Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc

[es] :: Hosting :: Domeni :: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc

[ Pregleda: 3966 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

P.Petrovic
BG

Član broj: 64985
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc13.08.2005. u 13:03 - pre 227 meseci
Pozdrav,
vec par dana citam sve redom na forumu o hostu i domenima, nesto sam nasao a nesto me jos vise zbunilo - pa trazim pomoc od vas svih clanova ovog foruma:
(naucio sam osnove HTML- i da napravim svoj sajt koristio sam free host do sad- geocites, 4t.com.... ali nisam imao PETROVIC.COM- posto tako zelim da mi se zove sajt (ili vec nesto drugo) ja treba da kupim i host - jel tako???)/naisao sam na problemcice:
1.kad kupujem host- traze mi domen(necu kod istog- povoljnije mi je razdvojeno ...), a za domen DNS servere i to 2-pitanje pa sta onda prvo da kupim???
2. kupim ja host i unesem fee domen(PETROVIC.TK) i prode udem sa lozinkom i passwordom -ali nema nigde da nadem brojeve servera a sajt- podignem na server ali sta sad??? (PETROVIC.tk- da bih to koristio morao sam da napravim sajt na free hostu i da upisem URL www.petrovic.4t.com i on vodi na tu adresu , e sad ja uzmem karticu i da im platim 9$ za godinu oni mi traze DNS- a kad se ulogujem (kod hosta)nigde te informacije...)Sta sad??
3. imam ja jos muka(decije bolesti sto bi vi sa iskustvom rekli), ali i ovako je dugo pa jedno po dva tri pitanjca - ako neko bude raspolozen da mi odgovori..

Hvala, na ulozenom vremenu
P.Petrovic

P.S.
nije mi jasna razlika izmedu parkiranja, registracije domena , transfera(-zasto to raditi-sta registrovan kod jednog provajdera i ja nezadovoljan ocu drugo ili sta??)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc13.08.2005. u 13:19 - pre 227 meseci
prvo

ako si na nesto.4t.com znaci da si na besplatnom hostu freeservers.com neces moci da uspostavis redirekciju sa starog sajta na novi i sav SEO ti pada u vodu - moras da krebnes ispocetka sa seo

1) plati hosting
2) registruj domen
3) pitaj admina ili podrsku kod hosta koji DNS server da koristis (recimo NS1.EXAMPLE.COM, NS2.EXAMPLE.COM)
4) upisujes te podatke kod servisa za registraciju
5) kontaktiraj admina na hostu da ti parkira domen, ako imas cPanel DirectAdmin Plesk ili sta vec to cinis sam
6) sacekaj max 48 sati da DNS baza ukljici tvoj domen
7) FTP-uj tvoj sajt.
 
Odgovor na temu

P.Petrovic
BG

Član broj: 64985
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc13.08.2005. u 13:49 - pre 227 meseci
Brz odgovor ali izgleda da nisam bio precizan
1.host place (loopia- da bih ga kupio morao sam da imam vec domen-pa sam otvorio nesto.tk-a da bih njega otvorio-morao sam da unesem URL - pa sam postavio na geocities- )
2. da bih registrovao domen traze mi DNS servere(kako ako nisam kuio host- kod loopia sam objasnio kako sam uzeo ali nema nigde kad se ulogujem DNS servera broj ili sata vec- nista poslacuim mail-ali treba da imam brojeve dns servera(212.123.345,01 tako nesto -jel da???)oni su to trebali da mi daju???)
3. trazim od njih ime?/broj?DNS server-a
4. /
5. zanci kod goaddy -ja kupim domen - sta samo ga i platim9$ i onda za parkiranje kod hosta opet da platim -par desetin$ -dobro sam razumeo?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc13.08.2005. u 13:53 - pre 227 meseci
jeste platis domen i hosting. Parkiranje (tj podesavanje webservera da domen koristi) je besplatno. I kod tk domena imas opciju da domen platis i onda imas mogucnost da podesis DNS servere, i nema bannera.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 13.08.2005. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bsoft777

Član broj: 48239
Poruke: 131
*.ms012.net.



Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc17.08.2005. u 22:07 - pre 227 meseci
Ja bih ti predlozio ovu kombinaciju:
Hosting: www.100webspace.com
Domen: www.cjb.net
Dobijes onda: www.tvojsajt.cjb.net

Ovo ti je najbolja kombinacija da dobijes dobar hosting i domen - BESPLATNO.
Evo primera:
www.friends012.cjb.net
ili
http://friends012.100webcustomers.com/phpBB2

P.S. Iako da su besplatni i jedan i drugi servis, koristim ih vec nekih mesec dana i za sada nema reklama, nema pop-up, nema banera...

[Ovu poruku je menjao bsoft777 dana 17.08.2005. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc17.08.2005. u 22:17 - pre 227 meseci
Jednostavnije, a i isplatljivije ti je da kupis hosting paket uz koji se dobija i internacionalni domen, pa ce ti hosting provider sve podesiti.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc17.08.2005. u 22:23 - pre 227 meseci
@bsoft777

free hostovi ubijaju sa bannerima, a ako ti zatreba vise protoka, vise prostora, neces moci da uspostavis redirekciju na novi sajt i sav ti SEO pada u vodu, za zajebancije tipa 'vidi napravio sam sajt!' moze i cjb.net

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.08.2005. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bsoft777

Član broj: 48239
Poruke: 131
*.ms012.net.



Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc17.08.2005. u 22:30 - pre 227 meseci
Sto se tice internacionalnih domena imas solidnu ponudu www.loopia.co.yu
 
Odgovor na temu

bsoft777

Član broj: 48239
Poruke: 131
*.ms012.net.



Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc17.08.2005. u 22:34 - pre 227 meseci
@bojan_bozovic

Ma poznato je to meni ali vec sam rekao da ova dva servisa iznenadjujuce, bar u mom slucaju, nisu postavili reklame !

P.S. Razumem da je malo cudno ali postavio sam linkove sajta pa pogledajte...

[Ovu poruku je menjao bsoft777 dana 17.08.2005. u 23:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

P.Petrovic
BG

Član broj: 64985
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc18.08.2005. u 10:04 - pre 227 meseci
Hvala na uputstvima,
ali to oko free sam davno naucio i imam iskustava, cak zezno i hrvate,(oni imaju besplatan i host i domen "petrovic.hr" -nades na netu starca od 70-80 god, nades maticni broj, posaljes... ima tema na ovom forumu-ako nekome treba)
ali nisam do sad nikad platio -moram kad tad, imam visa karticu
loopia mi ne odgovara vec 7 dana , a kod njih sam uzeo - apsolutno besplatno 60 din(ako se neko ne slaze da je 60 za godinu dana besplatno pa....)
....pa ide deo iz prethodne poruke....(tj. problem oko dns servera)....
nista zvacu ih danas telefonom pa da mi daju IP adrese DNS servera ili sta vec..
a sto se tice besplatnih domena- pa necu valjda da reklamiram CJB.net - to radim ako mi pise petrovic.cjb.net - 'jel tako, zato sam platio po 4.95$ .com - pa zasto onda neko pominje loopia domene za 15$.- (10$ ako treba dacu vama da mi pokazete kako se to radi i jednom naucim za sva vremena)

See you all
CSI
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc12.09.2007. u 20:31 - pre 202 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @bsoft777

free hostovi ubijaju sa bannerima, a ako ti zatreba vise protoka, vise prostora, neces moci da uspostavis redirekciju na novi sajt i sav ti SEO pada u vodu, za zajebancije tipa 'vidi napravio sam sajt!' moze i cjb.net

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.08.2005. u 23:24 GMT+1]

Imam 2 pitanja:
1.Da li moze da se koristi placeni domen na free hostingu, i ako moze kako se to radi?
2.Kako ce se to odraziti na SEO, ako hosting provider ne ubacuje svoje reklame?

Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc13.09.2007. u 10:11 - pre 202 meseci
Možda neki free hosting to dozvoljava. Ako imaš svoj domen, onda i može da se priča o nekom SEOu, ovako dok koristiš tuđi tu nema ničega.

Najbolje je da imaš svoj domen i plaćeni hosting.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: redosled, uputi, kupovina domena & hosta (sve za sajt)/ pomoc

[ Pregleda: 3966 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.