Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???

[es] :: MS SQL :: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9806 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dona
Igor Doncevic
DonaCKomerc / ANOXsoft / NN Onogost / TV
Nk / Programer
Niksic

Član broj: 6949
Poruke: 20
195.66.173.*

ICQ: 16526005
Sajt: dona.users.cg.yu


Profil

icon Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???23.11.2004. u 07:56 - pre 236 meseci
Moze li neko da mi ukratko napise koje su razlike i ogranicenja
MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???23.11.2004. u 08:10 - pre 236 meseci
1. Ne dobijas alate uz MSDE (ent. manager i ostale)

2. nema replikacije

3. ogranicenje baze na 2 gb

4. 5 istovremenih konekcija na bazu (za ovo nisam siguran)

mislim da bi to bilo to...

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???23.11.2004. u 09:13 - pre 236 meseci
Da dodam jos neke:
- Nemas SQL mail
- Podrzava samo 2 CPUs
- Moze da koristi do 2 GB RAM-a

Pogledaj recimo
http://www.teratrax.com/articles/msde_vs_sql_server.html

Potrazi na Google, imas gomilu tekstova koji se bave razlikama i opisu funkcionalnosti MSDE paketa.

Inace po meni je najveci problem limit od 2GB za velicinu databaze. Verzija 2005 dize taj limit na 4GB cini mi se, tj ceo model je malo promenjen.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???23.11.2004. u 09:45 - pre 236 meseci
Citat:
Simke:...Inace po meni je najveci problem limit od 2GB za velicinu databaze.


Ja nekako podrzavam to ogranicenje. Pre neki dan su me pitali da li na MSDE moze da se vozi doc.management sistem, koji je placen nekoliko hiljada evra. Da je ms ostavio bazu bez limita, ljudi bi je koristili i za takve primene. A ipak i ms mora od necega da zivi ;)
Onaj ko u bazi vrti preko 2gb podataka sigurno ima novaca i da kupi server kako bog zapoveda.

Ja MSDE shvatam vise kao zamenu za access, nego server na kome bi se zasnivao iole ozbiljniji sistem.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 05:30 - pre 236 meseci
Limit i jeste tu da bi ljudi kupili neki drugi edition ako su im navedene limitacije nedostatak.
Poenta je u tome sto limit 2GB jeste problem, gledajuci na sam paket, bez obzira na cenu, druge verzije ili sta vec.

Nije ni zamena za access, kao sto nije ni neki drugi edition SQL Servera. Nevidim zasto nebi na njemu mogao da teras neki veci sistem, koristi apsolutno isti server engine kao i ostale verzije SQL Servera, tako da ako ti neki od navedenih nedostataka postane problem, kupis neki drugi edition i prebacis bazu na njega bez ikakvih problema.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 06:46 - pre 236 meseci
Citat:
Simke:
Poenta je u tome sto limit 2GB jeste problem, gledajuci na sam paket, bez obzira na cenu, druge verzije ili sta vec.


Mozes li ovo detaljnije da obrazlozis? Za male mreze, do 5 istovremenih konekcija, mislim da 2gb nije malo.

Citat:
...Nije ni zamena za access, kao sto nije ni neki drugi edition SQL Servera. Nevidim zasto nebi na njemu mogao da teras neki veci sistem...


Zamena u smislu upotrebne vrednosti. Moje iskustvo je da se dosta firmi (sa preko dva zaposlena ;) opredeljuje za neku drugu ediciju jer izbegavaju u startu potencijalne probleme oko prostora za podatke i konekcija. MSDE ce uglavnom proci samo na mestima na kojima ce proci i Access, pa stoga i poredjenje.

Evo inace mala zanimljivost, ako i dalje mislis da se MSDE moze koristiti za vece sisteme:

Citat:

To make sure people upgrade, Microsoft hard-wired MSDE with something called a "workload governor." This governor lets up to five "concurrent batch workloads" execute at "optimal performance." If additional workloads are submitted, the governor slows the performance of the system. Nothing is lost or blocked or denied; it just runs slowly. This is where the perceived five-user limit comes from: Five users connected to the system at once will have five workloads assigned to them; anything after that runs slowly.


