Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica

[es] :: Flash :: ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica

[ Pregleda: 5033 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MICKEYZR
ZRENJANIN

Član broj: 34988
Poruke: 22
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica05.05.2005. u 15:10 - pre 230 meseci
Kako ubaciti ćirilicu (tj tekst ćirilični) u flash (mx) ili isti u swish 2.0. Operativni sistem win98 ili win xp (imam oba)! molim za podrobno objašnjenje pošto sam po ovom pitanju baš neuki Laza. Unapred zahvalan!
mickeyzr
 
Odgovor na temu

proNick

Član broj: 44117
Poruke: 53
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica05.05.2005. u 19:20 - pre 230 meseci
Mozes.

Vazno je da se film eksportuje u formatu SWF 6, a ne u nekom manjem (5, 4, i sl.).

To je ono sto moras da podesis na Swishu, a to radis u panelu Export. Otvaras ga sa Panels -> Export.

Kod Swisha po defaultu nije podesen na SWF 6, i zato ne mozes da exportujes film sa nasim slovima.


Slicno podesavanje imas i kod Flasha: File -> Publish Settings -> Flash, pa Version.


Probaj sada i javi ako negde zapne.
:-)
 
Odgovor na temu

MICKEYZR
ZRENJANIN

Član broj: 34988
Poruke: 22
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica05.05.2005. u 22:13 - pre 230 meseci
Dakle, ne radi.
Verzija programa swish je 2.0. Možda je matora, ali ja stvarno u panel-exportu ne vidim nikakvo podešavanje verzije filma. Tu je samo za film
preload sadržaja,kao i sledeće opcije share fonts, text as shapes, ... Moguće je podešavati i export opcije za html, kao i za scenu, objekat, avi fajl, kompresiju i to je to.

Flash mx takođe ne radi. podešeno je sve kao što si rekao (odgovarajuća verzija) ali ni dalje od ćirilice ni traga ni glasa. da stvar bude zanimljivija pojavljuje se pri ćiriličnom izboru tastature latinično ž (???).

dakle ili su ovde neki gremlini (u mom compu) il sam ja duduk!

mickeyzr
 
Odgovor na temu

psychovision
Little Pinky

Član broj: 31443
Poruke: 8
*.34.EUnet.yu.



Profil

icon Re: ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica06.07.2005. u 19:26 - pre 227 meseci
Prijatelju,

U Swishu ti se daje mogucnost i da fontove exportujes kao bitmape. ukoliko ti je neophodno da imas cirilicu onda probaj tako. mada mislim da je sa novijim swf6 exportom moguca cirilica. Probaj da nadjes noviju verziju Swisha :)

Puno pozdrava,
Pinky
 
Odgovor na temu

vojjin
Vojin Petrovic
Zemun

Član broj: 64920
Poruke: 69
*.sbb.co.yu.

ICQ: 10594603
Sajt: www.zoki.com


Profil

icon Re: ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica12.08.2005. u 13:20 - pre 226 meseci
Elem,
kako ja znam, a dobro znam jer sam u flash ubacivao i cirilicu i japanski i arapski, sve zivo....
Ako kreiras static text, onda naravno unosis tekst rucno u flashu. mozes samo sa fontom koji ima Cyrllic scripting (recimo Arial, Times New Roman i sl.). Ako radis kao dynamic text, najsigurnije je da unosis kao unicode string i onda nema greske... meni se desavalo da tekst napisem cirilicnom tastaturom u action scriptu... i jedno vreme ga ima... odjednom nestane i pojave se "?????"... ne znam zasto, ali znam da ako napisem da je mytext.text="\u0432\u043E\u0458\u0458\u0438\u043D" siguran sa da ce izaci "vojjin" u cirilici... bez greske (naravno izabrani font mora da ima cirilicu u sebi).
A kao input text da korisnik unosi zaboravi... nikako nisam uspevao... ali sam primetio da oni koji imaju cirilicni windows to mogu...
Ako ti je ovo pomoglo, pogotovu ono sa \u kodovima, reci pa cu ti poslati program koji sam ja pisao za sve zive i nezive konverzije .....

Pozdrav
Kiseonik je pronadjen tek 1864. Nije utvrđeno kako su ljudi disali pre toga.
www.zoki.com

 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: ćirilice moja gde si????flash+ćirilica ili swish+ćirilica

[ Pregleda: 5033 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.