Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??

[es] :: MS SQL :: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??

[ Pregleda: 4374 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu.



Profil

icon Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??13.03.2005. u 00:37 - pre 231 meseci
Kako rešiti sledeći problem : Na XP mašini je instaliran MS SQLServer 2000. Na XP-u je su instalirane tastature serbian latin i serbian cyrlic. Međutim, naša slova se ne upisuju tabele već ih sam prepravlja u engleski alfabet. Pričam za srpsku latinicu. Baza je već dignuta i u upotrebi je - kako mogu da je "prepodesim" da lepo prima naša slova? Pretpostavljam da je nešto u pitanju sa podešavanjima karakter seta ali ne ynam kako sada da promeni sve to...ne bih da rušim bazu pa da je ponovo kreiram.

Pitanje 2: kako najjednostavnije da uradim export baze ali slično kao kod Oracle-a. Dakle sve u jedan fajl pa se lepo posle samo uvuče

Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??14.03.2005. u 07:47 - pre 231 meseci
Citat:
doomed: Međutim, naša slova se ne upisuju tabele već ih sam prepravlja u engleski alfabet.

Čime upisuješ stringove? Nigde nisi pomenuo šta ti je klijent.

U SQL serveru imaš "N-" tipove podatka: NVARCHAR, NTEXT itd, koji služe za pamćenje unikod stringova, probaj da promeniš tipove polja sa kojima radiš u njih, ako greška nije na klijentskoj strani (a ja pretpostavljam da jeste).
Citat:
Pitanje 2: kako najjednostavnije da uradim export baze ali slično kao kod Oracle-a. Dakle sve u jedan fajl pa se lepo posle samo uvuče

Imaš backup/restore i attach/detach. Bazu možeš da skriptuješ, ali bojim se bez podataka, samo strukturu.

Pogledaj help.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??14.03.2005. u 10:47 - pre 231 meseci
MS SQL pravi skript samo za strukturu,
poguglaj malo i naci ces razne programcice koje prave i skriptove za podatke


a za slovca proveri i kolaciju nad problematicnim poljima
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??14.03.2005. u 12:31 - pre 231 meseci
Hm, Klijentska strana je radjena u Borland C++Builderu. I tu se lepo vide nasa slova. Naime korisntim DBGrid kontrolu.
Medjutim isto se javlja kada pokrenem Enterprise manager i direktno unosim podatke u tabelu. Znaci cim "komitujem" o'ma mi prepravi nasa slova u engleski alfabet Š u s i tako dalje. Mislim znam kako bi moglo da se prevazidje problem ali tada bi trebalo da ubijem bazu i da napravim novu bazu koja ce da koristi SQL_Latin1_...... .
Mogu li vec postojecu bazu nekako da promenim u SQL Latin1.... ne bih da zongliram sa "exportima"
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??15.03.2005. u 12:14 - pre 231 meseci
procesljaj malo sql forum
cini mi se da je negde postovan kod za vb koji menja kolaciju cele baze (negde letos)
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??16.03.2005. u 21:11 - pre 231 meseci
nasao sam odgovor na moje pitanje ali u sql server dokumentaciji ( ko jos cita dokumentaciju :( )...sve se radi kroz alter table odnosno alter database.......

hvala momci
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Ms Sql Server problem sa nasim slovima. Export baze??

[ Pregleda: 4374 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.