Ja za veci sistem ipak smatram nesto sto ima vise od 5 korisnika, dakle MSDE tu u startu otpada.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 08:59 - pre 236 meseci
sasas,
iako si citirao tekst koji objašnjava šta se dešava, jesi li siguran da razumeš kako to radi i šta tu tačno piše? MSDE se bez problema koristi u sistemima sa više od 5 korisnika.

Simke će verovatno lično da ti potvrdi da koristi MSDE u okruženju sa više od 5 korisnika.


Inače, ako se radi o učenju SQL Servera pomoću MSDE u nekoj kućnoj izvedbi, stvar može i da se isključi, mada uputstvo ne smemo da objavimo zbog pravilnika ES :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 09:57 - pre 236 meseci
Citat:

Mozes li ovo detaljnije da obrazlozis? Za male mreze, do 5 istovremenih konekcija, mislim da 2gb nije malo.


Nije malo, ali ako se dodje do te granice onda je problem:)
Doduse nisam do sada naisao na bazu te velicine koje neko tera na MSDE.

Inace kao sto degojs rece, mozes da imas vise od 5 korisnika - ako pogledas onaj link koji sam postavio, kaze:
"five concurrent batch workloads or 25 concurrent connections for websites".
Sto znaci mozes da imas korisnika koliko hoces u principu, ako ne rade heavy processing koji ce da uspori sistem pod gore navedenim limitacijama.

A Access i MSDE/SQL Server ne verdi porediti, jednostavno nisu ista liga. Access ti je ceo development environment, gde razvijas i bazu i user interface - i sto je najvaznije imas samo obican fajl, dok je MSDE database server.

I ako recimo radim neku manju aplikaciju, opet cu izabrati MSDE pre accessa za bazu. MSDE omogucava koriscenje stored procedures i user defined functions + triggers i ostale stvari koje access jednostavno nema.
Moja development filozofija je da se business logic i processing stave na server u najvecoj mogucoj meri - same windows forme ili web stranice su jednostavno za prezentaciju podataka i interakciju korisnika sa sistemom. Ovo inace daje prilicno veliku fleksibilnost, jer u principu nije ni bitno sta ces koristiti za izradu interfejsa, kako i gde ces prikazati te podatke.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 10:19 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: sasas,
iako si citirao tekst koji objašnjava šta se dešava, jesi li siguran da razumeš kako to radi i šta tu tačno piše?


moja poenta je bila u tome da MSDE ne mozes porediti sa ostalim SQL edicijama jer onaj ko vec ima 'veci sistem' je dao mnogo novaca za aplikacije, dovoljno brz(e) server(e), da bi na kraju koristio MSDE i dolazio u situaciju da se sistem ubrzava i usporava svaki tren.
Zato ja smatram access i MSDE uporedivijim (po primeni) nego MSDE i SQL. Dakle, jednokorisnicki sistemi i male mreze.

Citat:
Simke
A Access i MSDE/SQL Server ne verdi porediti, jednostavno nisu ista liga. Access ti je ceo development environment, gde razvijas i bazu i user interface - i sto je najvaznije imas samo obican fajl, dok je MSDE database server.


Mislio sam na JET vs MSDE. Slazem se da nisu ista liga, sve sto si napisao apsolutno stoji. Stoga ja uglavnom i vrtim MSDE, ali umesto Accessa, a ne umesto SQL servera. Jednostavno je nerealno ocekivati da MSDE radi posao u vecem okruzenju, tj. vecim sistemima.

Inace, access baza nije 'samo obican fajl'. tako gledajuci i .mdf, .ldf su samo obicni fajlovi. Ni mdb-u ne pristupas sa fopen(), nego ga goni engine, svakako daleko losiji od SQL server engina.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 10:40 - pre 236 meseci
Čuj, ako si hteo da kažeš da MSDE != SQL Server, pa ne verujem da će neko da ti ospori. Stvar je u tome da je izuzetno upotrebljiv a kasnije se lako unapredi u puni SQL Server.

Samim tim ograničenjima (veličina baze 2 GB, odnosno 4 GB u novoj verziji) isključeno je da ga koristiš u velikim sistemima. Tamo su to male baze.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 10:54 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: ... ako si hteo da kažeš da MSDE != SQL Server...


