Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB .Net Potrebno mi je pomoc da povezem formu sa bazom

[es] :: .NET :: VB .Net Potrebno mi je pomoc da povezem formu sa bazom

[ Pregleda: 2838 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laik

Član broj: 7288
Poruke: 217
*.yubc.net.



Profil

icon VB .Net Potrebno mi je pomoc da povezem formu sa bazom27.03.2005. u 20:26 - pre 232 meseci
Napravio sam neku formu u vb ,ali potrebno mi je da pamtim podatke.Kako mi je najalkse da napravim konekciju forme i baze.U pitanju je okruzenje .Net.

Citao sam toutorijal koji je neko za ado napisao.Ali pravljene te virtuelnih tabela u meoriji mi se se cini malo sumnjivo jer sta ako mi nestane struje i u bazu se ne izmene podaci.

Svaka sugestija ili primedba je dobrodosla..

Hvala unapred


064/385-4963
[email protected]
Autodata na srpskom
Bosch na srpskom
Elsa na srpskom
Laik
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: VB .Net Potrebno mi je pomoc da povezem formu sa bazom28.03.2005. u 16:19 - pre 232 meseci
Ako se bojiš nestanka struje, ništa te ne sprečava da tu "virtuelnu" tabelu smesiš u bazu posle svake promene.

Najdirektniji ti je stari dobri ADO način, otvori konekciju (SqlConnection), posle toga otvori command objekat nad tom konnekcijom (SqlCommand), napravi stored proceduru u bazi, i napuni parametre command objekta tako da odgovaraju parametrima stored procedure, dodeli paramterima vrednosti sa forme i pozovi ExecuteNonQuery metod da izvršiš komandu. Ovo ti je ujedno i najbrži način sa stanovišta performansi, ali zato SVE moraš sam da isprogramiraš.

Ako sa druge strane nećeš da se zezaš sa puno koda moraćeš da radiš sa adapterima preko form designer-a. Kreiraj adapter i automatski generiši stored procedure za sve operacije na osnovu "SELECT * FROM mojatabela". Kad je dataadapter gotov, desno dugme na njega i izaberi "Generate Dataset", kad dobiješ dataset (iliti "virtulene tabele", ko izmisli taj termin da mi je znati) na formi, idi od kontrole do kontrole i poveži ih sa tabelom iz tog dataset-a.
Da bi sve ovo radilo potrebno ti je samo dve linije koda, na početku forme u dataset-u kreiraj jedan row, i na click event "Snimi" dugmeta pozovi adapter.Update(dataset) i to je to. Ako nisam ranije napomenuo, ovo je ujedno i najsporiji način



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: VB .Net Potrebno mi je pomoc da povezem formu sa bazom

[ Pregleda: 2838 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.