Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DWL 700AP kao wireless client i verat (malo fali da proradi)

[es] :: Wireless :: DWL 700AP kao wireless client i verat (malo fali da proradi)

[ Pregleda: 2424 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Webad
Miloš Cvetković
Novi Sad

Član broj: 10680
Poruke: 15
*.vdial.verat.net.



Profil

icon DWL 700AP kao wireless client i verat (malo fali da proradi)05.04.2005. u 09:20 - pre 231 meseci
Dakle skoro da smo sve podesili kako treba, ali nesto nece...
U veratu kazu da nisu dobili zahtev za konekciju, dok ja njih vidim.
E sad, sto se tiche setupa, posto nigde nisam nasao sta dalje: kada sam video provajdera, kliknuo connect. I sta onda, nista!!? Prozor se zatvori, ap resetuje i dovidjenja! Isto kazu da stavim automatically obtain IP, ali kada to uradim, ne mogu da pristupim ap-u. Pa sam "skontao" da to treba tek kada se uspostavi veza, a kako cu ja da znam da li se to dogodilo, i ako nije zasto, pojma nemam!

pozdrav,
Milos.
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net.



Profil

icon Re: DWL 700AP kao wireless client i verat (malo fali da proradi)05.04.2005. u 18:33 - pre 231 meseci
Citat:
Webad: Dakle skoro da smo sve podesili kako treba, ali nesto nece...
U veratu kazu da nisu dobili zahtev za konekciju, dok ja njih vidim.
E sad, sto se tiche setupa, posto nigde nisam nasao sta dalje: kada sam video provajdera, kliknuo connect. I sta onda, nista!!? Prozor se zatvori, ap resetuje i dovidjenja! Isto kazu da stavim automatically obtain IP, ali kada to uradim, ne mogu da pristupim ap-u. Pa sam "skontao" da to treba tek kada se uspostavi veza, a kako cu ja da znam da li se to dogodilo, i ako nije zasto, pojma nemam!

pozdrav,
Milos.



Provjeri da li imas dovoljno jak signal. DWL-700 je poznat kao "gluv" uredjaj; Moguce je da nemas dovoljno jak i cist signal da se povezes. Takodje, ako imaju skriven SSID mozda moras rucno da ga upises, kao i MAC adresu APa na koji se povezujes.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

s_djordjevich

Član broj: 17330
Poruke: 29
194.106.174.*



Profil

icon Re: DWL 700AP kao wireless client i verat (malo fali da proradi)08.04.2005. u 23:22 - pre 231 meseci
Da,warlord je potpuno u pravu, DWL700 je veoma "gluv" uredjaj, ukoliko nemas dovoljno jak signal onda uredjaj 100% nece da radi.Kako kazu na d-linkovim forumima, problem je u tome sto uredjaj nije u stanju da menja brzinu prenosa u odnosu na kvalitet signala, tj ne moze da prati AP ukoliko ovaj pokusa da smanji transmit rate usled loseg signala ili smetnji,pa tako DWL700 ostaje zakucan na npr. 11Mbps, dok AP spusta na npr 5.5Mbps, a samim tim menja i nacin modulacije.Imao sam situaciju kada je na jednoj lokaciji zbog smetnji dolazilo do velikih varijacija u jacini signala, pa je tako DWL700 radio samo povremeno,tacnije u momentima kada je bio dobar signal ping je bio <5ms, dok se iza toga umesto da se poveca, potpuno gubio...da ti ne nabrajam i ne prepricavam sve muke koje sam imao sa njim dok ga nisam zamenio sa OVISLINK 1120 uredjajem koji radi zaista perfektno.Ovo ti je ujedno i moj savet...

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: DWL 700AP kao wireless client i verat (malo fali da proradi)

[ Pregleda: 2424 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.