Nisam to hteo da kazem :)

U stvari mi nije bila jasna tvrdnja (i sad mi i dalje nije jasna):

Citat:
Simke
Poenta je u tome sto limit 2GB jeste problem, gledajuci na sam paket, bez obzira na cenu, druge verzije ili sta vec.


Meni to ogranicenje nije do sada zasmetalo, pa me zanima zasto simke insistira na tome, to je sve. Da li ja mozda previdjam neke upotrebe MSDE-a gde ovo ogranicenje dolazi do izrazaja vise nego neko drugo (kao sto je broj konekcija)? Cisto iz znatizelje pitam...

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 12:06 - pre 236 meseci
Citat:
sasas: Meni to ogranicenje nije do sada zasmetalo, pa me zanima zasto simke insistira na tome, to je sve. Da li ja mozda previdjam neke upotrebe MSDE-a gde ovo ogranicenje dolazi do izrazaja vise nego neko drugo (kao sto je broj konekcija)? Cisto iz znatizelje pitam...

ss.


pa 2GB je ekstremno malo, osim ako recimo nepravis telefonski imenik

za produkcione sisteme, da bi procenio koliko ti je prostora potrebno racunas
potreban prostor za 5 godina rada za male, odnosno 50 godina rada za velike firme (osim ako neznas da ce firma da se zatvori za tacno 235 dana LOL)

da bi procenio prosecnu potrosnju za tih 5 godina (naravno ovo je samo otprilike, mozes nekom statistikom rasta prometa i preciznije) pomnozis prethodnu godinu rada te (ili neke slicne) firme sa 2

za svaki slucaj zavisno od toga koliko si siguran u svoju procenu dodas jos 20-50% rezerve

znaci imamo :
Code:
mali sistem :  [Potreban prostor]=[5god]*2*1.2*[prethodna godina]=12*[prethodna godina]
[prethodna godina] nesme da predje 170MB, nategnuto ali moze da prodje (nezaboravi da dosta prostora zauzimaju i index-i)

veliki sistem :  [Potreban prostor]=[50god]*2*1.5(za duzi period rada je teze odrediti preciznu procenu godisnjeg rasta)*[prethodna godina]=150*[prethodna godina]
[prethodna godina] nesme da predje 13.65MB, sa sve index-a, ovo definitivno ne moze da prodje (osim za telefonski imenik :) )


naravno olaksavajuca okolnost kod MSDE-a je sto u svakom trenutku mozes da zamenis isti sa punim SQL Serverom, pa mozes i da kazes ja cu racunati samo 2 godine rada firme, a posle toga cu ako zauzece baze predje 50% da kupim SQL Server (da bi izbegao veliku pocetnu investiciju ukoliko firma ubrzo propadne kao sto je slucaj sa velikim procentom StartUp-ova)






So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 12:19 - pre 236 meseci
Citat:
JogyII: pa 2GB je ekstremno malo, osim ako recimo nepravis telefonski imenik :)


govorimo o ~2.000.000.000 slova. ako kucas 500 slova u minuti (profi daktilograf), doci ces do limita za ~7.5 godina, ako ne jedes i ne spavas. toliko o primedbi za telefonski imenik.

2gb je baza solidne velicine, i nije tako lako doci do tog limita, kako ti zamisljas.

Ona dalja racunica je zanimljiva koliko i proizvoljna (da ne upotrebim pravu rec: mesarska ;) da bi radila posao. Odakle si je dobio? Literatura? Iskustvo?

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

dona
Igor Doncevic
DonaCKomerc / ANOXsoft / NN Onogost / TV
Nk / Programer
Niksic

Član broj: 6949
Poruke: 20
195.66.173.*

ICQ: 16526005
Sajt: dona.users.cg.yu


Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 12:25 - pre 236 meseci
U vezi velicine baze:
program koji sam napravio pod MySql i koji koristi
agencija za knjigovodstvo i u kojem se nalazi trenutno oko 40 manjih i srednjih preduzeca sa evidencijom od godinu dana je velicine 10-15 MB.

program sadrzi (Materijalno, Finansijsko, Proizvodnju i jos ponesto i sve to je medjusobno povrzano)

Koliko je MS SQL zahtjevan po tom pitanju?
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 12:28 - pre 236 meseci
Citat:
dona: Koliko je MS SQL zahtjevan po tom pitanju?


