Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu

[es] :: Access :: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu03.04.2005. u 01:08 - pre 231 meseci
Napravio sam malu bazu podataka za prodaju artikala odredjenim kupcima, napravio sam u reportu karticu zaduzenja i razduzenja ali tako sto mi prvo na izvestaju ide zaduzenje pa razduzenje!
Da li moze nekako i na koji nacin da to ide paralelno da se sortira po datumu!
Neznam odakle da krenem da bi to ispravno odradio!
Pomoc!
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu04.04.2005. u 22:16 - pre 231 meseci
Pokusaj da budes jasniji. Kako ti izgleda tabela (tabele)? Sat je zaduzenje a sta razduzenje? Sta se gde cuva? Sta ti znaci 'paralelno'?

:-)
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
213.244.197.*



Profil

icon Re: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu05.04.2005. u 15:01 - pre 231 meseci
Pa ovako:
u jednoj tabeli se vode uplate po racunima, a preko tabele fakturisanje bi trebalo da napravljene fakture automatski ulaze na strani zaduzenja.
Nemam primer ovoga, ali znam sta treba da dobijem!
To izgleda ovako, izvestaj treba da sadrzi datum zaduzenja ili uplate, broj racuna po kome je izvrseno zaduzenje ili uplata, i iznos zaduzenja ili uplate.
Pomoc ako shvatas sta u stveri hocu!
HVALA PUNO!
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu06.04.2005. u 19:35 - pre 231 meseci
Ma razume ja da treba da budu ispisani i zaduzenej i uplate na istom izvestaju. To si i sam dobio u prvom pokusaju. Ne razumem
'na koji nacin da to ide paralelno da se sortira po datumu'
Da li to znaci da se na levoj strani pisu zaduzenja a na desnoj razduzenja?
Da li sortiranje po datumu znaci "datumi prvo, pa onda sve ostalo" ili "zaduzenja, po datumima, pa razduzenja po datumima".

Najbolje bi bilo da skiciras u poruci kako zelis da izgleda report. ili napravi u Wordu, pretvori u PDF i zakaci. Deluje mi da ti skoro sve vec imas, samo neka sitna caka nedostaje ali ne umes da objasnis ili ja ne umem da razumem.

:-)
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu08.04.2005. u 16:33 - pre 231 meseci
Evo ovako sam ja zamislio tu karticu, a sastoji se od sledecih kolona:

K A R T I C A

datum broj racuna ZADUZENJE RAZDUZENJE

01.01 00001 2000,00 1000,00


SALDO: -1.000,00


Podaci za zaduzenje trebaju da idu iz tabele fakturisanje, a razduzenje iz tabele uplate koje se knjize preko forme uplate a to se radi po izvodima iz banke na kojima pise koliko je ko uplatio i po kom racunu.
Mislim da gresim kod postavljanja upita, ali mi daj ti tvoj primer pa cu videti gde to ja gresim, da sad ne bih objasnjavao sta se meni ovde pojavljuje, cela zbrka!
HVALA!

Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu08.04.2005. u 17:55 - pre 231 meseci
Probaj ovako. Napravi kveri qryZaduzenjaRazduzenja, ovako:

qryZaduzenjaRazduzenja:
SELECT Datum, BrojRacuna, Iznos AS Zaduzenje, 0 AS Razduzenje
FROM tblFakture
UNION
SELECT Datum,BrojRacuna, 0 AS Razduzenje, Iznos AS Zaduzenje
FROM tblUplate

Nisat Order By, samo UNION. Vodi racuna da imane polja budu identicna i da se sva polja nalaze u oba dele UNION kverija.

Baziraj report na qryZaduzenjaRazduzenja,napravi Grouing po BrojRacuna i Sort po Datum u okvir grupe BrojRacuna. Za grouping BrojRacyna postavi section haeder i Section footer. U section footer ces da stavis Saldo. N sectioFooter postavi format propert ForceNewPage na vrednost AfterSection da bi ti se svaka faktura stampala na novoj stranici.

Ako pretpostavimo da je Datum na fakturi stariji od datuma na Uplatama, trebalo bi da ti se prvo pojavi jedan red sa zaduzenjem, pa onda razduzenja po datumima. Ako to nije slucaj (oni uplacuju pre nego sto dobiju faktur), onda dodaj jedno racunato polje, redosled, u qryZaduzenjaRazduzenja, ovako:

qryZaduzenjaRazduzenja:
SELECT 1 AS Redoseld, Datum, BrojRacuna, Iznos AS Zaduzenje, 0 AS Razduzenje
FROM tblFakture
UNION
SELECT 2 AS Redosled, Datum,BrojRacuna, 0 AS Razduzenje, Iznos AS Zaduzenje
FROM tblUplate

Onda das sort u reportu da bude Redosled,Datum i tako ce ti Zaduzenja sigurno biti ispred razduzenja, bez obzira na datume.




 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako da napravim karticu zaduzenja i razduzenja u reportu

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.