Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9514 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..14.08.2005. u 16:54 - pre 227 meseci
Otvorio sam ovu temu zato sto znam kako je bilo meni kad sam uzimao adsl..ja sam se odlucio za EUnet iako su svi pricali kao Beotel konza i SezamPro..sad vide ti koji imaju Beotel skida im na 256kbit/s nekih 22kb/s a treba 32, ali zbog gubitaka nekih 28kb/s...Znaci a meni na EUnet od pocetka do sad skida nekih 27-28 nekad i oko 30kb/s ali vise od toga nece..znaci ako imate nekih pitanja postavite tu smo da pomognemo :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 05:04 - pre 227 meseci
Pa sve zavisi. Sa kog sajta/servera skidas, etc.

Meni <------- radi odlicno, full brzina u vecini slucajeva (kad server valja i veza valja).
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 15:39 - pre 227 meseci
I meni oke radi...ja sam u Zelezniku na EUnetu..i xtra radi..cujem da ovih dana Beotel zeza..
 
Odgovor na temu

Ivan Antić
Beograd

Član broj: 33405
Poruke: 22
*.it-austria.net.



Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 16:34 - pre 227 meseci
Ima li najava kad će Telekom početi da nudi ADSL direktno korisnicima?
[i.]
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.83.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 22:09 - pre 227 meseci
uzeo sam kod beocity-ja,posle sam negde cuo da ga zovu beoshity ;-(

imas da cekam jos petnaest dana,jel zna neko kakvu uslugu pruzaju?
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 22:20 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Antić: Ima li najava kad će Telekom početi da nudi ADSL direktno korisnicima?


Telekom iskljucivo radi sa Providerima...za sad...a kasnije ne znam videcemo :)
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 22:23 - pre 227 meseci
Beocity ti je najgori provider koji postoji...
Znaci:

1) Nisu najeftiniji Beotel je 1600..oni 1900...256/flat
2) Ping im je najveci...ja sam testirao moju vezu na EUnetu i Beocity kod ortaka..meni je ping 3ms a njemu 10ms..
3) Nemaju nikakvu tehnicku podrsku...i sl. Tj radi im samo jedan covek...
4) Odustani od toga idi lepo u Beotel, EUnet, YUBc, pa cak i SezamPro... :)

Eto toliko o beocity-u :)
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 22:24 - pre 227 meseci
Citat:
Mister Big Time: Pa sve zavisi. Sa kog sajta/servera skidas, etc.

Meni <------- radi odlicno, full brzina u vecini slucajeva (kad server valja i veza valja).



Jeste to brate al ipak :) Uporedi beotel i beocity...al i beotel je poceo da zeza u poslednje vreme...

[Ovu poruku je menjao Marko Cukalac dana 15.08.2005. u 23:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 23:45 - pre 227 meseci
Ja pricam za YUBC.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.83.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..15.08.2005. u 23:50 - pre 227 meseci
Citat:
Marko Cukalac: Beocity ti je najgori provider koji postoji...
Znaci:

1) Nisu najeftiniji Beotel je 1600..oni 1900...256/flat
2) Ping im je najveci...ja sam testirao moju vezu na EUnetu i Beocity kod ortaka..meni je ping 3ms a njemu 10ms..
3) Nemaju nikakvu tehnicku podrsku...i sl. Tj radi im samo jedan covek...
4) Odustani od toga idi lepo u Beotel, EUnet, YUBc, pa cak i SezamPro... :)

Eto toliko o beocity-u :)


ma samo sam uzeo za mesec dana da vidim kakva je usluga...dali neko zna ako budem menjao provajdera da li opet treba da se ceka petnestak dana za aktivaciju.

bezveze,sad mi je do jaja krivo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 11:01 - pre 227 meseci
Promena provajdera je jos uvek "zona sumraka". Svasta se prica. Primer - neki provajder ti ne da "ispisnicu" - ti hoces "razvod" a on ne da, pa ne mozes nigde drugde da se prikacis, jer te Telekom ili ko vec, ima negde u evidenciji da si prikljucen! Jos se niko nije javio da kaze: "Jeste, promenio sam ADSL provajdera, ide ovako....." Zao mi je, sto niko ne spominje mog provajdera - Verat. Oni imaju flat 1700 din., za 256k, veza je uglavnom OK, otvaranje naloga 2000 din., opremu ne daju, setup (?) ne rade.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 11:34 - pre 227 meseci
Citat:
Mister Big Time: Ja pricam za YUBC.



