Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako održati željenu telesnu težinu ?

[es] :: Nauka :: Kako održati željenu telesnu težinu ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 49495 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Kako održati željenu telesnu težinu ?07.11.2004. u 22:32 - pre 236 meseci
Ciao.
Ceo zivot sam bio "buca",ali konacno imam telesnu tezinu o kojoj sam sanjao,dakle idealnu,kako sam dosao do nje objasnio sam u drugim threadovma(na nimalo prijatnim metodama,koje su kao nus produkt dale smanjenje apetita).

E sada neverovatno se plasim da se ponovo neugojim.Gledam da se hranim pravilno,samo kada sam stvarno gladan,Izbacio sam beli hleb,sada jedem samo onaj integralni crni,fast food sam sveo na minimum(jednom u 2.nedelje u Mc Donaldsu 2 mala chessburgera,sto mislim da nije problem),gledam i da veceram do 21h eventualno 22h,jako kasno doduse lezem u krevet oko 2.00h(posle ponoci)tako da sam redovno gladan pred spavanje(dobro ne bas svako vece),tako da uzmem jedan Tiber ili Plazma keks cisto da mogu da zaspem,pred spavanje,i naravno casa vode.

Nazalost,zivimo u brzom vremenu,nemozemo zdravo da se hranimo...ali ukinuo sam recimo svinjetinu i burek,ali kao i svako desi se da jednom mesecno ipak pojedem recimo cevape,ali maksimalno 5.komada.Najveci mi je problem dorucak...gotovo redovno jedem sendvic,doduse sa integralnim hlebom i posnim kackavaljem.

Mene plasi doduse zima koja ide,zbog manje kretanja a samim tim i manje potrosenih kalorija.

Ipak nemogu a da se sasvim odreknem slatkisa,pojedem otprilike 50g cokolade nedeljno(eventualo 100 g nedeljno) i to bele.
Da li neko zna koliko su zdravi makrobioicki slatkisi i da li oni stvarno negoje,i da li neko ima ideju koji slatkisi negoje.

Mozda sam malo navrat nanos sve ovo opisao,ali verujte imam veliki psiholoski strah da se ponovo ugojim jer sam 21 godinu bio gojazan i nezelim da mi se ponovo vrati stomak i "pitbul" obrazi.

Imao sam oko 100 kg,a sada 78-80 kg,samo zelim da znam kako da se hranim a da nedodjem ponovo na 90 i vise kg,jel mislim da ne znam kako bih ponovo vratio zeljenoj tezini

Imam neverovatan strah da se ponovo neugojim



[Ovu poruku je menjao secret dana 29.03.2005. u 17:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu07.11.2004. u 22:46 - pre 236 meseci
u koliko si u mogucnosti, pitaj roditelje koliko si imao kilograma
izmedju 3-5 godine zivota. ako se ne secaju, pitaj ih da li si bio
buca.

tacka ili zarez, na kraj prethodne recenice?
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu08.11.2004. u 04:54 - pre 236 meseci
izbaci mcdonalds potpuno... to je neviđeno đubre koje ti uopšte nije potrebno.
i neko moje viđenje:
ako imaš smanjen apetit a jedeš samo kad si gladan možeš da usporiš metabolizam. Jedi redovno... ako 6 puta dnevno pojedeš nešto, metabolizam će stalno raditi. Jedna jabuka je sasvim dovoljna između obroka. Nije tačno da ne možemo zdravo da se hranimo, to je samo izgovor da se ne bi zdravo hranili ;)

FBzP
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu08.11.2004. u 07:21 - pre 236 meseci
Svakom ko je razmisljao na ovu temu preporucujem odlicnu knjigu:
http://www.fourmilab.ch/hackdiet/www/hackdiet.html
Moze se skinuti i u PDF formatu.

Potpuno se slazem sa autorom knjige, koji je inace suvlasnik AutoDesk kompanije. Knjiga je narocito korisna za one koji su tehnicki pismeniji, a posetioci ovog foruma to svakako jesu.

Poenta je u tome da neko ima ugradjen bioloski sat kada treba i koliko jesti, a neko nema (ja recimo nemam). A ako nemamo taj osecaj, trebamo uvesti dodatne alate kako bi imali feedback da li se stvari odvijaju dobrim tokom, ili je stanje alarmantno.

Naravno, jedno je teorija, drugo praksa, tako da treba itekakva volja da se telesna
masa odrzi na zeljenoj.

Jos jednom, toplo preporucujem knjigu.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu08.11.2004. u 11:38 - pre 236 meseci
Pa izmedju 3-5 godine zivota sam isto bio bucko,kazem sve do ovog leta sam bio debeo,ali sam naglo izgubio prvo 10 kg na prolece,pa 10 kg na leto ,i doveo sam liniju do perfekcije,i sada bih da je takvu odrzim.

