Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?

[es] :: Mac hardware :: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10366 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?19.03.2005. u 08:49 - pre 232 meseci
Kupiću PowerBook, to je sigurno... al ne znam je l' je bolje da kupim od zvaničnog uvoznika (njihov site je www.mac.co.yu) ili da kupim u ComTrade shop-u.
Ako bih kupovao od zvaničnog uvoznika Mac-ova za SCG morao bi da idem u BG, a ComTrade shop imam i ovde. Brine me servis ako bih ga kupio u ovom ComTrade-u ovde jer ne znam da li bi njihovi serviseri umeli da poprave PowerBook ako se nešto bude pokvarilo i da li će imati delove.

Ja mislim da je bolje da kada se kupuje tako jaka i skupa mašina kao što je PowerBook s 17" ekranom da je bolje da ga kupim od ovlašćenog dilera čak iako bih morao da idem u BG (da nađem nekog ortaka da me vozi pa da mu platim benzin).
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?19.03.2005. u 09:30 - pre 232 meseci
Za početak, i YU Epicentar i ComTrade, kao i Application i Applecentar, su svi istog ranga, tj. svi su ovlašćeni dileri. Jedina je razlika što je ComTrade najnoviji, od prošle godine, i nema nikakva iskustva sa Macom. Po tom pitanju su ostala tri u boljem položaju.

Što se delova i servisa tiče, potpuno ti je svejedno jer se laptopovi po defaultu po ustanovljenu vrste kvara šalju u Amsterdam (preko Zagreba gde se verifikuje vrsta kvara) na servis, u suprotnom ako neko neovlašćen petlja sa servisiranjem, gubiš garanciju.

Takodje, za laptopove važi tzv. World Wide garancija, tj. garancija ti važi kod bilo kog ovlašćeng prodavca u svetu bez obzira gde si kupio laptop. Na primer, moj prijatelj koji živi u Marbelji u Španiji je kupio PowerBook 17" od YU Epicentra ovde u Beogradu i posle par meseci mu je udar groma spalio modem. Pozvao je najbliži servis u Sevilji, izdiktirao serijski broj računara, oni mu rekli da mu garancija važi, poslao mašinu poštom i dobio je nazad za dve nedelje opravljenu, besplatno.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?19.03.2005. u 23:26 - pre 232 meseci
Citat:
Je l' svi PowerBook - iBook računari koji su kupljeni ovde imaju našu tastaturu?


Nije pravilo, ali mislim da možeš da naručiš da bude sa tastaturom koju želiš (tj. imaš izbor izmedju US i CR tastature).

Citat:
I zamima me da li su ovde prisutni vlasnici Mac ova dobili uredo popunjenu međunarodnu garanciju kada su kupovali Mac (u Srbiji).


Ne dobijaš tako nešto, dobijaš knjižicu sa tekstom garancije na nekoliko svetskih jezika. I ona važi bilo gde u svetu, već sam ti da oprimer za to.

Citat:
I da li je bolje kupiti Mac od YU Epicentra ili Applecentra?


Mislim da nije fer o tome pričati u forumu, pogledaj privatne poruke.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.83.beocity.net.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?21.03.2005. u 11:15 - pre 232 meseci
Moj glas za CR tastaturu (sa našim slovima) a što se tiče kupovine Apple računara nemoj da brineš kod koga ćeš da kupiš nego više neka ti bude "slatka" muka koji model da odabereš (tu smo da ti pomognemo).
Mi u Čačku smo se rukovodili idejom da ljudi treba da vide Apple uživo i da probaju da bi se odlučili za Apple.

Dobrodošao u Apple svet!

www.darkoshop.com




Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?23.03.2005. u 09:42 - pre 232 meseci
Hvala. Model sam odabrao... samo još pare da skupim.
Nije mi jasno zašto se hrvatska tastatura zove CR (od CROATIA) kad je međunarodna oznaka za Hrvatsku HR. I zašto nema SR (SERBIAN) ili SC (SERBO-CROATIAN) tastatura. Tastature su potpuno iste i mogu već postojaće CR tastature prodavati i u Sloveniji kao slovenačke tastature i nama kao srpske tastature. Mislim da bi prodaja CR tastatura porasla za jedno 10% ovde kada bi ih prodavali pod nazivom SR tastature. Mene je jedan čovek hteo da bije pre jedno dve godine kada sam mu rekao da kupi hrvatsku tastaturu (nije mogao da zapamti gde se nalaze naša slova na US tastaturi, pa sam mu predložio da kupi hrvatsku). Psovao me je pola sata i jurio me je da me bije. Zbog takvih ljudi bi možda trebalo da se CR tastature prodaju pod nazivom SR ovde. Meni je sve jedno, čak i da se tastatura zove "MARSOVSKA", ako ja imam ž, š, đ, č i ć na njoj onda nema nikakvih problema.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?23.03.2005. u 10:28 - pre 232 meseci
To CR je samo oznaka u part numberu ili tako nešto, iste tastature se distribuiraju u svim ex-Yu republikama.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?23.03.2005. u 13:39 - pre 232 meseci
Pa ti lepo pricaj o "nasoj" tastaturi, ili jos bolje pusti budalu koja tako regauje, a ti samo zapamti da vise ne dajes savete toj osobi.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

