Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?

[es] :: Windows desktop :: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27545 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.do.pttrs.net.



Profil

icon Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?17.07.2005. u 21:46 - pre 227 meseci
Imam mnogo glup problem, naime kada god dvokliknem na neki drajv ili drugu ikonu u
My Computeru pokrece mi se Search gde je podrucje pretrage ta lokacija.
To mi se pocelo desavati nakon skore reinstalacije sistema i instaliranja starih programa
koji su pre radili kako treba. Ljudi ako znate kako to da iskljucim ili cak da obrisem celi Search javite!
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 02.06.2008. u 03:28 GMT+1]
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?17.07.2005. u 22:23 - pre 227 meseci
Kada kliknes desnim na drive i kada se pojavi meni, imas li Open i kada kliknes na to (Open) da li otvori normalno? Koja je stavka u meniju podebljana?
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.do.pttrs.net.



Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?19.07.2005. u 22:21 - pre 227 meseci
Podebljana je Search... ,a ispod je Explorer from here i Open.
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.do.pttrs.net.



Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?19.07.2005. u 22:23 - pre 227 meseci
Sa svim ostalim je sve ok, na open se otvara itd.
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?20.07.2005. u 20:33 - pre 227 meseci
Idi u Folder options i u File types podesi da ti default bude open.
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.do.pttrs.net.



Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?20.07.2005. u 21:37 - pre 227 meseci
Hvala ti Shadowed, bas si od pomoci kao i celi forum.
Pozdrav)
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
*.dial.InfoSky.Net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?18.08.2005. u 09:17 - pre 226 meseci
Citat:
Shadowed: Idi u Folder options i u File types podesi da ti default bude open.


Ja imam isti problem i gore ponudjeno resenje mi ne pomaze. Kad kliknem na My Computer otvori mi se kako treba, kao i na ikonicu drajva, ali kada kliknem na folder otvara mi se search. Gledao sam i podesio u File types i za Folder i za File folder. Ima li neko drugo resenje?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?18.08.2005. u 16:35 - pre 226 meseci
Potrebno je da to podesis za tip "Drive"
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
*.yu
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?18.08.2005. u 17:26 - pre 226 meseci
Za tip "Drive" imam samo jednu ponudjenu akciju "find", tako da mi to ne
resava problem.
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
*.dial.InfoSky.Net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?19.08.2005. u 09:11 - pre 226 meseci
Drugar mi je savetovao sledece:

> Idi u registry pa promeni sljedece dve vrednosti
> HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
> HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell
> dupli klik na default i ukucaj none
>

I to je pomoglo.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltayu.com.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?21.10.2006. u 09:59 - pre 212 meseci
Imam i ja pitanje, možda početničko, ali me zeza samo tako:

Imao sam problem sa otvaranjem zipa pomoću windows explorera (nisam instalirao winzip). Po default-u mi je na dvoklik otvarao dijalog search (bio je boldovan i u meniju koji se otvara desnim klikom).
Njuškao sam po file types i pošto nisam našao zip probao da otvorim novi (new file type):


tada mi se pojavio file "zip", pa sam klikom na "advanced" stavio da podrazumevano bude open:




1.Problem mi je sledeći: svaki zip mi se otvara u NOVOM prozoru (a hteo bih da mi se otvara u istom)

2. Dok sam čačkao i isprobavao da nađem compressed folder, nešto sam zeznuoi kod otvaranja običnih foldera:
a ) kad je prozor u režimu "explore"(vide se folderi sa leve strane), dvoklikom na folder u glavnom delu otvara prozor u (opet) Novom prozoru.
Probao sam da u file types kao podrazumevanu komandu na dvoklik stavim "explore" umesto open

i onda je u redu, ali se pojavljuje slučaj:

b ) kad je prozor uobičajen, dvoklik na njega otvara (grrr!) novi prozor, dokle god file type "folder" ne vratim na "open", pa se vraćam na stanje a)


Takođe uz file type "file folder" stoji

a ništa nije čekirano. Čemu ovo služi?

Zašto ne mogu da čekiram "browse in same window" (možda bi to rešilo problem)?

Šmrk :(
Šta još da probam?





[Ovu poruku je menjao IonX dana 24.10.2006. u 15:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltayu.com.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?25.10.2006. u 10:03 - pre 212 meseci
Kod nekih sličnih problema na nekimmestima sam video da je rešenje prčkanje po registry-ju, još da saznam kakvo...
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltayu.com.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?26.10.2006. u 12:47 - pre 212 meseci
Da li bi neko mogao/hteo da mi učini nešto (prvenstveno ako neko ne koristi winzip, već windowsov compressed folder, mada i ostali su dobrodošli):

Da exportuje iz registryja:

HKEY_CLASSES_ROOT/CompressedFolder
HKEY_CLASSES_ROOT/Folder
HKEY_CLASSES_ROOT/Directory

Ta tri reg fajla zipovati i poslati mi na [email protected].
(u mailu napomenuti da li ili ne koristite winzip, winrar ili windows explorer)

Ideja mi je sledeća - Da uporedim vaše ključeve sa onima u mojem registryju, nadam se da će mi razlika pokazati šta kod mene ne valja..


