Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postavio sam knjigu gostiju na sajt ali neznam podesiti chmod

[es] :: Web dizajn i CSS :: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali neznam podesiti chmod

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12195 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 09:28 - pre 226 meseci
Na sajt sam postavio knjigu gostiju,ali ona zahteva podesavanje chmod tako sto se txt fajlu doda 777.E ali ja ne znam kako.
adresa knjige je ovde,ali ja ne mogu da nadjem gde upisuje rezultate,pa zato pretpostavljam da nisam podesio do kraja


http://www.zanimljiv.org.yu/nidzo/guestbook/guestbook.php
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 09:58 - pre 226 meseci
Nisam bas kompletno razumeo shmod mozes promeniti preko vecine ftp programa, desni klick i promisions ili slicno u zavisnosti od programa.
A ako neznas koji faj treba da chmod-ujes onda moras dati zip verziju da bi videli sorce
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 10:28 - pre 226 meseci
KOliko sam ja razume uputstvo treba da obradim .txt fail u koji se unose upisi.Gledao sam po forumi i po slicnim ali ne mogu da nadjem uputstvo na nasem

evo dela read mi!!!!!!!
Contents of this zip file:
--------------------------

index.php - Redirects visitors to the guestbook entry form
guestbook.php - This is the main index of the Guestbook
config.php - Contains all the customizing and configuration settings that you can adjust
unctions.php - Contains all functions that make the add.php file work.
add.php - The PHP file that processes new Guestbook entries
header.inc - This is the header of the html for the pages
footer.inc - This is the footer of the html for the pages
list.php - Combines header, footer and list.txt to view Guestbook Entries (New One first)
list2.php - Combines header, footer and list.txt to view Guestbook Entries (Old One first)
list.txt - This is where all entries are stored
ReadMe.txt - Current file you are reading. Documentation of script.
changelog.log - List of all the changes made to this guestbook script since verison 1.0.
GNULicense.txt- Free Software License, which basically states that you can modify and share
this script with others, as long as you email us back a copy of your modified
version of the script.
style.css - Style sheet for the guestbook system. You can replace this with your own style
sheet or modify the current one to fit your need.
Folders:
--------
converter - This folder contains a converter script, to convert the list.txt database
file from guestbook versions 1.0 - 1.2 to the new version 1.6.
language - This folder contains the language files for the guestbook system (text labels)
images - This folder contains all the smiley face images and other related images.

Installation Instructions:
--------------------------

1- Download and Extract the file guestbook.zip into a temporary folder on your PC.
2- Using an FTP Software like WS_FTP, transfer the "guestbook" folder with all its
contents onto your web server.
3- CHMOD the file "list.txt" to 777 (give read, write and execute permission to file)
4- Make sure that the remaining files in the above list have read and execute permission.
5- Modify the "header.inc" and "footer.inc" files to match the rest of your site. You can
add standard HTML tags in these two files containing the page background, font size,
your website's css style sheet, etc to help blend the guestbook into your site.

Customizing Language:
---------------------
The language template has been implemented into DigiOz Guestbook 1.4 and up.
To use a different language, please open the "config.php" file, and change the
language file name to the language file name of your choice located in the "language"
directory in your guestbook.

Making fields optional:
-----------------------
You can now make one or more fields in the guestbook optional. This is done by going to
"config.php" file, and changing the appropriate setting for a field to "0".

Notifying the Administrator:
----------------------------
You can have the script send you a notification through email when a new entry has been
added to your guestbook. Open "config.php" file and change the appropriate setting for it.
WARNING: You will have to have the SMTP settings in php.ini file of your server configured
to use this feature.

Please, DO NOT use Wordpad, Microsoft WORD, or any other word editing software
for this task. USE NOTEPAD ONLY!!!
-----------------------------------------------------------------
deo koji ne znam kako nalazi se u instrukcijama za instalaciju pod brojem 3
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 11:34 - pre 226 meseci
U total commander-u v6.01 to radis tako sto se preko FTP-a konektujes, nadjes gde ti je taj fajl, oznacis ga, kliknes na files->change attributes i tu podesi sve sto zelis.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 12:03 - pre 226 meseci
Konačno, prijavi koji program koristiš za FTP, da li je to WS_FTP koji se pominje u uputstvu za instalaciju, ili neki drugi?
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 12:33 - pre 226 meseci
Pa tesko cemo mu pomoci ako to ne kaze...
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 13:24 - pre 226 meseci
moze i sam da pomogne sebi ako je to normalan korisnički program koji ima HELP i search toga... otkuca "chmod" ili "change attributes" ili "file attributes" ili šta mu već mašta dopusti,... ili jednostavno lagano iščita nazive stavki po meniju i nađe odgovarajuću stvar - za divno čudo koristim uspešno ovu tehniku radije nego da pamtim gde je šta.
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod12.08.2005. u 21:57 - pre 226 meseci
Postupio sam po savetu evil_angel_yu-a jer koristim tc 6.01 i video sam da to tako moze ostaje mi da to malo proucim uputstvo,a ako to bas nebude islo ponovo cu se javiti.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.ptt.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod13.08.2005. u 21:49 - pre 226 meseci
Posto sam u TC selektovao fajl zatim otvorio files/change atrributes ponudjen mi je jedan formular u kome je bila vrednost 666(zanimljivo),koju sam zamenio sa 777 i zatim pritisnuo ok .Ali kada bih opet selektovao tu vrednost da proverim dali je prihvatilo vrednost bi bila opet 666(vise nije zanimljivo).Gde mi je greska(cak cu skinuti i ovaj program WS_FTP,mada ja mislim da bi trebalo prihvatiti iz Total Commandera)
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod14.08.2005. u 02:52 - pre 226 meseci
Dovoljno ti je da bude 666 (a i lepše zvuči od 777 :-))
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod14.08.2005. u 12:23 - pre 226 meseci
Kada unesem upis pise mi sledeca poruka

Your Addition to the Guestbook could not be processed at this time. Please try again in a few minutes.

