Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji

[es] :: Access :: Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji

[ Pregleda: 3729 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajan21

Član broj: 19238
Poruke: 75
*.kg.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji31.05.2005. u 00:20 - pre 229 meseci
Napravio sam bazu zaposlenih. U formu u koju unosim podatke za lice ubacio sam i mesto predvidjeno za sliku doticne osobe (koristeci se BOF-om).

Kako trenutno ne raspolazem slikama svih zaposlenih, interesuje me kako da se prazan BOF (border line i background) "ne vidi" kod lica kod kojih slike nema.
-------------------
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji01.06.2005. u 18:27 - pre 229 meseci
Ako bas mora, programiraj malo. Na primer, neka se tvoj frame zove fraMojFrame, onda na forminom OnCurrent eventu stavis ovo:

Code:

private sub Form_OnCurrent()
   me!fraMojFrame.Visible= NOT IsNull(me!fraMojFrame) 
end sub


Ali se postavlja pitanje - sta ces kad dobijes sliku za nekoga ko nije imao na pocetku? Posto slika nije postojala na pocetku, fraMojFrame ce biti nevidljiv kad se pozicioniras na taj rekord. Kako ces onda da ubacis sliku?


:-)
 
Odgovor na temu

adenis
bih

Član broj: 24296
Poruke: 256
*.dlp129.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji02.06.2005. u 08:07 - pre 229 meseci
ja da sam na tvom mjestu ubacio bih jednu sliku za sve zaposlene za koje nemam sliku. stavio bih neku sliku tipa "slika nije dostupna", nesto kao sa profila na ovom forumu, ali ti znas najbolje sta tebi treba.
 
Odgovor na temu

rajan21

Član broj: 19238
Poruke: 75
*.kg.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji02.06.2005. u 22:08 - pre 229 meseci
Hvala Zidar-u i adonis-u na odgovorima.

--------------------------------------

Upravo ste na neki nacin potencirali ono sto mene zabrinjava.

Ako se ide na varijantu programiranja-sta uraditi kada se nabavi necija slika? Jedino sto mi pada na pamet je da se onda privremeno skloni upisani program na forminom OnCurrent eventu, pa da se ubaci slika i onda se program opet vrati (?).

Adonisov predlog sam i ja razmatrao-ubaciti jedinstvenu tzv. "No Pics" fotos za svako lice za koje trenutno nemam sliku. Samo, postoji jedan problem. Takvih lica ima na stotine! Pri tom, za mnoge opravdano pretpostavljam da ih nikada necu ni nabaviti, pa se postavlja pitanje vredi li gubiti vreme da bi se postavio "No Pics" ?

E sad, ne znam da li postoji mogucnost (molim Zidara za misljenje, a i resenje ako ima vremena) da se programira ubacivanje istovetne slike kod svih lica kod kojih je frame prazan.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji03.06.2005. u 13:26 - pre 229 meseci
Naravno da sve moze da se uradi, samo je pitanje da li je potrebno uraditi odredjenu stvar. Na primer, ako prihvatis da se na formi vidi okvir bez slike, sva pitanja koja si do sada postavio jednostavno otpadaju, a sa njima i ulozen trud i novi problemi koji nastaju. Znaci, kriticno pitanje je da li tebi zaista treba da sakrivas frame kad je prazan.

Ako ti to nije zaista kriticno, jednostavno zaboravi na ovaj problem. Taj zahtev nije uobicajen i zahteva upotrebu trikova da bi se resio. Trikovi koje naucis usput bice na duzi rok bezvredni jer je malo verovatno da ce se slicna situacija ponoviti. Zato ti jos jednom savetujem, jednostavno zaobidji tvoj inicijalni zahtev, neka bude - ko nema sliku, imace prazan frame. Tako bar znas da nedostaje slika i to te podseca da bi sliku trebalo nabaviti, kad tad.

Tvoja recenica
Citat:

Ako se ide na varijantu programiranja-sta uraditi kada se nabavi necija slika? Jedino sto mi pada na pamet je da se onda privremeno skloni upisani program na forminom OnCurrent eventu, pa da se ubaci slika i onda se program opet vrati (?).

mi govori da tek pocinjes da ucis programiranje. Ne postoji takva stvar kao "privremeno ukloniti upisani program". Posto si pocetnik, trikovi oko manipulisanja frejmovima i ubacivanje slika bi te samo zbunili nepotrebno, pa ih zato necemo ni ponuditi. Verovatno da imas mnogo drugih vaznijeh stvari da resavas u svojoj aplikaciji nego ovo. Ovo je cisto kozmeticko pitanje i nemoj da te odvalci od drugih vaznijih stvari.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Bound Object Frame (Picture) - vidljiv samo kada sadrzaj postoji

[ Pregleda: 3729 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.