Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konekcija radi ali nemogu otvoriti ni jednu web stranicu??

[es] :: Linux mreže :: Konekcija radi ali nemogu otvoriti ni jednu web stranicu??

[ Pregleda: 2868 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp494.bih.net.ba.



Profil

icon Konekcija radi ali nemogu otvoriti ni jednu web stranicu??25.06.2005. u 19:55 - pre 229 meseci
Uspio sam napraviti konekciju sa wvdial dodao string X3 za "no dial tone" ali nemogu da otvorim niti jednu web stranicu.Posumnjao sam na podesavanje primary dns i secondary dns servera i da to uradim u firefox-u i mozilli.Ali mozda nije to a koliko sam gledao opcije ova 2 web browser-a ne nude te mogucnosti.Takodjer se nemogu konektovati na server bolchata preko xchata,pise nesto host unreachable isto kao i da nema konekcije iako wvdial prijavljuje da sam uredno konektovan!!U cemu je problem i kako ovo rijesiti??Napominjem da koristim slackware 10.1 sa xfce GUI i da koristim externi GVC modem!
 
Odgovor na temu

RAIN--SONG

Član broj: 6674
Poruke: 148
*.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Konekcija radi ali nemogu otvoriti ni jednu web stranicu??25.06.2005. u 20:17 - pre 229 meseci
trebas dodati nameserver u /et/resolv.conf

upotrijebi google :-)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Konekcija radi ali nemogu otvoriti ni jednu web stranicu??26.06.2005. u 17:21 - pre 229 meseci
1. podesio si hostname pri instalaciji linuxa - najcesce se postavlja odmah prilikom boota u /etc/init.d/boot (SUSE 6.4) ili /etc/rc.d/rc.S (Slackware) ili sl pogledaj /etc/inittab

bojan@mystique:~$ hostname
mystique
bojan@mystique:~$

dakle, kod mene je 'mystique'

2. edituj /etc/hosts (pretpostavljam da koristis loopback-networking)

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 mystique.linux.bogus mystique
(zameni mystique sa tvojim hostnameom)

3. edituj /etc/hosts.conf
ako ne postoji linuja koja pocinje sa order unesi
order hosts,bind
ili izmeni je

4. edituj /etc/resolv.conf

nameserver 194.106.162.3
search linux.bogus

194.106.162.3 je ns.beotel.yu i nameserver mozes da koristis i van beotelovog opsega IP adresa
(sa bilo kog provajdera)

resetuj sistem i uzivaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Konekcija radi ali nemogu otvoriti ni jednu web stranicu??

[ Pregleda: 2868 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.