Ok sorry nisam te razumeo..Kakav je YUBC? Cuo sam da rade ok! Kakav im je nivo agregacije? Ae napisi malo :)
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 18:53 - pre 227 meseci
Neko je spomenuo da je beotel 1600 flat na 256kbps, ali nije rekao da je to samo "letnji" popust. Inace je 2000

Ja sam jos uvek na dial-up. Ne znam kod kog provajdera bih mogao da se prikljucim.
Razmisljao sam na Sezampro. Kod njih ne moras da koristis servis najmanje 3 meseca, kao sto je slucaj kod Beotela. A i pricaju da dobro radi, bez nekih vecih problema.

Sta vi mislite o EUnet-u? Hoce ortak jedan kod njih da uzme, pa ga interesuju vasa iskustva sa tim provajderom.

Unapred hvala,

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 20:11 - pre 227 meseci
Citat:
Boki4u: Neko je spomenuo da je beotel 1600 flat na 256kbps, ali nije rekao da je to samo "letnji" popust. Inace je 2000

Ja sam jos uvek na dial-up. Ne znam kod kog provajdera bih mogao da se prikljucim.
Razmisljao sam na Sezampro. Kod njih ne moras da koristis servis najmanje 3 meseca, kao sto je slucaj kod Beotela. A i pricaju da dobro radi, bez nekih vecih problema.

Sta vi mislite o EUnet-u? Hoce ortak jedan kod njih da uzme, pa ga interesuju vasa iskustva sa tim provajderom.

Unapred hvala,

Pozdrav!



EUnet ja imam..i iako im je agregacia 30:1 tj 2100dinara kosta flat 256kbit/s skida mi 27-29kb/s. Znaci extra radi i nikada nisam imao probleme :)
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 20:13 - pre 227 meseci
Citat:
tdjokic: Promena provajdera je jos uvek "zona sumraka". Svasta se prica. Primer - neki provajder ti ne da "ispisnicu" - ti hoces "razvod" a on ne da, pa ne mozes nigde drugde da se prikacis, jer te Telekom ili ko vec, ima negde u evidenciji da si prikljucen! Jos se niko nije javio da kaze: "Jeste, promenio sam ADSL provajdera, ide ovako....." Zao mi je, sto niko ne spominje mog provajdera - Verat. Oni imaju flat 1700 din., za 256k, veza je uglavnom OK, otvaranje naloga 2000 din., opremu ne daju, setup (?) ne rade.



Verat je ok...i uvek je imao najeftiniju ponudu, e sad ako hocete da promenite sa jednog na drugi provider..to je procedura kao i kad uvodish :)
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 20:22 - pre 227 meseci
Sto se tice Beotela i ta obavezna 3 meseca: prilikom sklapanja ugovora sa njima (januar '05.) bas sam ih pitao da mi objasne tu novotariju i receno mi je da ukoliko ne zelim vise da koristim servis dovoljno je samo da prestanem da placam.

SezamPro? Ni slucajno! Da li znas da je par likova dobilo pretece pismo na kucnu adresu zato sto su shareovali filmove na p2p? Drugo, za paket od 256/64 k dosta su skuplji od ostalih (BeotelNet 1600, YUBC 1900, Verat 1700) a ne nude nista vise. Tehnicka podrska im je ocajna, a na kraju krajeva i sama reklama za ADSL servis. Tako da, na osnovu iskustava mojih prijatelja i komentara clanova par foruma, AD[S]L nikako ne preporucujem.

Zasto ne bi probao YUBC? Cena im je zaista ok, dobijas opremu na koriscenje, imaju dovoljno sirok link ka inostranstvu, jedina je mana sto setup nije free... Beotel je isto ok, koristim ADSL kod njih jos od pocetka februara i za to vreme (samo) jednom se desilo neko jace zagusenje u trajanju od recimo 7 dana. Interesantno je da su zaposleni u Beotelu zaista ljubazni i korektni. A kako mi rekose dok sam uplacivao flat za ovaj mesec, cena od 1600 din za 256/64 k ce verovatno i ostati trajno. Setup je free, dobijas USB modem, potreban broj filtera/splitera i dovoljnu duzinu kabla. Cisto poredjenja radi, SezamPro naplacuje dodatne filtere a daje na upotrebu samo jedan. Kod Beotela mi se takodje svidja to sto mozes da platis samo njihove obaveze prema Telekomu ukoliko odes negde na odmor...

Da ne bude zabune, ovo se sve odnosi na fizicka lica.


