Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!

[es] :: Muzička produkcija :: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9825 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!02.04.2005. u 12:20 - pre 232 meseci
Ja ga videh, a vi?

Sta je tu zaista novo?
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!02.04.2005. u 12:32 - pre 232 meseci
Ajd sto si ga video... Nego jesi li ga pipnuo... :-)))


mod: http://mediasoftware.sonypictu.../products/soundforgefamily.asp
to je jedini link koji ovde mozes da dobijes ;)
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!03.04.2005. u 12:50 - pre 232 meseci
Citat:
ton_majstor: Ja ga videh, a vi?

Sta je tu zaista novo?


Verovatno veca hardverska zahtevnost uzimajuci u vidu svaki novoizbaceni softver koji kao da koketira sa proizvodjacima hardvera. Cista "navlakusa"?!'

Gotovo jednom godisnje novi paket, malo je za preterivati.

I,da videh novine. Evo jedne zanimljive koja je bas potrebna ovom programu: New! Windows XP theme support

Da se ne "urekne" ima i par korisnih dodataka.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!04.04.2005. u 06:51 - pre 231 meseci
podržava vst efekte i asio drajvere.
po meni je to vredno upgrade-a,

FBzP
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!04.04.2005. u 13:44 - pre 231 meseci
Citat:
Ni ten ichi ryu: podržava vst efekte i asio drajvere.
po meni je to vredno upgrade-a,


Bas ti dodaci!!!!!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!04.04.2005. u 16:19 - pre 231 meseci
VST podrska je losa, ne reaguje na preset-e pluginova. Jedino ako su preset-i interni (u samom pluginu), onda je sve ok. I, naravno, hardverski je malkice zahtevniji, ali to je sitnica. Sve u svemu, i dalje ne postoji nista pouzdanije za rad od stare dobre 6-ice.

Long live Sonic Foundry ! Sony - go to hell !
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!04.04.2005. u 16:53 - pre 231 meseci
Citat:
Pici man: Bas ti dodaci!!!!!

Pozdrav!


To su fenomenalni dodaci, ja ne razumem šta tebi nije jasno. Ako se ljutiš što sf nije imao ovakve funkcije u ranijim verzijama, totalno saosećam sa tobom. Zato ja na sav glas propagiram audacity, koji ne samo što podržava vst, već je i besplatan i fenomenalan.. Ako se ljutiš zbog upgrade-a zato što zahteva da platiš više za softver koji voliš, jebiga, nemoj da uradiš upgrade... Sound Forge neće imati problema sa kompatibilnosti sa starijim verzijama zato što ne koristi propriatery format.

Ako ti se ne sviđa sf globalno, postoji more jeftinih alternativa za stereo editing.
FBzP
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!04.04.2005. u 19:57 - pre 231 meseci
Pogresno si razumeo.
U najpozitivnijem kontekstu sam to rekao.
Nadovezao sam se na raniji "Da se ne "urekne" ima i par korisnih dodataka".
Bolje receno potvrdio sam da mislim da su ti dodaci vredni paznje koje si izneo.

P.S. Pogresno si me razumeo.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!05.04.2005. u 10:06 - pre 231 meseci
Audacity nije problem, izgleda ok i radi ok, ALI!!!!



nema izlaz na digidesign 1-2.... analog-outs (a kamoli digital)

Hmmm, i ne videh nesto VST kod njega... prosvetli me, Ni ten...

out.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!05.04.2005. u 10:10 - pre 231 meseci
Ha, da se ne zezamo, nije ni Sound Forge cvecka:



Nema ni on izlaz na digitalische.... valjda zbog Firewire-ta...

Ali, bar imam malo skuplje konvertere od Soundmax-a

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!05.04.2005. u 13:15 - pre 231 meseci
valjda ce 8.0 moci sve izlaze da vidi...

bas cu danas da ga uzmem...
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!05.04.2005. u 15:19 - pre 231 meseci
Citat:
vindic8or
bas cu danas da ga uzmem...


I ja bih iskreno. No, valja(a mislim da si na to mislio) iskoristiti mogucnost demo verzije i upoznati se sa novim mogucnostima.
Iskreno zeleo bih da ga malo "prelistam" i proverim sta moze.
Samo me u tome sprecava download sa svega 3kb(modem), je..ga.
No, snaci cu se. Bas me interesuju utisci, vredi li upgrade?!?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!05.04.2005. u 16:29 - pre 231 meseci
ton_majstore, jebiga, kad koristiš "microsoft of audio" proizvode :)
šteta što ne vidi 002. izvini... možda polaze od pretpostavke da ti ne treba audacity ako koristiš pro tools? ja na mašinama na kojima imam pt ne koristim audacity.

sf8 ima vst tab, i bogme sve ih je pronašao. presets... well, neki rade neki ne rade (uglavnom ne rade). I na kraju, ja sf teram preko asio4all drajvera. Radi.

