
finally disconnect;
  end;
end;
end;


Napravis listbox sa svim adresama u mrezi..i samo selektiras koju hoces da upravljas i stisnes button il nesto..a server bi morao biti na svim racunalima i samo trebas navest port na kojem ces spajat klijenta i da razumije naredbe koje mu klijent salje...

A sad za kontroliranje portova i na koji nacin ces mu slat naredbe ne znam..probaj googlat malo..


 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
195.222.35.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 18:41 - pre 226 meseci
super hvala, evo radim na serveru kad napravim to bi trebalo biti nesto kao 24 online :D
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese27.08.2005. u 18:49 - pre 226 meseci
polako al sigurno
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako napraviti program za kontrolu pristupu racunara putem IP adrese

[ Pregleda: 3515 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.