Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako procesuirati .aspx stranicu na nekom spoljnom URL-u

[es] :: .NET :: Kako procesuirati .aspx stranicu na nekom spoljnom URL-u

[ Pregleda: 2171 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rkrulj
Risto Krulj
Beograd, Hercegovina

Član broj: 47916
Poruke: 6
*.absolutok.com.



Profil

icon Kako procesuirati .aspx stranicu na nekom spoljnom URL-u20.06.2005. u 09:53 - pre 229 meseci
Zelim procesuirati .aspx stranicu prilikom postbacka na obradu cgi-skriptu na nekoj vanjskoj veb lokaciji, to sam pokusao najprije uraditi tako sto sam postavljao
<form id="form1" runat="server" method="post" action="neki_URL".....
no medjutim stranica kada se izrenderuje atribut action se vrati na samo ime stranice action = "mypage.aspx". Jasno mi je da je mehanizam ASP.NET-a takav da se stranica postabckuje samoj sebi na obradu te da stoga ASP.NET preinaci vrijednost atributa action koju sam ja postavio na ime same .aspx stranice.
Pokusao sam i drugo rjesenje na strani klijenta
tako sto sam definisao skript na strani klijenta na load event-u(klijentskom)
<head>
<script language="javascript">
function fnLoad()
{
document.form1.action = "neki_Url"
}
</script>
</head>
<body onload="fnLoad()">... no medjutim atribut action se ponovno izrenderuje na ime .aspx stranice. Posto mi sve ovo treba da programatski popunio polja na nekoj udaljenoj stranici a potom istu submit-ovao pa mi je bila ideja da napravim kopiju te .aspx stranice na mojoj lokaciji (ima ista polja kao i udaljena stranica) koja bi se po submit-u vracala na obradu udaljenoj lokaciji (aplikacija treba da komunicira sa udaljenom lokacijom koja ne izlaze nikakve web servise), da li je onda mozda rjesenje da udaljenu stranicu programatski punim i submitujem koriscenjem HttpWebRequest i HttpWebResponse klasa?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako procesuirati .aspx stranicu na nekom spoljnom URL-u

[ Pregleda: 2171 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.