Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98

[es] :: Windows mreže :: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98

[ Pregleda: 3407 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

manufakturer
Molnar Robert
system administrator
Zrenjanin

Član broj: 3660
Poruke: 33
*.ptt.yu.

Sajt: www.kuglana.org


Profil

icon Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 24.03.2005. u 12:02 - pre 231 meseci
Imam malu mrezu - workgroup, u mrezi su 6 racunara, stampac HP1300 je instaliran na racunaru na kom je instaliran Win98. Stampac je shareovan i uspesno mu pristupaju racunari na kojima je instalirana 98-ca, medjutim imam dva racunara na kojima se nalazi win2000. 2000-ke vide da postoji stampac u mrezi medjutim ne mogu da izvrsin instalaciju printera kroz mrezu. Prijavljuje gresku:

Could not connect to the printer. You either entered a printer name that was inccorect or the specificied printer is no longer connect to the server.

E malo sam ceprkao po forumu i ne mogu da nadjem resenje problema. Svakako pretpostavljam da je u pitanju inkopatibilnost dva OS-a. Posto u uputstvu 2000-ke pise da printer treba da je u nekom Active directory ili tako nesto. Kada sam trazio resenje na netu pominje se za 98-cu neki DSClient koji ima veze sa tim Active... ali nisam uspeo da ga nadjem na 98-ci.

UHHHH! :)


bolje jedno vruće pivo, nego
četir ladna
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 25.03.2005. u 08:24 - pre 231 meseci
Stampac ne mozes da instaliras kroz mrezu, jer na 98-ici nema drajver za 2000. Na tim 2000 sistemima pokreni instalaciju tog stampaca, ali kao mreznog, a ne lokalnog stampaca, a u odredjenom trenutku ces mu poturiti drajver za Win2000.
Ono "Active Directory" je nesto sasvim drugo i to ti sigurno ne treba, niti onaj pomenuti fajl za Win98.
 
Odgovor na temu

manufakturer
Molnar Robert
system administrator
Zrenjanin

Član broj: 3660
Poruke: 33
213.244.197.*

Sajt: www.kuglana.org


Profil

icon Re: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 25.03.2005. u 16:56 - pre 231 meseci
:) Pogresno sam se izrazio! Dakle, zapoceo sam instalaciju printera na 2000-ci tako sto sam lepo ubacio u cd drajvere za 2000-ku, zapoceo proces add new printer i on lepo kaze koji ces lokalni ili mrezni, onda ja lepo odaberem mrezni, pa on kaze navedi mu "adresu" ili ga browsuj, pa ja lepo browse i nadjem da na masini recimo broj 3 postoji stampac HP1300 i ja ga lepo obelezim i kao NEXT za dalju instalaciju ali on tada pocinje da se buni i ispisuje onu gresku koju sam naveo. Pa ja odem u HELP i on meni lepo nesto tamo naprica o active... A da ponovim da sam isti postupak koristio sa drugih 98-ca i sve je islo glatko! Takodje sam proverio da li je stampac korektno povezan i printao sam sa svih drugih racunara na kojima je 98... Elem, tezak zivot...
bolje jedno vruće pivo, nego
četir ladna
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 27.03.2005. u 03:32 - pre 231 meseci
Active Directory uopste ne treba da te interesuje jer nemas server-client mrezu tj. domen nego kako si rekao Workgroup. Printer ces instalirati najlakse na sledeci nacin. Otici ces u My Network Places na jednom od kompova na kome je instaliran Windows 2000 i tamo odnavigirati do Win98 kante gde je instaliran HP1300. Kod njega ce se videti share-ovan HP1300 ako je share-ovan. Pritisni na njega i pocece instalcija HP1300 na tom racunaru sa win2k. Posto na racunaru gde je instaliran HP1300 nema drivera za win2k za taj printer imaces tokom instalcije drivera upit za instalacioni CD od HP1300 koji ces ubaciti u Win 2k masinu i on ce ako bog da automatski naci odgovarajuci driver za taj printer. Ako ne nadje moraces manuelno da nadjes dati driver i sve ce raditi. Posle ponovi postupak i na drugoj Win2k kanti.
 
Odgovor na temu

manufakturer
Molnar Robert
system administrator
Zrenjanin

Član broj: 3660
Poruke: 33
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.kuglana.org


Profil

icon Re: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 28.03.2005. u 16:24 - pre 231 meseci
Nije to tako lako, naravno da sam pokusao i na taj nacin. Odem u network komschiluk, lociram masinu na kojoj se nalazi stampac, on vidi da je tamo stampac na toj masini ali kada kliknem na stampac 200-ka vise ne reaguje. Isto na obe masine. (ne reaguje = ne zakucava se, sistem i dalje radi ok jedino se ne desava nista sa procesom instalacije).
Ukoliko ponovim postupak sa add new printer isto vidi da postoji stampac ali kada zelim da ga instaliram (kao network printer i to sa cd roma na 2000-ci) prijavi problem da je stampac ili iskljucen ili blabla... da se ne ponavljam.
Jos jednom ponavljam da sam na druge 98 instalirao doticni stampac kao network printer bez problema. Isto sam nasao zeljeni racunar preko mreze, dva put klik, on zapocne instalaciju ja ubacim CD sa drajverima, proces se zavrsi i sve radi ko metak!

Kopao sam po Microsoftovom sajtu vise od dva sata ali nisam uspeo da nadjem odgovor da li je moj problem uistinu problem ili je problem u meni :) Sto nisam naucio kako treba!

p.s. Printer je shareovan sve po redu!
bolje jedno vruće pivo, nego
četir ladna
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 29.03.2005. u 00:31 - pre 231 meseci
Citat:
Computer Running Windows 95, Windows 98, or Windows 98 Second Edition
You can share out print devices to other computers on the network in Windows 95, Windows 98, and Windows 98 Second Edition. These versions of Windows do not support alternate drivers like Windows NT does, so only these clients can connect in this Point and Print scenario.

Workaround

To work around this behavior, install the print driver locally and create a connection to the Windows 95, Windows 98, or Windows 98 Second Edition print share:

1. Click Start, point to Settings, and then click Printers.

2. Double-click Add Printer, and then click Next.

3. Click Local Printer, and then click Next.

4. Click Create a new port.

5. In the Type box, click Local Port, and then click Next.

6. Type the SMB share name. For example:
\\PrintServer\Sharename

7. Continue the wizard and install the appropriate driver for the device.



Ja odmah nadjoh resenje bas na MS sajtu zato sto sam znao gde da trazim :) Bolje ovako nego da sam probao da objasnim. Nadam se da ce pomoci.

http://support.microsoft.com/kb/246855 Evo i linka.
 
Odgovor na temu

manufakturer
Molnar Robert
system administrator
Zrenjanin

Član broj: 3660
Poruke: 33
213.244.197.*

Sajt: www.kuglana.org


Profil

icon Re: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98 29.03.2005. u 15:06 - pre 231 meseci
Da! Ovo je definitivno resenje problema!!! Sta reci osim HVALA na pomoci!!!
bolje jedno vruće pivo, nego
četir ladna
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Win2000 ne moze da koristi stampac iz mreze koji se nalazi na win98

[ Pregleda: 3407 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.