CrazyCode
Miloš Mirić

Član broj: 209
Poruke: 97
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.eontek.rs


+2 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?23.03.2005. u 15:43 - pre 232 meseci
I ja se razmisljam da uzmem mac-a sad u aprilu, ako bog da, a dace ;)
mislim da je doslo pravo vreme za to :)

nego kad bih uzimao bas bi se istalio za naj naj, medjutim interesuje
jeli bolje mozda da vidim nekako da uzmem preko?
Today dreams becomes reality, but reality is just another big dream.
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?23.03.2005. u 16:41 - pre 232 meseci
Pa jedino ako ćeš da prodaš kuću pa naj, naj Mac da uzmeš.
Evo, naprimer koliko bi te koštala ovakva konfiguracija:
• Dual 2.5GHz PowerPC G5
• 8GB DDR400 SDRAM (PC3200) - 8x1GB
• 2x250GB Serial ATA - 7200rpm
• NVIDIA GeForce 6800 Ultra DDL
• Apple Cinema HD Display (30" flat panel)
• AirPort Extreme Card
• 56k V.92 modem
• 8x SuperDrive (DVD-R/CD-RW)
• PCI-X Gigabit Ethernet Card
• Fibre Channel PCI-X Card (w/SFP-SFP cable)
• Bluetooth Module + Apple Wireless Keyboard & Mouse - U.S. English
• Mac OS X - U.S. English
E, ta naj, naj konfiguracija (ovo je preuzeto s Apple-ovog site-a) bi te koštala oko 11,000 dolara u USA, a kod nas oko 14,000 eura... a ako hoćeš i naj, naj programe onda izdvoji još nekih 5,000 eura...

Kad kupuješ Mac nema "naj, naj" osim ako nisi milioner.
Nego, ako hoćeš kompjuter koji ima sve onda ti je najjeftinija varijanta upravo PowerBook.

E, sad. Ova najeftinija konfiguracija PowerMac-a (sa svim dodatcima koji su potrebni - koje PowerBook ima) je ova:

• 1.8GHz PowerPC G5
• 512MB DDR400 SDRAM (PC3200) - 2x256
• 80GB Serial ATA - 7200rpm
• ATI Radeon 9600 XT w/128MB DDR SDRAM
• Apple Cinema Display (20" flat panel)
• AirPort Extreme Card
• 56k V.92 modem.
• 8x Super Drive (DVD-R/CD-RW)
• Bluetooth Module + Apple Wireless Keyboard & Mouse - Western Spanish
• Mac OS X - U.S. English

ovo košta isto kao i PowerBook G4 17", no gore navedena konfiguracija se od PowerBook-a razlikuje po tome što ima 3 inča veči ekran, 20 GB manji hard disk, ne dobijaš iLife uz njega, više prostora zauzima i nije "prenosiva".

Moj savet ti je da uzmeš PowerBook od 17" uz koji ćeš dobiti 20 GB veći hard disk, paket programa iLife, a možeš da ga lako nosiš gde hoćeš (u drugu sobu, u vikendicu, na odmor...) i što je najvažnije možeš da radiš na njemu i kad nestane struja.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

CrazyCode
Miloš Mirić

Član broj: 209
Poruke: 97
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.eontek.rs


+2 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?24.03.2005. u 01:55 - pre 232 meseci
Pa ajd da kazem da nisam mislio na 14.000 ali sam imao u planu oko 5.000 :)

Nekako mi se ne uzima, ma u stvari ni ja sam nemam pojma...
uzeo bi lap ali opet mi nekako draze da uzmem g5 zver ako pratis sta ocu da kazem :)

u svakom slucaju hvala...
Today dreams becomes reality, but reality is just another big dream.
 
Odgovor na temu

iQuasar
Beograd

Član broj: 49834
Poruke: 6
*.95.eunet.yu.