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?27.10.2006. u 22:40 - pre 212 meseci
Dakle, da izvestim:
Hvala svima koji su mi poslali reg.ključeve.

Pomogli su mi da uporedim i rešim pola problema.
ZIP datoteke (t.j. "compressed folder") mi se sad otvara u istom prozoru, kada dvokliknem (aktiviram "open").
Jednostavno sam, pošto gledajući "belo", ništa ne razumevajući u reg.ključ (poslat od strane čoveka van ovog foruma koji ne koristi ni jedan poseban zip program, nego win.explorer) otvoren u notepadu, ga upisao u registry i restartovao komp da vidim kako će se ponašati.

I -radi kako treba.
Znači, ako se ovo nekad nekom desi, prekopirajte ključ

HKEY_CLASSES_ROOT/CompressedFolder

od nekoga kome dobro radi ili tražite od mene pošto ga imam sačuvanog


Međutim, drugi deo problema nisam rešio igranjem sa druga dva ključa.
Još uvek kad otvorim "explorer" view ("stablo" s leve strane, a folderi u glavnom delu prozora) kad dvokliknem ili aktiviram iz kontekstnog menija "open", folder mi se otvara u novom prozoru...

Ako neko ima ideju gde bi još mogao da "njuškam" po registry-ju, predlozi su dobrodošli...
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?28.10.2006. u 06:12 - pre 212 meseci
Evo ti jedan reg.-fix, pa ako ništa drugo, nek ti posluži kao inspiracija :)

Mala napomena - ovo je reg tweak, koji bi trebalo da vrati .zip file associations na default.
Pronašao sam ga davno, i "arhivirao", ali ga nikada nisam iskoristio.
Tako da ne garantujem za moguće eventualije... :O
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?30.10.2006. u 19:25 - pre 211 meseci
Problem rešen!

ovako:

U Registry-ju naći

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell

U desnom prozoru kod opcije Default stoji, ili open ili explore...
Promeniti default da stoji prazno polje t.j. ništa (desni klik na default->modify->u edit string prozoru obrisati ono što stoji u polju value data (explore ili open)->ok)...

Nije potreban restart.



Hvala Balttazaru za savet ("đe čuo i đe ne čuo")

 
Odgovor na temu

Svemirko Joca
Zemun

Član broj: 49238
Poruke: 84
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.liveforspeed.net


Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?28.12.2006. u 01:46 - pre 210 meseci
Desavalo mi se ovo ranije i resavao sam problem sa ovim menjanjem regedita... ali sada imam novi problem.... a nisam video da je neko tako imao..... :( moram da probijam led

Upitanju je problem sa otvaranjem USB-flash-a.

Samo je odjednom poludeo i default opcija mi je auto ! (nisam je ranije vidjao nikada)
Ponasa se kao open with


Gde da nadjem usb flash u reg-u... jel imao neko nesto ovako... gde naci i sta menjati ???

Ovo je totalna glupost koja ce me iznervirati u roku od 2 dana (iako kada ubacim flash ponudi mi da otvori sa folderom... kao onaj auto-run) inaterati da formatiram disk posle 3 godine .... (a zamislite koji je onda posao instalacije svega i svacega.... :( )

I jos jedno pitanjce...
Mogu li mirne duse da brisem one kao "foldercice" za acdsee, Scan with Ad-aware..., iz shella kod drive i foldera ?
 
Odgovor na temu

BRANA_
branislav tesic
___
sabac

Član broj: 124680
Poruke: 6
212.200.115.*

ICQ: 120


Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?31.12.2006. u 15:02 - pre 209 meseci
pomozi mi molim te ja nemam taj "registri " gde da ga skinem i moze li bez ljega sta da se uradi imam isti problem sa otvaranjem foldera a pocetnik sam

brana tesic
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?31.12.2006. u 15:14 - pre 209 meseci
:)
start->run->regedit
.
 
Odgovor na temu

BRANA_
branislav tesic
___
sabac

Član broj: 124680
Poruke: 6
212.200.115.*

ICQ: 120


Profil

icon Re: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?04.01.2007. u 23:19 - pre 209 meseci
uspeo sam da ga nadjem i da obrisem ono sto je pisalo u My coputer/HKEY_CLASSES_ROOT/FOLDER. Ali opet nece normalno da otvara ne znam sta sad da radim pomozite!!!!!!! unapred zahvalan
brana tesic
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa Explorerom: Ne mogu da otvorim disk drive / folder?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27545 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.