Ali stoji i ono što je pici man originalno rekao... ako ne koristite vst/asio, nema potrebe za upgradeom. Doduše ne izgleda mi kao da je hardverski zahtevan više od šestice (sedmicu nikad nisam instalirao).
FBzP
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.yubc.net.



+30 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!06.04.2005. u 00:20 - pre 231 meseci
Sto se tice "hardverske usporenosti", jedina sitnica koju sam primetio je malo sporiji odziv grafike na brzo zoomiranje (preko up-down kursora na tastaturi). Hoce malkice da "trza" (a ne bi smelo, nemam bas jadnu graficku kartu). To se ne desava u ver. 6.0
VST mnogo bolje funkcionise na dobar stari nacin - wrappovanjem u DX. To me nikada nije izneverilo. Ova njihova VST podrska nije dovrsena. Mozda ce biti neki fix u sledecem build-u, ali kao sto rekoh u prekjucerasnjem postu: 6-ica rules !
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!06.04.2005. u 11:59 - pre 231 meseci
Hmmm, uzasno me MRZI da secem finalne wav-ove u PT, pa da ih opet izvozim kroz BOUNCE po ceo dan.... ;)

Zato mi treba neki audio-editor. Znaci, tri frame-a na pocetku... CUT!.... OK, skratiti za dve i po sekunde ili 63 frame-ova.... CUT!

Ma, smor je to u PT!

Eto, zato! A i nije lose da mi VST odradi neku brzu sljaku unutar SF! Preseti... hmmmm... osim par za Waves L1/L2.. koji su "za poneti", ostalo MORA da se odradi... rucno (usima). Jeb** presete.

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!06.04.2005. u 12:20 - pre 231 meseci
yeah.. fuck presete.

ovo za sporo zumiranje je zabrinjavajuce. zato sam najvise i voleo SF. zato sto scrollom uletis u fajl i izletis iz fajla. zoooooooooom.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!06.04.2005. u 17:55 - pre 231 meseci
bogme, evo mojih waves preseta u sf8... ne koristim presete toliko, osim onih koje sam sam snimio.
a kompresujem ocno, ne usno.

setio sam se sad necega, ali necu da zagadim temu jos vise.
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!06.04.2005. u 20:25 - pre 231 meseci
ako ima veze sa vizuelnim pristupom procesiranjem, samo reci ;)

sto se mene tice, limitiram vizuelno... kompresujem auralno :)
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!06.04.2005. u 20:31 - pre 231 meseci
bah, vizuelni pristup procesiranju možda... ima ovde u san francisku jedan baja koji godinama prodaje neke fore vizuelni miks... 3d modelovanje zajebancije (Milan Nikolić će se oduševiti kad ovo čuje)... U 3 dimenzije imaš neke kugle, i to su tvoji signali, i ti ih onda razmeštaš po nivou i poziciji.. U teoriji zvuči zanimljivo, ali svi ga pljuju, i njegova "škola snimanja" je već par puta zatvarana, pa su neke pare proneverene itd.

što se tiče kompresije, ja kombinujem - slušam (čudno? :) i gledam na gain reduction meters.
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!07.04.2005. u 14:59 - pre 231 meseci
pa ustvari tako i ja..

mada prvo se trudim da dobijem zvuk koji zelim, bez straha da sam ubio sav headroom (znaci podesim ratio, attack, release i treshold bez gledanja u GRM). a onda plasljivo pogledam i db skalu :) pa nadjem neki middle-ground :)

limitiranje iskljucivo vizuelno, jer obicno znam tacno na kom mestu hocu da limitiram neki signal. tako da je to ok.

koji compressor/limiter (multi-band se ne racuna ovde) najvise koristis?

meni je ok C1 i TC, tj njih najcesce koristim. a planiram da mozda uzmem UAD-1 i sa njim 1176 i LA-2A.

hm, ne znam.. thoughts?
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: SONY Sound Forge 8.0 - izašao... Nove opcije, problemi, instalacija i upotreba!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9825 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.