Po mom iskustvu, mssql je jako dobar sto se tice iskoriscenja prostora, tj. nema nekog specijalno velikog overheada. Ne mogu ti tacno uporediti, ali mislim da bi baze trebale biti priblizno iste velicine (megabajt manje-vise).

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 13:44 - pre 236 meseci
Citat:
sasas: govorimo o ~2.000.000.000 slova. ako kucas 500 slova u minuti (profi daktilograf), doci ces do limita za ~7.5 godina, ako ne jedes i ne spavas. toliko o primedbi za telefonski imenik.

2gb je baza solidne velicine, i nije tako lako doci do tog limita, kako ti zamisljas.


odma da pokazemo da gresis sinak, ovaj silno gresis, to ti nikad nece poleteti , i to za 100% (ili 50% zavisno od smera u kome racunas)
to je 1.073.741.824 (izvini za decimale, profesionalna deformacija )
Unicode uzima 2 bajta po karakteru (cist unicode ne "kompresovan")
takodje tu nema samo tekstualnih podataka (tacnije podataka koje korisnik sam unosi), vec i gomila drugih koji se ili automatski unose ili ...
recimo
- index-i u proseku zauzmu 30% (obicno 20%-50%)
- datumi koje obicno imas duple (automatski, i onaj koji korisnik unosi, ili datum unosa i datum knjizenja ...) su 2*8 bajtova
- svaki "broj" ti uzima jos 8-9 bajtova, makar u njemu pisalo i 1 (pre ili kasnije ces se pokajati ukoliko odlucis da ga belezis kao string, ili int/real) a pritom je ovo cesto jos i automatski generisan podatak koji korisnik samo potvrdjuje u 99% slucajeva
- ponekad imas odvojeno vreme od datuma sto je takodje 2*8 bajtova
- svaka tabela ima ID 4 bajta, i timestamp(rowversion) 8 bajta
- ako planiras da jednog dana uvedes i neku replikaciju racunaj i na jos jednu uniqueidentifier kolonu od 16 bajta
- nezaboravi jos gomilu drugih automatski generisanih podataka koje treba da belezis, a koje korisnik ne unosi, ili prihvata default vrednosti u 99% slucajeva
- full text index-i mogu zestoko da te odrezu "po dzepu" a nekada su bas oni optimalni (ako recimo najcesci query-ji koriste Like '*a*' a ne Like 'a*'), moram da priznam da ne znam napamt dali njihova velicina ulazi u ono 2GB ogranicenje
- ovo doduse nije uredu, ali sta ako rukovodstvu padne napamet da u bazu umesto na file system-u belezi slike radnika/kupaca ili cak skenirane kopije pojedinih dokumenata (zanemari ovu stavku samo sam hteo da ti pokazem da nemozes cistom teorijom da procenis buducu velicinu baze kroz 5-50 godina)

kao sto vidis nema mnogo veze sa profi daktilografom, a i mi racunamo na 5-10 profi daktilografa koji rade 8 sati dnevno sa pauzama ali za 5 godina, ne 7.5 (u slucaju manjeg sistema)

Citat:
sasas:

Ona dalja racunica je zanimljiva koliko i proizvoljna (da ne upotrebim pravu rec: mesarska da bi radila posao. Odakle si je dobio? Literatura? Iskustvo?

ss.


nazalost jeste mesarska posto je literaturu koja kvalitetno obradjuje doticnu materiju relativno tesko naci, u pitanju je licno iskustvo grupice od 20-setak ljudi, i u praksi se pokazalo prihvatljivo pouzdana


takodje ja sam cini mi se rekao da je za manji sistem kolicina relativno prihvatljiva (malko tesno doduse) ali da ce za veci sistem biti mnogo tesno


U al sam se raspiso LOL




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 14:21 - pre 236 meseci
Kako ste dosli do cifre 5 god. - mali sistemi, 50 god. - veliki? Osim ako radite za vojsku, mislim da je ova kolicina podataka u bazi overkill. Zar nije logicnije arhivirati stare podatke? Kome trebaju podaci stari 50 godina?

