Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?

[es] :: Nauka :: Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?

[ Pregleda: 10689 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?14.04.2005. u 17:24 - pre 231 meseci
Ljudi sta je DHEA i kako mi moze pomoci u izgradnji misicne mase, a cuo sam i kao antidepresor?!!

[Ovu poruku je menjao secret dana 15.04.2005. u 22:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: DHEA, kako radi?14.04.2005. u 18:39 - pre 231 meseci
Dehydroepiandrosterone (DHEA) je prohormon.

"DHEA is not converted into sex hormones in the body so is not considered a true prohormone. It is produced in the body from DHEA". Mozda je to razlog sto nije zabranjen, a i takmicari (BB Prof's), ako ga koriste, ne izlazu se nikakvom riziku od diskvalifikacije.

Ipak, ima pozitivnih ali i nekih propratnih negativnih osobina, mada se iz razlicitih izvora mogu saznati oprecna misljenja i razliciti rezultati, sto govori da jos nije sasvim dovoljno proucen.

Ako ti ovo nije dovoljno i treba ti vise informacija, tu sam.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: DHEA, kako radi?14.04.2005. u 21:29 - pre 231 meseci
Uzimao sam ga sa Tribulusom.Bilo je dobro.Priliv snage i energije,dobro raspolozenje...Nisam osecao nikakvu agresivnost ili zestinu koja se ocekuje od preparata koji uticu na produkciju testosterona.
Nemam losa iskustva,ali to je bilo pre nekoliko godina i posle jedne kure sa metandrostenedionom uzeo sam Tribulus sa DHEA jer sam cuo da pomazu kod vracanja nivoa testosterona na normalan nivo.Sada,malo stariji i iskusniji,ne bih nikome preporucio da se igra sa svojim hormonima.Ko je vec odlucio neka bude jako obazriv i neka se ogranici na upotrebu a ne zloupotrebu razne "hemije".
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DHEA, kako radi?15.04.2005. u 20:21 - pre 231 meseci
Intersesuje me jos...!?

Da li bih i sta dobio upotrebom samo DHEA preparata, ne i Tribulusa i koja je razlika sa ili bez?

Koji se efekti najpre mogu ocekivati?

Da li je tacno da DHEA i kojim biohemiskim mehanizmom, deluje i kao antidepresor?!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?16.04.2005. u 09:15 - pre 231 meseci
Nisam previse strucan i mogu ti reci samo ono sto znam iz iskustva.Na netu ima brdo materijala o DHEA.Ne znam sta zelis da postignes.Neces dobiti brdo misicne mase.
Ako si jako mlad,verovatno neces ni osetiti razliku.Ako imas preko 25 godina,nivo odredjenih supstanci u organizmu i suplementacija dovodi do nekakvih efekata.

Nisam upoznat sa njegovim antidepresivnim efektima,ali mogu da potvrdim da sam se osecao poletnim.Kazu da u USA DHEA nazivaju hormonom mladosti i da ga je bilo lako kupiti.Cini mi se da je sada stavljen na listu supstanci koj ceka dugo ispitivanje.

Tribulus,u osnovi,pojacava dejstvo DHEA.Deluju sinergicno i to tako sto Tribulus povecava nivi lutenizirajuceg hormona koji deluje na pojacano lucenje testosterona.DHEA je "materijal"od koga se proizvodi prirodni testosteron.TAko raste i prirodni nivi testosterona u krvi.Trenutno koristim Tribulus i zadovoljan sam.
Cuo sam da je Tribulus u nasem narodu poznat kao biljka BABIN ZUB.TAko da on nije nista egzoticno i nepoznato.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?16.04.2005. u 12:51 - pre 231 meseci
Imam 24 godine, relativno sam mrsav, cak i kada dosta jedem i kvalitetno se hranim!?
To pripisujem svom metabolizmu i karakteru... Kazu da bih svario i eksere kada bi ih pojeo!!
A po prilicno sam i nervozan tip, ili kako to kazu "nervcik", pa mi dosta ode na to...
Visok sam 183, a imam 70kg!
Do sada sam koristio dobre vitaminsko-mineralne preparate + kreatin, gotovo uvek, a po neki put bih im pridodao i turu Universalovih Amino1900, TwinLab-ovog AM/PM proteina...!
Rezultat je bio maksimalno 77-78kg za oko 5 meseci redovnih odlazaka u teretanu, sto ja smatram jos uvek malim rezultatom sudeci po mojoj, cak i tadasnjoj, visini i konstituciji!

U tom smislu sam i pitao za ovu kolko-tolko dozvoljenu lestvicu vise (DHEA i/ili Tribulus) ka hormonskim preparatima!?!?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?16.04.2005. u 14:24 - pre 231 meseci
@losmi200

Da li dosta jedes i pravilno se hranis-to je relativna stvar. Napisi sta jedes pa cemo prosuditi na forumu. Ako nisi isao u teretanu pre onih 5 meseci koje si pomenuo onda 7-8 kila uz sve preparate koje si nabrojao je solidno za pocetnika koji ne zna da se hrani. Ako si isao i ranije nesto ne stima i ne hranis se pravilno. Meni npr. nije problem da dobijem 6-7 kg kvalitetne misicne mase za dva meseca uz jaku ishranu i aminokiseline i vitamine ali bez koriscenja kreatina. Pravilan trening se podrazumeva. Imam jednog prijatelja koji je stvarno mrsav, kost i koza. Stalno mi je pricao da jede ko lud a ne moze da se ugoji. Kad sam jednom prilikom video koliko i sta jede za rucak(koji je vecini glavni obrok) onda ga posle vise nisam pitao nista o tome. Ja bi da jedem ko on umro od gladi za 5 dana u mukama.

Video sam mnogo njih koji ne razumeju kako da se hrane kad krenu u teretanu. Ne mozete dobiti masu ako ne jedete i kad niste gladni! Tacnije, morate jesti 4-5 puta dnevno(najmanje, 6 bi bilo idealno) bez uzine(voce) da bi uz pravilan trening i pravilnu ishranu dobili dovoljnu i kvalitetnu misicnu masu. A to to znaci da cete jesti i onda kad niste gladni jer znate da je to potrebno da ostvarite cilj. Druga stvar je sto zbog navika ili obaveza ne mozemo da uskladimo ritam pa da jedemo toliko puta. Pa ako ste upoznati imalo sa profi bodi bildingom znacete da se oni ustaju i nocu da bi jeli jer period bez hrane od poslednjeg obroka koji je npr. u 23h pa do sledeceg koji je u 7h ujutru, nije dobar za dobijanje mase i ili definicije. Jede se bukvalno na svaka 3 sata. I jas nesto. Aminokiseline, proteini, vitamini... su samo dodaci ishrani. Ko bude ziveo samo na njima imace misic ali nece imati masu. Potrebna je normalna hrana...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Šta je DHEA i kako mi može pomoći u izgradnji mišićne mase + je li DHEA antidepresor ?

[ Pregleda: 10689 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.