Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postavljanje, odrzavanje, finansiranje web portala - pomoc ???

[es] :: E-Marketing :: postavljanje, odrzavanje, finansiranje web portala - pomoc ???

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tibor
NS

Član broj: 20891
Poruke: 75
212.200.107.*

Sajt: tibor.fotopic.net


Profil

icon postavljanje, odrzavanje, finansiranje web portala - pomoc ???11.04.2005. u 10:29 - pre 231 meseci
Postavio bih sajt koji bi bio nesto izmedju portala i e-zinea. Nije mi cilj da pravim pare, nego da ljudima prezentujem nesto novo. Naravno voleo bih da mi kapne koji dinar u dzep ali to nije prioritet. Sto se same prezentacije tice uzeo bih neko opensource resenje ili bih sam sprckao nesto u php-u. Dizajn bi isto tako uradio sam, najverovatnije modifikacijom free templejta kojih ima na netu mali milion. Sto se hostinga tice odabrao bih neki budget hosting, na pocetku placao mesecno i kada se uverim da je usluga OK uplatio bih za godinu dana. Ono sto mi nije preterano jasno je kako doci do para a da to bude legalno . Kako se uredjuje odnos izmedju sponzora i vlasnika prezentacije, da li se potpisuje ugovor o sponzorstvu ili se dogovara usmeno? Nekako mi izgleda nemoguce da firma da pare pojedincu, bez ikakvih garancija(ugovor). Ja sam planirao da registrujem NVO pa da nastupam kao pravno lice a i mislim da bi tako lakse sklapao ugovore o sponzorstvu. NVO ima pravo da izdaje publikacije, a posto je sajt upravo to registrovao bih ga kao casopis i na taj nacin zastitio ime. Ako moze da se izbegne registracija NVO bilo bi super jer su to dodatni troskovi i gubitak vremena. MOlim vas, kakva su vasa iskustva?
gde sam popeo?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: postavljanje, odrzavanje, finansiranje web portala - pomoc ???11.04.2005. u 10:40 - pre 231 meseci
man' se corava posla..... ;)

salu na stranu, ali moje skromno misljenje je da je srpsko internet trziste toliko minijaturno, da mesta na njemu ima samo za izuzetno ozbiljne igrace, tj. timove koji ce uspeti da animiraju ono malo ljudi koji redovno koriste internet na potrebnom nivou.

dakle potreban je veoma dobar plan i 100%-tna posvecenost _tima_ ljudi, da bi srpski portalski sajt bio iole isplativ, to je utisak koji sam ja stekao baveci se na ovaj ili onaj nacin domacim internetom, ne bas toliko portalskim sajtovima, ali mislim da imam neku sliku o tome.
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: postavljanje, odrzavanje, finansiranje web portala - pomoc ???13.04.2005. u 14:46 - pre 231 meseci
Citat:
pyc:dakle potreban je veoma dobar plan i 100%-tna posvecenost _tima_ ljudi, da bi srpski portalski sajt bio iole isplativ, to je utisak koji sam ja stekao baveci se na ovaj ili onaj nacin domacim internetom, ne bas toliko portalskim sajtovima, ali mislim da imam neku sliku o tome.


Pa zar to nije sa svakim poslom ako mislis da se bavis time ozbiljno!? To nije samo sa pravljenjem srpskog portal sajta.

Cinjenica da u Srbiji procentualno ne koristi puno ljudi Internet on a regular basis ali sajt ne mora da bude orjentisan samo na ljude iz Srbije. Koliko ima nasih ljudi u inostranstvu koji posecuju nase sajtove...

Nije toliki problem trziste, posto ako imas kvalitetan sajt sa temom koja je trazena i jedan tim koji ce biti posvecen tome da sajt bude stalno azuran uvek ces imati dobru posecenost. Problem su kompanije koje i dalje smatraju da je bolje placati 100 eura za sekundu u prime time-u nego za te pare imati dobru reklamu na nekom sajtu. Ne bih da nabrajam nekoliko vrlo kvalitetnih sajtova iza kojih uopste ne stoje neki "ozbiljni igraci" u smislu neke velike firme i velikih finansijskih sredstava. Jeste da iza 3 od 5 najposecenijih sajtova stoje velike medijske kuce ali isto tako u samo vrhu posecenosti su i sajtovi koji imaju tim od nekoliko clanova koji duze vremena nisu imali neku korist od rada na portalu. Ako se portal pocne praviti iskljucivo zbog para vrlo cesto nece postici uspeh koji se ocekuje. Pored para veoma bitan je entuzijazam i da se bude svestan cinjenice da mora da prodje neko vreme da bi se imalo koristi od portala.

Mozes da vodis portal i kao fizicko lice ali je preporucljivo da osnujes neki pravni subjekt.

Sve u svemu, Tibore samo napred u pravljenju portala.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: postavljanje, odrzavanje, finansiranje web portala - pomoc ???

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.