Inace, bacih pogled na telefonski imenik slovenije:
File size 278 MB
SELECT Count(*) FROM Imenik = 872078
Ime, prezime, adresa, telefon, posta, grad, i jos par sitnih podataka...

Mora da imas jako mnogo prijetelja kad ti MSDE treba za tel. imenik ;)

Inace, sve sto si napisao stoji, ali nisi morao da se trudis ;)

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 14:41 - pre 236 meseci
ma znam da je overkill, to je bilo onako u sali, za licni telefonski imenik je bre i excel ok (ako vec nemas exchange na raspolaganju)

a sem toga ja sam veoma "prijateljska osoba" meni su prijatelji svi stanovnici ove planete, racunajuci i insekte, sta ako krene neka moda pa insekti krenu da kupuju mobilne? LOL

5 godina, pa nekih 2-3 godine je vreme kolko u nas (priblizno je i u inostranstvu) neka manja firma "prezivi" posle toga ili propada (trosi pocetni kapital), ili prerasta u veliku (ako preraste u veliku ona ce prerasti ceo svoj IT system, a verovatno i poslovni prostor ... pa shodno tome sledi celokupna reorganizacija svega)
5 godina je uzeto kao neki fleksibilni maksimum

50 godina je opet neka granica koju 90% velikih firmi nece videti (opet neki maksimum)

Citat:
sasas: Zar nije logicnije arhivirati stare podatke? Kome trebaju podaci stari 50 godina?


pa ti si zbog recimo drzave obavezan da drzis samo podatke stare godinu dana cini mi se, ali ta baza je tu pre svega zbog tebe, da bi pratio svoje poslovanje/vadio statistike ... ako uzmemo da su nam ti podaci potrebni imamo dve opcije :
- da ih zadrzimo u istoj bazi, a koristimo neki where da ogranicimo podatke na aktuelne (po meni bolje resenje)
- da podatke iz ranijih godina arhiviramo u posebnoj bazi za svaku godinu pa da shumom UNION-a izvlacimo podatke za sve izvestaje koji mogu zatrebati (ovo je vec nocna mora za odrzavanje u sistemu koji raste, i gde se tabele dodaju u toku rada, da sad ne detaljisem previse)

inace mislim da podcenjujes vrednost podataka u danasnjem svetu, ponudi svom najvecem konkurentu na prodaju svoju bazu za zadnjih 50 godina (sve osim tekuce) siguran sam da ces dobiti dovoljno para da kupis pun SQL server, i jos par 400GB diskova LOL

ako njemu vredi toliko zasto mislis da tebi treba da vredi manje?


ma nebi se ja trudio da nije zabavno





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 15:16 - pre 236 meseci
Citat:
JogyII: pa ti si zbog recimo drzave obavezan da drzis samo podatke stare godinu dana cini mi se,


cak i ako su u pitanju vremenske prognoze? ;) stoji to za drzavu, ali malo mi je bezveze da se drze podaci stari 50 (ili 3 ili 5) godina u bazi i opterecuju konstantno server (i nesretne daktilografe ;), samo da bi neki guzonja dobio dvaput godisnje grafikon kako je '68. isla prodaja.
izuzetak su banke (krediti za stan npr.) ili vojska, ali generalno drzanje podataka u bazi od kulina bana je jako losa praxa (po meni, ali nije ni meni svaku verovati).
sve ima svoje za i protiv...

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???24.11.2004. u 15:43 - pre 236 meseci
pa kako ces da planiras nabavku bez svakodnevnih izvestaja (cesto i vise puta na dan)
pri cemu nabavka/rukovodstvo u svakom trenutku moze da proveri kolika je bila prodaja tog meseca u zadnjih 5/50 godina, ponavljam, ti bazu nepravis zbog drzave, nego zbog sebe da bi ti olaksala vodjenje biznisa

i taj "guzonja" ce biti bolji "guzonja" ako mu podaci o firmi budu dostupni uvek/svakodnevno umesto jednom u tri meseca, pa firme sa vecim procentom obrtnog dela kapitala mogu da propadnu za tri meseca





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Razlike MS SQL Desktop Engine u odnosu na MS SQL Server 2000???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9806 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.