Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???

[es] :: Linux :: Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???

[ Pregleda: 4218 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
*.66.EUnet.yu.

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???12.06.2005. u 17:20 - pre 229 meseci
Pre svega da znate da se u Linux ne razumem bas preterano

Nabavio sam CD - Knoppix verziju 3.9
Zanima me da li moze nekako da se instalira na HDD i kako???


 
Odgovor na temu

Sardon
Novi Sad

Član broj: 13372
Poruke: 59
212.200.107.*



+7 Profil

icon Re: Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???12.06.2005. u 20:48 - pre 229 meseci
Podigneš sistem sa CD-a i u terminalu ukucaš knx2hd, dalje te vodi program.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???12.06.2005. u 22:17 - pre 229 meseci
Citat:
Podigneš sistem sa CD-a i u terminalu ukucaš knx2hd, dalje te vodi program.



Koliko mu otprilike treba prostora na disku?
 
Odgovor na temu

_NEShA_
Nebojša Kurjakov
Novi Sad

Član broj: 13821
Poruke: 93
*.neobee.net.

ICQ: 108762839
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Re: Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???12.06.2005. u 22:34 - pre 229 meseci
Mislim da treba 2 GB za instalaciju i oko 200-300 MB za swap particiju. Kod mene je 3.5 GB za instalaciju a 350 za swap.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???16.06.2005. u 03:05 - pre 229 meseci
Prijateljski savet i autoru ove teme i ostalim ljubiteljima Knoppix-a: postoji distribucija Kanotix, isto Live CD, ali koja je bas namenjena instalaciji na hdd, sto Knoppix nije. Knoppix je odlican kao Live, ali kad se instalira na hdd pojavljuju se razni problemi. Kanotix pokazuje vrlo dobro prepoznavanje hardvera i kad je instaliran a ima jos dosta dobrih osobina. Odmah da napomenem da je skoro identican sa Knoppixom, onako - na prvi pogled, znaci ko poznaje Knoppix vrlo brzo ce se snaci i u Kanotixu.

Upravo sam instalirao nvidia drajver za svoju graficku karticu, sto do sada nisam uspevao, jer mi se celi proces cinio komplikovan. U Kanotixu postoji nekih 15-tak skripti za razne svrhe, koje omogucuju odredjena podesavanja na nacin koji je lak do neverice. Verovatno se slicnim nacinom sluze i vece distribucije - Mandriva, SUSE, ali je tamo sve to glomazno i u formi GUI, pa malo sakriveno i zamagljeno. Jos vaznije - ovde postoji osvezavanje / azuriranje skripti, tako da jednostavnom komandom dobijete osvezenje svih vasih skripti.

Za ilustraciju cu opisati kako sam instalirao drajver. Kanotix je instaliran na hdd, pokrenut je KDE i uspostavljena je ADSL veza sa internetom. Pritiskam Ctrl+Alt+F1 i sistem me prebacuje u tekstualni nacin rada. Tamo se logujem kao rut i u komandnu liniju upisujem naziv skripte za instalaciju drajvera: install-nvidia-debian.sh. Pritiskam Enter i to je sve. Skripta je izvrsila potrebne provere, skinula drajver, instalirala ga i vratila me u KDE! Pomocu jos jednog malog programa "nvidia-settings" , a koji se nalazi na istom mestu kao i spomenute skripte, u folderu /usr/local/bin, dobije se slika / izvestaj o grafickoj kartici i o instaliranom drajveru.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Knoppix 3.9 - Da li moze i kako da se instalira na HDD???

[ Pregleda: 4218 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.