Sajt: www.db-daab.com


Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?24.03.2005. u 19:47 - pre 232 meseci
AAAA, jel`te? Kolika je rata ako uzmes kredit za PowerBook-a?
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?25.03.2005. u 16:04 - pre 232 meseci
E to moraš da vidiš s bankom kod koje želiš da uzmeš kredit.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?25.03.2005. u 16:07 - pre 232 meseci
Citat:
i što je najvažnije možeš da radiš na njemu i kad nestane struja.



ovo realno jeste jedan od uslova...

***ote gde mi zivimo....
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?25.03.2005. u 16:17 - pre 232 meseci
zapravo je najstrasnije sto su apple-ovi neuporedivo skuplji u EU nego ovde u USA zahvaljujuci katastrofalno glupom ugovoru koji je apple potpisao za EU distribuciju.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?25.03.2005. u 16:27 - pre 232 meseci
da, tragedija...

50% razlika... homo... feck....

cak i u UK su skuplji za 25%...
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?25.03.2005. u 16:46 - pre 232 meseci
Najveća prednost laptop-a nad desktop-om je ta što laptop možeš nositi svuda i radi kad nema struje.
Tako su neki moji prijatelji pričali šta ko radi kad nema struje... pričaju oni tako... jedan kaže "Ja igram karte s komšijom"... drugi igra domine... treći čita neki časopis ispod sveće... a svi su se zaprepastili kad sam ja rekao "Ja pustim neki film na DVD ili uzmem da igram neku igricu". Oni mi rekoše "To kad ima struja možeš da radiš. Kako ćeš da igraš igricu ili DVD da pustiš kad kompjuter radi na struju", a ja kažem "Pa imam laptop".
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

davorp
Davor Prcovich
BiH

Član broj: 39017
Poruke: 33
*.dslam.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?25.03.2005. u 17:51 - pre 232 meseci
Najbolje ako imaš koga u inostranstvu neka ti tamo kupi. Jeftinije je, mogu ga prenjeti kao njihov lični a svejedno ima worldwide garanciju. Jeste da će me Mr.NO možda zbog ovoga kritikovati što ti predlažem da ne "pomažeš" domaću ekonomiju, ali to je samo onako kako bi ja uradio.

Pozdrav
Davor
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?26.03.2005. u 02:25 - pre 232 meseci
mislim da ste malo skrenuli sa teme.
u serbiji dati 3200 evra za lap top je ludilo!
ja bi se zentao da kad nosim sa sobom :(
eto priznao sam
imam ibook za koji sam sa upgradeom dao 1600 evra sto je na granici ali 3200...
imao sam prilike da vidim i probam powerbook i mislim da je neverovatno kvalitetna izrada i da vredi uzeti 15" superdrive model ali za 17" jedino ako na njemu radis pa ce ti se isplatiti.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?26.03.2005. u 10:08 - pre 232 meseci
Zar ti na svom iBook-u ne radis? Naravno da ces raditi na kompjuteru, zasto bi ga inace kupovao. Ako hoces da se igras/gledas filmove - lepo kupi PlayStation ili Xbox, neverovatno je jeftinije.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.83.beocity.net.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?26.03.2005. u 11:19 - pre 232 meseci
Citat:
hulja: mislim da ste malo skrenuli sa teme.
u serbiji dati 3200 evra za lap top je ludilo!
ja bi se zentao da kad nosim sa sobom :(
eto priznao sam
imam ibook za koji sam sa upgradeom dao 1600 evra sto je na granici ali 3200...
imao sam prilike da vidim i probam powerbook i mislim da je neverovatno kvalitetna izrada i da vredi uzeti 15" superdrive model ali za 17" jedino ako na njemu radis pa ce ti se isplatiti.


Poređenje:
PowerBook G4 15" 1.67 GHz/512MB/80GB/SuperDrive/AirPort/BT, CR 217356
PowerBook G4 17" 1.67 GHz/512MB/100GB/SuperDrive/AirPort/BT, CR 255234
Povoljnije za "malu" razliku u ceni uzeti 17-ticu + dual DVI

Poređenje:
PowerBook G4 15" 1.5 GHz/512MB/80GB/Combo/AirPort/BT, CR 188918
PowerBook G4 15" 1.67 GHz/512MB/80GB/SuperDrive/AirPort/BT, CR 217356
Povoljnije je uzeti 15-ticu Combo jer je velika razlika u ceni samo zbog Super Drive-a


Hulja je napravio pravu stvar... vidiš za šta će ti računar i kupiš - jel to komplikovano?
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Gde je bolje kupiti Mac? - Od koga je bolje kupiti Mac?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10366 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.