Pa ako je 666 uredu i netreba unositi 777,u cemu sm mogao pogresiti.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod14.08.2005. u 15:45 - pre 226 meseci
Citat:
noviKorisnik: Dovoljno ti je da bude 666 (a i lepše zvuči od 777 :-))

jes da lepse zvuci.... :-))

@vejin
uf... pa probaj i sa 777.
ako ne posalji nam taj guest book ako nije velik pa ce ga neko podesiti za tvoje potrebe, tj. pomocicemo ti. :)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod14.08.2005. u 16:28 - pre 226 meseci
Da li si siguran da si uspeo da promeniš atribute list.txt na 666?

Da nisu slučajno ostali na 644?

Moguće je da je server podešen da onemogućava chmodovanje fajlova (imao sam jedan takav slučaj, baš tada sam potpuno osedeo :-(
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.ptt.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod15.08.2005. u 14:13 - pre 226 meseci
pretrazio sam citav sajt da nadjem kako da upload-ujem knjigu gostiju uz ovu poruku ali nisam nasao.U FAQ pise da ce postaviti uputstvo i to stoji dve godine.

Potrazicu jos to uputstvo........

Napisali su to sve u sekciji pomoc,mislim nebi bio problem prebaciti to u FAQ,ali to vise nije meni interesantno....

[Ovu poruku je menjao vejin dana 15.08.2005. u 15:17 GMT+1]
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod15.08.2005. u 16:22 - pre 226 meseci
Citat:
noviKorisnik: Da li si siguran da si uspeo da promeniš atribute list.txt na 666?

Da nisu slučajno ostali na 644?

Moguće je da je server podešen da onemogućava chmodovanje fajlova (imao sam jedan takav slučaj, baš tada sam potpuno osedeo :-(



Samo sam uploadovao guestbook, chmodovao list.txt na 666 i sve je radilo kako treba... :(
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod16.08.2005. u 14:00 - pre 226 meseci
Ovo mi je odgovorila tehnicka podrska:
Vi imate Windows hosting paket, na Windows serveru nije moguće promeniti atribute, tako da to što vi menjate nema nikakvog uticaja. Tako da to može biti problem.

Morate pronaći u uputstvu za instalaciju, kako instalirati na Windows hosting serveru.

Postoji mogućnost da taj guestbook možda i ne može da radi na Windows serveru ako mu je neophodna promena atributa na serveru, raspitajte se na forumu tog guestbooka

Kakvu knjigu mogu onda montirati na sajt??????????
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod16.08.2005. u 14:29 - pre 226 meseci
To ti je ona igra ping-pong. Mi imamo Windows server, a nek oni tamo kažu kako se piše po Windows fajl sistemu.

Neko ima IIS Manager, tamo mu je izlistan i tvoj sajt i fajl list.txt... desni klik, Properties, čekira se tamo gde piše Write i klikne OK. Gotova stvar. Ko ima taj Manager da mi je znati???
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod17.08.2005. u 19:53 - pre 226 meseci
PODESAVANJE KNJIGE GOSTIJU

**Nadjete knjigu na Internetu iskinete je na svoj racunar.Zatim je otpakujete na svom racunaru i potom podesite file configur.php(da bi ste to uadili morate extenziju promeniti u .txt i kada zavrsite sa podesavanjem vratiti .php ;;za izmene je najbolje koristiti Notepad).Zatim ceo folder guestbook prebacite na server.

//Ako je server na Linuksu,onda mozete selektovati .txt file u koji se unose upisi sa desnim klikom , zatim izabrati iz gornjeg menija opciju files pa zatim stavku Change Attributes.U prozoru koji se otvori vrednost promeniti na 777(mada moze da radi i na 666)Posle toga knjiga bi trebala da radi.

//Ako je server na Windowsu,onda kada prebacite knjigu na server trebate obavestiti onoga ko hostuje da uz pomoc IIS Managera selektuje deo gde se unose podaci .txt sa desnim klikom,odabere propertis cekira stavku Write.Posle toga bi knjiga trebalo da radi.


Hvala svima na pomoci
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod17.08.2005. u 22:27 - pre 226 meseci
Jel radi?
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali ne znam podesiti chmod18.08.2005. u 08:15 - pre 226 meseci
Naravno mozete da se i upisete ,ali izbegavajte postavljanje prave e-mail adrese ,jer je vidljiva u knjizi.

http://www.zanimljiv.org.yu/nidzo/guestbook/gbook.php

Knjiga ima mogucnost unosena i petocifrenog broja kao potvrde , da bi se sprecio spam ali sam to iskljucio.Sta je pametnije iskljuciti to ili ga ostaviti ukljucenog????
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: postavio sam knjigu gostiju na sajt ali neznam podesiti chmod

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12195 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.