Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije!

[es] :: Muzička produkcija :: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije!

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
80.93.234.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 10.04.2005. u 10:45 - pre 230 meseci
Final mastering-Sluh,iskustvo ili siguran kalup po kome mogu svi da produciraju?
Misljenje?!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 10.04.2005. u 18:01 - pre 230 meseci
možda nisam skontao skroz kako treba, ali.
sluh
sluh
sluh

i svinjski precizan hardver i monitoring.
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 10.04.2005. u 20:47 - pre 230 meseci
o da...

SLUH!

iskustvo...

muzicko-tehnicko obrazovanje na najvisem nivou (preslusao si milijardu mix down-a i kasnije masterizovanih trackova)

faking hel skupa oprema za procesiranje i monitoring, i posebno tretiran mastering room.
 
Odgovor na temu

dandellion

Član broj: 42237
Poruke: 177
*.beotel.net.

Sajt: www.acidzen.org


Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 10.04.2005. u 21:09 - pre 230 meseci
ako ovo trece mozemo da citamo kao 'znanje' (posto opsti kalup ne postoji)
onda:
sva tri + hardver (od monitora pa na dalje)



 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 12.04.2005. u 09:21 - pre 230 meseci
Ma, more @dandellion: kalup POSTOJI!

Ali, TEK kada se savlada sistem, slusanje i dobijes hemoroide.

Ustvari, demistifikacija premisa:

- dobar, pouzdan i stabilan racunar.
- PROFESIONALAN audio-sistem, unutar ili van racunara. Znaci, red cena obavezno PREKO 1500 e (mislim, treba tu da pise 5000-10000 e, al.... zavisi od softvera, smrc)
- monitoring, rang cena preko 500e, pozeljno oko 1500-2000 e, ALI i naviknuto uvo na njega...
Citat:
(preslusao si milijardu mix down-a i kasnije masterizovanih trackova)


- motivacija za rad. Znaci, mastering kosta adekvatno tvom znanju i ceni opreme.

Eto, malo...

Ah, da... treba ti barem dva, a mozda i tri sistema slusanja, za razlicite namene. Naravno, ne moraju sve da budu skupi i top-end.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 12.04.2005. u 16:24 - pre 230 meseci
Citat:
monitoring, rang cena preko 500e, pozeljno oko 1500-2000 e, ALI i naviknuto uvo na njega...


znači ja bih na sve tvoje cene dodao još jednu nulu.
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 12.04.2005. u 16:33 - pre 230 meseci
u slucaju monitora, verovatno dve nule.

ali je to onda onaj pro mastering.
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
80.93.234.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 16.04.2005. u 10:35 - pre 230 meseci
CUBASE SX,dobar monitoring i 100% kvalitetna izolacija.
Pozdrav.
Unknown.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 16.04.2005. u 11:13 - pre 230 meseci
Cekaj, banditu....

TI postavi ovu temu, a sada SEBI odgovaras? Jesi li se to prosvetlio sa ovih par postova, ili si SVE ovo znao i ranije, samo nas, siromahe, ovde testiras ili sta?

Sto se tice cene monitora, ne poznajem coveka koji ima vise od 10000 € u monitorima, a da je dostupan za razgovor.

Sidjimo na zemlju; svi mi zajedno (koji se ovde javljamo) nemamo 200-300.000€ mozda ni u imovini, a u opremi sigurno ne.

Dalje Cubase SeX je samo solidan audio-program i NIJE dobar za mastering icega sem demo-snimaka. A izolacija ne bash.... pre bih rekao namenski zidan prostor za mastering. Mozda zvuci kao zezanje, ali ja bih voleo posle svakog miksa/masteringa da prosetam po sumi i livadi, nadisem se cistog vazduha, pa nazad na sledeci master/mix....

I inace izadjem van studija, pa slusam iz daljine....
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
*.ptt.yu.

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 16.04.2005. u 18:58 - pre 230 meseci
To za shumu skroz podrzavam,posle nekog vremena PRSNEEES,od slusanja jednog,te istog materijala...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 17.04.2005. u 05:37 - pre 230 meseci
Cubase SX? Može ako je snimak i miks urađen u Adobe Audition... NIKADA Cubase za mastering! Ma ja bih najradije preskočio kompjuter totalno. Banditi, ako ti neko nekada bude nudio "mastering" u cubase i traži ti za to pare, zvekni mu šamarčinu iz sve snage.

Monitoring - bez ikakve sumnje. Prostor... mislim da je mnogo važnije da osoba koja radi mastering (i ima 20+ godina iskustva u tome) poznaje prostor u kome radi. Pravo mastering inženjera ne možeš naterati da ode u nepoznat prostor da radi projekat. možda ako je u besparici, ali će te naterati da potpišeš ugovor da ne stavljaš njegovo ili njeno ime na završni produkt.

Ja sam tek u poslednjih 5 godina (polako) shvatio važnost masteringa. Nažalost neuporediva većina ljudi nije dobila uvid u ovaj jako važan kraj procesa produkcije kao i ja, i totalno razumem zašto veliki broj snimaka bude totalno unakažen u tom procesu. Ljudi jednostavno ne vide razlog da daju $1000+ dolara za mastering. Tu je naravno i gigantski broj neiskusnih ljudi koji nude mastering u CD architect-u za samo $50.

FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije! 17.04.2005. u 09:31 - pre 230 meseci
Ne zelim da ova tema skrene u pogresnom pravcu (ka samoreklamiranju), ali MOJ donji limit za iole "razmotren" master je 30€. Na gore, tesko da neko u SCG treba da plati vise od 50-60€, ako se ide pesma po pesma. Obicno se ceo posao pogadja "djuture", tj. nezavisno od broja pesama, osim ako njihov broj ne prelazi 10-11 "komata".

Dalje, trazim MINIMUM tri (3) dana da uradim master.

- Prvi dan samo slusam, pisem i analiziram ono sto cujem. Pricam malo sa kompjuterom i cackam nos.

- Drugi dan pocnem da vrtim EQ, i to radim ceo dan.

- Treci dan aplikujem kompresore, limitere, radim "sweetening" i zovem ljude da ih pitam za redosled pesama na disku.

- Cetvrti dan, oni dodju... preslusaju pesme, overimo sitnice tipa: pauze izmedju pesama, i PEC na CD. Pritom, od mene mogu da dobiju MAX 3 CD-a. Ostalo, neka sami kopiraju ili neka mi plate da sedim i buljim u nekakav Nero.

Ah... da. Rezite taj CD na STO SPORIJOJ BRZINI....

Ljubi Vas vash [email protected].
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Final Mastering (finalni proizvod) Unknown-ova lektira produkcije!

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.