Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Američki filmski institut izabrao najbolje filmske citate -> "Frankly, my dear, I don't give a damn"

elitemadzone.org :: MadZone :: Američki filmski institut izabrao najbolje filmske citate -> "Frankly, my dear, I don't give a damn"

[ Pregleda: 3756 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Američki filmski institut izabrao najbolje filmske citate -> "Frankly, my dear, I don't give a damn"22.06.2005. u 23:32 - pre 229 meseci
vo je, ujedno, i najnovija lista koju pravi AFI u okviru svoje serije "100 godina". Finalnih stotinu je izabralo 1.500 ljudi na osnovu liste od 400 predloga. Kriterijum je podrazumevao "kulturni uticaj" na nacionalni jezik, kao i da li je citat uspeo da predstavi nasleđe filma u kojem se pojavio...

http://news.yahoo.com/news?tmp...en_mo/film_movie_quotes_list_1




 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Američki filmski institut izabrao najbolje filmske citate -> "Frankly, my dear, I don't give a damn"23.06.2005. u 09:58 - pre 229 meseci
20. "Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship," "Casablanca," 1942.

Hehe ovo mi se svidja Nice one je ova lista! Pitam se postoji li tako nesto za nase filmove?!? Kada samo uzmem u obzir da se moj razgovor sa drugovima sastoji 90% u citatima filmova, Mi nismo andjeli 2 poceo od skoro - tu su i klipovi, pitam se da nije pomenutih filmova - da li bi smo znali da komuniciramo?!?
"Mislim, sta reci?!?"

6. "Go ahead, make my day," "Sudden Impact," 1983.
11. "What we've got here is failure to communicate," "Cool Hand Luke," 1967
12. "I love the smell of napalm in the morning," "Apocalypse Now," 1979.
13. "Love means never having to say you're sorry," "Love Story," 1970.
15. "E.T. phone home," "E.T. the Extra-Terrestrial," 1982.

50. "Houston, we have a problem," "Apollo 13," 1995
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Američki filmski institut izabrao najbolje filmske citate -> "Frankly, my dear, I don't give a d23.06.2005. u 22:06 - pre 229 meseci
p.s.
http://www.afi.com/tvevents/100years/quotes.aspx
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Američki filmski institut izabrao najbolje filmske citate -> "Frankly, my dear, I don't give a damn"

[ Pregleda: 3756 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.