Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel

[es] :: Grafički dizajn :: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel

[ Pregleda: 4674 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel25.08.2005. u 10:49 - pre 226 meseci
Da ili neko zna kako da iz cs ili cs2 snimim tga ili png sliku (32bit) koja ima Alpha channel ili ti transparentne delove.

Recimo da napravim neki tekst na transparentnoj podlozi i snim ga u tga 32bita, koji sadrzi alpha channel i recimo u ps 7 radi kao zmaj, kako da ga sacuvan da ima alpha. Cak i kada ga ponovo otvorim u cs on nije transparentan vec ima belu pozadinu mesto transparentnu.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel25.08.2005. u 13:07 - pre 226 meseci
Koliko ja znam, ni png ni targa ne podržavaju transparantnost u smislu da možeš imati lejer na transparentnoj pozadini u PS, ne možeš da ih snimiš normalno sa nefletovanim artworkom. Alfa kanal zadržavaju najnormalnije.

Ne znam, slabo se bavim rgb grafikom, ali png bi trebalo da funkcioniše kao gif - zadaš mu boju pozadine koju bi browser trebalo da pročita kao transparenciju. A u targi, alfa kanal ti definiše transparenciju.

Valjda će ti odgovoriti neko ko se time bavi profesionalno. Ja mislim da ovako stoje stvari.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel26.08.2005. u 22:54 - pre 226 meseci
Naravno da znam da ni png ni tga nemaju lejere ali takodje zanam 100% da moraju da podrzavaju Alpha channel ili ti transparentu sliku(ne u lejerima).

Citat:
Alfa kanal zadržavaju najnormalnije.


Samo bi da pitam da li si ti to proverio???
To kod mene ne radi zato i trazim pomoc!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel26.08.2005. u 23:17 - pre 226 meseci
Citat:
manix: Cak i kada ga ponovo otvorim u cs on nije transparentan vec ima belu pozadinu mesto transparentnu


Zadržava Alfa kanal, a ne može da ima transparentnu pozadinu pošto istu može da ima samo fajl sa lejerom. Fletovan ne može. O tome pričam.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel29.08.2005. u 19:50 - pre 226 meseci
mislim da se ja i ti ne razumemo ili ti upste nis koristio tga i png...

Ja godima koristim taj format u video montazi i on moze imati transparentne delove...

evo slika(ps v7) otvori je u cs2 i vidi, zatim je sacuvaj pod drugim imeno, isto kao png, pa je ponovo otvori i shvatices o cemu govorim

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel30.08.2005. u 10:18 - pre 226 meseci
Nismo se razumeli, stvarno ne može da se sačuva sa transparentnom pozadinom u PSCS, javlja "must be saved as a copy". A stvarno se ne sećam da li je to moglo u v7.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel30.08.2005. u 18:18 - pre 226 meseci
Ma u sedmici sljaka kao ludo... pa ova slicica je uradjena u ps7
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.tvns.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel25.11.2006. u 10:56 - pre 211 meseci
E, i ja imam isti problem, posto od nedavno koristim CS2, pa ga jos nisam provalila...
Dakle, koji god potpis napravim u njemu, uredno ga snimim kao TGA 32bit, KAO sa alpha kanalom, a kada ga unesem u Premier pro 2 - nije transparentan! Kosu sam sebi cupala! Svo moje dugogodisnje iskustvo - pada u vodu. Kao da sam prvi put sela za racunar, pa da po...dis!

Onda sam se patila u Premieru, kako da mu dodam transparenciju ( filterom ) i slicnim glupostima, jer vec od muke nisam znala sta cu... na kraju sam u CS2 potpis snimila kao PSD ( sa lejerima i alphom ), pa kad sam takav fajl unela u Premier ( posto pita da li ces da ga uneses kao footage ili pojedinacne lejere... ja izaberem lejer ) - i lepo stoji potpis na videu...

Resen problem, ali nisam zadovljna, jer mi jos uvek nije jasno sta se i zasto desava... :(
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel25.11.2006. u 19:24 - pre 211 meseci
Pogledaj odgovor ovde ako je to ono sto hoces http://www.elitesecurity.org/t...egasu-kako-oznaciti-neku-osobu . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

ionCube_MST
Zion

Član broj: 124940
Poruke: 8
195.178.58.*



Profil

icon Re: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel12.12.2006. u 15:35 - pre 210 meseci
Ja mislim da vi ljudi brkate transparenciju i Alpha kanale. Ako je neko ovde mislio da mu se transparencija automatski računa kao Alpha kanal zezno se :-). To važi za TGA i TIFF format. Ako želite Aplha kanal, kao recimo Sirenica što hoće potpis sa Alpha kanalom onda lepo pogledate pod Channels i videćete i sami da imate RGB, Red Channel, Blue Channel, Green Channel. Imate dole da dodate još jedan "Channel", tj kanal i tada ćete videti da ste dobili čist Alpha kanal :-)... E na njemu tada lepo uradiš transparenciju.. Uglavnom loš sam učitelj ali ako ste skontali onda ok :-).. Tada slobodno eksportuj u TGA ili u TIF sa alpha kanalom.
*** MST ***
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: PhotoShop CS i CS2 - *.tga,*.png problem sa Alpha Channel

[ Pregleda: 4674 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.