Da li je opasnost ako pred spavanje unesem 2-3 Tiber keksa(posto su to ugljeni hidrati) i da li ima neka cokolada sa malo ugljenih hidrata ili potpuno bez njih ,dakle ona koja negoji i ona koja je pogodna za jesti kada posle toga netrosis energiju
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu08.11.2004. u 14:42 - pre 236 meseci
Citat:
Stefano: Pa izmedju 3-5 godine zivota sam isto bio bucko,kazem sve do ovog leta sam bio debeo,ali sam naglo izgubio prvo 10 kg na prolece,pa 10 kg na leto ,i doveo sam liniju do perfekcije,i sada bih da je takvu odrzim.


Kako si to uspeo? Ozbiljno te pitam ,zato sto i ja imam slican problem, mada ne u tolikoj meri.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu08.11.2004. u 16:07 - pre 236 meseci
Pa meteodom koju nikom ne bi preporucio da proba.
Odmah da ti kazem da sam te zime sebi postavio cilj i uslov da do leta moram da smrsam posto-poto,i da sebi nesmem vise da dozvolim da me je blam da se skinem na plazi,i kao sto vidis uspeo sam(prvi put sam se ovo leto skidao na plazi i nije me bilo blam,cak mi je i prijalo...)
Prvo sam od kraja februara koristio reeped fuel u kombinaciji sa jakim cardio treningom(trcanje+bike) i izbacivanjem masnog iz ishrane(doduse nisam uspeo bas potpuno da izbacim masti,ali sam masti jeo jedino kada sma znao da cu imati neku fizicku aktivnost posle),i to je dosta pomoglo tako da sam do sredine maja skinuo 10-tak kg sa oko 99 kg na 89 kg,ali to nije bilo dovoljno.Od Reeped fuel-a nisam osecao nikakve tegobe,sem nekoliko puta grceve u stomaku pred da izvines "veliku nuzdu",ali po "zavrsteku nuzde" grcevi su prestajali potpuno(nisam imao dijareju),to mi se desavalo prve nedelje uzimanja reepeda...

Fizicki kada sam izgubio 10 kg,to ja licno nisam ni primecivao,ali su primecivali drugi.

Drugi period je bio daleko bolniji od ovog prvog koji je prakticno bio neosetan.
Neznam ni sam ko me je terao ali sam se napalio na Creatin,da bi se ugred "nagruvao" za leto...poznato je da kreatin zadrzava vodu u misicima i da daje onaj efekat "napumpanosti" misica i lepseg izgleda.Doduse mnogi u tereatani su mi savetovali da ga neuzimam jel postoji mogucnost da se ponovo ugojim...ali bio sam tvrdoglav.
Creatin sam po sebi je materija u mesu i ribi,i trebao bi biti neskodljiv i koristi se kao suplment ishrani,pomaze da se misici brze odmaraju,a zna se da tada misici rastu,a ima i taj "nus produkt" da zadrzava vodu u misicima,pa 'lepse" izgledas.
E sada postoje u neki mnogo redji nusprodukti od kojih je eto jedan zakacio mene.
Naime krajem juna sam uzeo Crea Pure,i umesto da sluzi svrsi ocigledno(a posle sam to dokazao i na lekarskom pregledu zeludca) mi je zeludac preosetljiv.Od Kreatina sam imao muku,gadjenje na hranu i potpuni ali potpuni gubitak apetita(detaljno sam pisao ovde na jednj drugoj temi pravo da ti kazem vidi u mom profilu nesecam se imena,samo znam da je bila tema od 3.strane o kreatinu a da je moj post bio ili zadnji ili blizu kraja-e tu sam detaljno opisap "strahovitih 7 dana jula").
Dakle zeludac mi je otisao toliko u q.da celo leto sam imao apetit smanjem za,po mojoj proceni,80%.Sto je najgore imao sam samo 2.osecaja ili "glad" ili "tezina u zeludcu"(pretrpanost zeludca).Dakle nesto strasno!uopste nemas onaj osecaj normalne sitosti.Ja sam se tada i posle 4-5 lagana keksa osecao kao da sam pojeo kilo svinjetine...
Tek u septembru mi se apetit polako povecavao,tako da mi je sada u granicama normale,ipak mnogo manje jedem nego prosle godine,sto je super,i gledam da odrzim ovu tezinu.

Dakle do septembra sam smrsao jos 10 kg,da ti ilustrujem koliko je to naglo gublenje tezine,da sam ja cak kod samog sebe provaljivao kako sam smrsao.Cak i moji najblizi(sa kojima zivim) su to primetili,burazer,recimo,bio 10 dana na Kopaoniku i kada se vratio prosto nije mogao da veruje koliko sam smrsao(uporedjivali smo debljinu butina i nisam verovao da su nam skoro iste,a moj burazer vazi za mrsavijeg tipa).

