Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako odraditi transparenciju u PNG-u ali da radi kako treba u IE?

[es] :: Rasterska grafika :: Kako odraditi transparenciju u PNG-u ali da radi kako treba u IE?

[ Pregleda: 3501 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coppe
Predrag Kopričanec
Novi Sad

Član broj: 64527
Poruke: 8
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 82548267


Profil

icon Kako odraditi transparenciju u PNG-u ali da radi kako treba u IE?01.08.2005. u 09:07 - pre 227 meseci
Ljudi,

Evo problema!
Potrebno mi je da odradim logotip i određene ikonice na websiteu ali tako da one budu transparentne, tj pozadina da se providi (da se vidi slika u bg-u ispod)!
Rešenje sam probašao u PNG-u 24bit jer je kvalitet bolji (mada je malo većeg formata), dok kod GIF-a i PNG-a 8bit nije čista sličica već je 'zamulja'...

PNG 24bit se na FireFoxu, Mozilla-i, NetsCape-u i Operi vidi kako treba, dok kod IE-a je problem jer uopšte ne prikazuje transparentnost već belu pozadinu?!?!?

Neki su mi predlagali da to prebacim/konvertujem u flash formatu ali on izgleda da ne podržava transparentnost! Originalni filovi su napravljeni u Corel-u (vektor).

Šta mi predlažete?

Hvala!
Do you believe?
------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

coppe
Predrag Kopričanec
Novi Sad

Član broj: 64527
Poruke: 8
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 82548267


Profil

icon Re: Kako odraditi transparenciju u PNG-u ali da radi kako treba u IE?01.08.2005. u 11:39 - pre 227 meseci
Stvar je ipak izvodljiva i pronašao sam način! Ako neko bude imao ovakav problem može ga rešiti preko PHP-a i to preko sledećeg tutorijala:
http://koivi.com/ie-png-transparency/

Pozdrav
Do you believe?
------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

logotet
Beograd

Član broj: 49849
Poruke: 42
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.logotet.com


Profil

icon Re: Kako odraditi transparenciju u PNG-u ali da radi kako treba u IE?12.08.2005. u 09:46 - pre 227 meseci
Evo kako.
U index.html(ili već gde treba) negde u okviru header taga staviš

<!--[if IE]><link rel="stylesheet" type="text/css" href="iepng.css"><![endif]-->

a, u root folder na serveru gde hostuješ sajt staviš ova tri fajla iz .zipa koji ću sada da okačim.
Meni sve lepo radi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Kako odraditi transparenciju u PNG-u ali da radi kako treba u IE?

[ Pregleda: 3501 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.