Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?

[es] :: Security :: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?

[ Pregleda: 5604 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cale Brajevic
finansije
Beograd

Član broj: 56411
Poruke: 5
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?23.04.2005. u 19:53 - pre 230 meseci
Naime, po tvrdnjama momaka iz podrske SBB-a, ja nisam ni bio svestan da vec
imam firewall, koji mi je omogucio sam router SBB-a!Zvao sam podrsku zbog nekih podesavanja Norton Personal Firewall-a, te sam tom prilikom dobio ovakav odgovor,a uz to i ubedjivanje da slobodno mogu da deinstaliram firewall.Poslusao sam savet, ali nisam bas siguran, te ovom prilikom otvaram diskusiju na ovu temu.
Cale B.
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?23.04.2005. u 21:02 - pre 230 meseci
Znas kako se kaze:"...tri puta je tri puta...".Sta ti fali ako imas sopstveni firewall?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?23.04.2005. u 22:35 - pre 230 meseci
Koliko znam, SBB dodeljuje IP adrese iz svog privatnog opsega. Njihov ruter cuva ceo taj sabnet (kome i ti pripadas) od spoljnog sveta, ali te ne stiti od zlonamernika sa tog sabneta kome i ti pripadas. Ja bih svakako imao i svoj zastitni zid.
 
Odgovor na temu

nicr

Član broj: 47862
Poruke: 577
*.teol.net.



Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?24.04.2005. u 01:43 - pre 230 meseci
Sve je to lepo sto ti je taj lik rekao,ali firewall UVEK. Po meni je najbolji ZoneAlarm, ubjedljivo,ima 100 razloga ali mi se neda pisati,izlizacu tastere
Poz
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?24.04.2005. u 08:45 - pre 230 meseci
Necemo sad o tome "koji firewall" ima nekoliko tema o tome.
Taj iz tehnicke podrske ti je to najverovatnije rekao zato sto ga je mrzelo da ti objasnjava kako da to konfigurises a i nije mu to posao. On je tehnicka podrska za usluge koje oni pruzaju a ne za Nortonove programe.

Svakako trebas imati svoj firewall. Zasto se pouzdati u njihov rad kad mozes sam da namestis sta ti treba? Uz to, mozes da konfigurises svoj firewall po svojoj zelji a njihov kako su podesili tako je, nemas uticaja.
 
Odgovor na temu

z3r0
Novi Sad

Član broj: 2947
Poruke: 22
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 177839551


Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?24.04.2005. u 23:10 - pre 230 meseci
jeste da su svi u pravu i da tereba imati svoj fw.

Mada i sam modem koji koristite (WebSTAR EPC2100) je fw. Prilikom cega sam onemogucava standarde netbios protokole.(podrazumeva se na 137-139).


Jeste da se nalazite iza nat servera i dalje postoji mogucnos da se vam neko upade peko na racunar preko nekog trojana ili sl.

Po meni treba da se koriste fw i kao sto kaze @plavigor svakakvih ljudi ima po sabnetu.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
212.200.125.*



+265 Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?26.04.2005. u 14:31 - pre 230 meseci
Tu ti pamet ne treba. Postavi zid, pa ako log bude prazan i on se nebude cesto bunio - onda super. E, sad, sta ces da radis ako te budu 'gadjali' SSB-ovi serveri ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?11.10.2007. u 11:50 - pre 200 meseci
Sopstveni softverski Firewall obavezno u svakom slucaju. Razlozi za to su vec izneti. Preporucujem Sunbelt Kerio Personal Firewall jer je mali, ne koristi puno resursa, i sasvim solidno vrsi funkciju za koju je namenjen.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Sa ili bez firewall-a na kablovskom internetu, ukoliko ISP koristi router sa firewall-om?

[ Pregleda: 5604 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.