Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koristenje MySql servera u komercijalni aplikacijama...

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Koristenje MySql servera u komercijalni aplikacijama...

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.gradiska.com.



+120 Profil

icon Koristenje MySql servera u komercijalni aplikacijama...26.08.2005. u 20:02 - pre 227 meseci
Znam da ima dosta tema na GPL licencu i prava ali imam jedno konkretno pitanje:

Uzmimo da ima neka firma koja ima vise razliciti proizvoda i u svima koristi MySql Network Basic. Da li ona mora za svaki proizvod i za svaku kopiju izdanu klijentu da plati licencu od 500 dolara ili samo jednom plati licencu pa program neograniceno distibuira uz svoj proizvod?

95% sam siguran da je ovo drugo u pitanju ali zelim da mi to neko i potvrdi.

I jos jedno:
Pretpostavimo da je ta ista kompanije napravila neki proizvod koji moze recimo da koristi i Microsoft SQL Server i MySql server. Radi profita i jeftinije ponude kompanije proizvod distribuira zajedno sa MSDE jer je tako jeftinije. I jednog lijepog suncanog dana klijent odluci da hoce da koristi MySql server jer negdje cuo da je bolji i sigurniji.

Pretpostavimo i da ga je on sam instalirao, pozvao nekoga da mu napravi istu bazu podata kao i prije na MSDE, i na naravno uspjeo da prebaci podatke i da podesi aplikaciju da radi sa MySql serverom.

Da li je kompanije u tom slucaju duzna da plati licencu?

[Ovu poruku je menjao Sale_123 dana 27.08.2005. u 09:48 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Koristenje MySql servera u komercijalni aplikacijama...

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.