S.

[Ovu poruku je menjao Sylvester dana 16.08.2005. u 21:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 20:27 - pre 227 meseci
Ovih dana sam kupovao svoj prvi "pekac" CD-ova a osnovna namena je da pecem Linux ISO, za probu. Zbog toga sam pre par dana skidao neke ISO i protok je bio tu ok 26 - 27kb/sec, nekad i veci, zavisi i odakle se skida. Ide oko 100MB na sat, znaci oko 7 sati za jedan ISO.

Sad mislim da sam dosao do granice - verovatno postoje neka pravila i ES-a a i inace i mislim da ne smem sada da konkretno racunam i "guram ljudima prst u oko" koliki je protok na Veratu za koju cenu a koliko na ostalim provajderima, a primecuje se da ima bitnih razlika za flat, uz skoro isti protok, tako da odluku prepustam svakom pojedincu ili - placenoj reklami.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 21:17 - pre 227 meseci
Citat:
Marko Cukalac: EUnet ja imam..i iako im je agregacia 30:1 tj 2100dinara kosta flat 256kbit/s skida mi 27-29kb/s. Znaci extra radi i nikada nisam imao probleme :)


Sta mu dodje ta agregacija?
To sam samo na EUnet-ovom sajtu dosada video.
Koja je razlika izmedju 30:1 i 20:1, osim razlike u ceni naravno?
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 22:42 - pre 227 meseci
Citat:
Sylvester: Sto se tice Beotela i ta obavezna 3 meseca: prilikom sklapanja ugovora sa njima (januar '05.) bas sam ih pitao da mi objasne tu novotariju i receno mi je da ukoliko ne zelim vise da koristim servis dovoljno je samo da prestanem da placam.

SezamPro? Ni slucajno! Da li znas da je par likova dobilo pretece pismo na kucnu adresu zato sto su shareovali filmove na p2p? Drugo, za paket od 256/64 k dosta su skuplji od ostalih (BeotelNet 1600, YUBC 1900, Verat 1700) a ne nude nista vise. Tehnicka podrska im je ocajna, a na kraju krajeva i sama reklama za ADSL servis. Tako da, na osnovu iskustava mojih prijatelja i komentara clanova par foruma, AD[S]L nikako ne preporucujem.

Zasto ne bi probao YUBC? Cena im je zaista ok, dobijas opremu na koriscenje, imaju dovoljno sirok link ka inostranstvu, jedina je mana sto setup nije free... Beotel je isto ok, koristim ADSL kod njih jos od pocetka februara i za to vreme (samo) jednom se desilo neko jace zagusenje u trajanju od recimo 7 dana. Interesantno je da su zaposleni u Beotelu zaista ljubazni i korektni. A kako mi rekose dok sam uplacivao flat za ovaj mesec, cena od 1600 din za 256/64 k ce verovatno i ostati trajno. Setup je free, dobijas USB modem, potreban broj filtera/splitera i dovoljnu duzinu kabla. Cisto poredjenja radi, SezamPro naplacuje dodatne filtere a daje na upotrebu samo jedan. Kod Beotela mi se takodje svidja to sto mozes da platis samo njihove obaveze prema Telekomu ukoliko odes negde na odmor...

Da ne bude zabune, ovo se sve odnosi na fizicka lica.


S.

[Ovu poruku je menjao Sylvester dana 16.08.2005. u 21:24 GMT+1]


Svi sem Beocity-a :) EUnet nisi spomenuo :) A sto se tice SezamPro-a nemojte ni slucajno kod njih tuze ljude sad...salju im prateca pisma..tj mesaju im se u privatnost...Stvarno bruka! :)
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.eunet.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..16.08.2005. u 22:47 - pre 227 meseci
Citat:
Boki4u: Sta mu dodje ta agregacija?
To sam samo na EUnet-ovom sajtu dosada video.
Koja je razlika izmedju 30:1 i 20:1, osim razlike u ceni naravno?



Agregacija ti je broj korisnika na jednom linku, znaci na drugim providerima si uglavnom sam na tom linku dok ovde ako je 30:1 ima 30, a ako je 20:1 ima 20 korisnika..stim sto meni skida bolje nego kod onih sto imaju sopstven link, a ja imam agregaciju 30:1, a paket flat/256kbit/s, a skida mi oko 27-29kb/s, sve u svemu NE BUNIM SE! Adsl konza...EUnet konza :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - Dvoumite se za kog ISP-a cete se odluciti..Pitajte sve..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9514 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.