Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Write formatted data to a string. (mora li sprintf)

[es] :: C/C++ programiranje :: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)

[ Pregleda: 3958 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
*.ptt.yu.



Profil

icon Write formatted data to a string. (mora li sprintf)03.03.2005. u 14:00 - pre 232 meseci
sprintf funkciju koristim kako bih napravio neki Query za SQL bazu...

char query[256];
int input;
cin>>input;
sprintf(query, "select * from imeTabele where id=%d", input);

ono sto mene zanima je da li postoji neka druga (elegantnija) varijanta da izvedem isto ovo... malo mi bezveze deluje da dodajem stdio.h samo da bih koristio sprintf... postoji li neki ekvivalent ovoj funkciji u iostream, ili kako se to obicno radi?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)03.03.2005. u 15:09 - pre 232 meseci
A sto niko ne kaze koje okruzenje za C++ koristi...

Vecina C++ okruzenja ima string klase koje su jednostavne
za koriscenje, tako da mozes da uraditi sledece:

A = "select * from " + B + " where polje > " + C;

i slicno.

Samo pazi, kada radis sa Query komponentama one vec imaju
'mehanizme' za baratanje parametrima, tako da ti uglavnom
mozes da kazes:

A = "select * from baza.mdb where a > :NekiParametar";

gde ce 'NekiParametar' automatski biti upisan.


 
Odgovor na temu

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)03.03.2005. u 15:50 - pre 232 meseci
VS 2003 .NET + mysql++

tek nakon postavljanja pitanja sam se setio da Query ima operator <<. Evo sada jurim po dokumentaciji ali ne mogu da nadjem nigde kako da u taj string dodam parametar... probacu sa :

Izgleda da nije dvotacka jer dobijam: Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ':imePromenljiveKojuSamNaveo' at line 1

[Ovu poruku je menjao Ramirez dana 03.03.2005. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)03.03.2005. u 19:21 - pre 232 meseci
Pogledaj std::stringstream u header fajlu <sstream>
 
Odgovor na temu

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)07.03.2005. u 09:44 - pre 232 meseci
Ovaj problem sam resio... sve mi je bilo pred nosom samo nisam video. Za ovakve slucajeve se koriste template queries:

query<<"SELECT * FROM Posts WHERE CreationTime>%q0";
query.parse();
query.execute(promenljiva);

Ali sada imam drugi problem. Moja promenljiva je tipa DateTime i da bih ja uradio execute moram je konvertovati u string? Postoji metoda convert ali osim sto vraca char* ona i prima char*? Takodje postoji operator std::string ali ja nemam pojma cemu on luzi i kako se koristi. U helpu ne mogu da pronadjem nista!
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)07.03.2005. u 09:51 - pre 232 meseci
Citat:
je konvertovati u string? Postoji metoda convert ali osim sto vraca char* ona i prima char*? Takodje
string ima metod ::c_str() koji vraća char*. Takođe postoji i mogućnost da promenljivoj tipa string dodeliš char*. Nadam se da je to dovoljno da zalepiš jedno za drugo. Ne znam ništa o specifičnostima tvoje biblioteke.

f
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Write formatted data to a string. (mora li sprintf)

[ Pregleda: 3958 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.