Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnicki problemi u linuxu,usb-irda,przenje dvd-a itd...help!

[es] :: Linux :: Pocetnicki problemi u linuxu,usb-irda,przenje dvd-a itd...help!

[ Pregleda: 1838 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amar12
Sarajevo

Član broj: 29973
Poruke: 46
195.222.56.*



Profil

icon Pocetnicki problemi u linuxu,usb-irda,przenje dvd-a itd...help!03.04.2005. u 23:14 - pre 232 meseci
Pocetnik sam i kao i mnogi imam klasicne probleme sa prvim upoznavanjem linuxa.
Imam instaliran suse 9.0 pro.
Moram da priznam da je prva instalacija prosla bez ikakvih problema,sto me ohrabrilo da nastavim dalje.E sad nakon toga par problema:
Nije prepoznao usb-irda Edisonsoft ES-620 usb infrared adapter koji mi je ujedno i device preko kojeg izlazim na internet (naravno preko Sonyericsson-a F500i),kako naci te drivere,i kako uciniti da uopste prepozna taj adapter u device manageru.
Drugi problem je nero i przenje dvd filmova.Instalirao sam neru 2.0.0.0.6 i snimio film koji sam vec imao na hdd istina backup-ovan u winxp-u sa shrinkom(mozda je i to problem) al' vob ili ifo file je isto bio linux ili xp.Nijedan dvd-player ne cita taj disk ni linux-ov ni kucni uredjaj.Primijetio sam da kad dodajem file-ove u neri nema uopste opciju dvd-video disk,vec iso 9660 dvd mode.
Drugo,kad gledam film u video player-u imam horizontalne linije povremeno kao interlace mode,mada ima opcija da se ukljuci interlace ili deinterlace,ipak nema promjene.
Ako mi moze neko pomoci bio bih zahvalan.
I pitanje da li mozda neka druga distribucija ima za preporuciti.Inace imam WinXPsp2 i dobro mi sluzi za mnoge stvari,mozda neki pandan tome.
Ne zelim odustati od linux-a jer sam kao i mnogi protivnik Microsoft-ovog monopola.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pocetnicki problemi u linuxu,usb-irda,przenje dvd-a itd...help!

[ Pregleda: 1838 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.