Morao sam da odem do lekara,vadili su mi i krv.Posle sam pio neke lekove za zeludac kako bi mi nestala ta "tezina"(nadutost)zeludca koji je izuzetno neprijatan osecaj,posle hrane,i ona je da kucnem u drvo nestala,i tada se i poceo vracati apetit.Recimo sada jedem kao sto jede moj mladji burazer,dovoljno mi je 1.nedeljno po jedan sladoled,sasvim mi je dovoljno 5 cevapa na teflonu(a nekada 10 cevapa i jos mi se jelo),a kuriozitet je da sada nemogu da pojedem ni jednu celu pizzu(15-tak cm u precniku-ono testo iz Maxi diskonta sto se kuci sprema),a nekada sam jeo celu i jos pola burazerove!!!(uvek sam mu govorio da mi ostavi malo).Slaninicu i prsut jedem jako retko,ustvati i nesecam se kada sam zadnji put jeo,sendvic pravim iskljucivo od crnog hleba i posnog kackavalja...

Dakle kao sto vidis prosao sam teske muke i to u bukvalnom smislu reci.Za ovo sto sam ja uradio postoje sigurno i drugi nacini,ali imaj u vidu da ovo sa kreatinom se desava jednom na kozna koliko hiljada ljudi,posto nemamo svi(srecom) zeludac osetljiv na kreatin.

Problem je da ja imam izuzetno veliki strah(kao sto vise puta kazem) da mi se ponovo nevrati ona tezina od pre(culi ste za jo-jo efekat),zato me interesuje to oko ugljenih hidrata kada ih jedes a recimo posle njih nisi fizicki aktivan(spavas ili sl) da li to moze da te ugoji.Svakih par dana se merim na vagi,cak sam je i podesio da mi pokazuje kg vise da se neopustim slucajno
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu09.11.2004. u 12:16 - pre 236 meseci
Ja sam prosao Etkinsovu dijetu i ona radi, bas kao sto pise u knjizi. Medjutim, napustio sam tu ishranu i tezina mi se vratila. Meni je najveci problem bio otpor okoline i porodice. Nasa "normalna" ishrana je toliko bogata ugljenim hidratima, da je jako tesko naci sebi hranu koja je u skladu sa dijetom. Moras da je spremas sam, odvojeno, unapred i da je ne zaboravis kad krenes iz kuce. Koliko je lakse kad samo ujutro uskocis u pekaru i snabdes se ugljenim hidratima! Cak i ako jedes belancevine - npr. rostilj, ne mozes da ga pokupis sa kioska bez lepinje ili tortilje. Svi te pljuju "kako mozes da jedes masno bez hleba", nutkaju te kolacima, ne mozes da grickas cips, grisine, kikiriki i ostalo, onako usput, ne mozes da jedes sladoled kad je vrucina, ne mozes da pijes nijedan bezalkoholni napitak (ni obicno mleko... za jogurt i ostale fermentisane mlecne proizvode neki kazu da ustvari ne sadrze mlecne secere... jer su oni pretvoreni u kiselinu) osim mineralne vode, ne mozes da pijes pivo...cak su i agrumi (jabuke, kruske, pomorandze) off limits. Stalno imas osecaj kao da si iznuren i cini ti se da mislis sa naporom i usporeno (lipoliza - topljenje masti, vecina nas ju je iskusila kada smo imali visoku temperaturu), bar u pocetku. Mislim da to ima neke veze sa celijskim metabolizmom.

Sa druge strane, tezina mi je zaista bila lako spala, pritisak mi se normalizovao i trigliceridi u krvi su se bili smanjili na normalu. Nisam imao nikakve negativne efekte na bubrezima (ako imas problem sa njima, Etkinsova dijeta pogorsava stvari) ni sa zuci (ako imas kamenje u zuci, mislim da je to takodje prepreka ). Postepeno sam dopustao sebi sve vise vracanja na junk food i slatkise (sad mi je jasno zasto se narkomani nikad ne izlece) i tako sam ponistio sve sto sam postigao. Ipak, kada bi postojao veci izbor poslastica koje bi bile u skladu sa dijetom, verovatno bi mi bilo lakse da nastavim sa tim nacinom ishrane.

Pouka cele ove price bi bila da ugljene hidrate treba drzati na minimumu, ne treba preci u lipolizu (osim ako je potrebno smanjenje tezine), ali treba dotaci granicu i ne udaljavati se previse od nje. Za pocetak, ako mozes, odrekni se slatkisa i zasladjenih napitaka i smanji ili ako mozes izbaci hleb i peciva. Ako postoji neka masna hrana koju volis, slobodno se obzderavaj, ali bez hleba. Ne zaboravi da pijes puno vode.

Svakodnevno vezbanje ti daje "kredita" za unosenje vise ugljenih hidrata.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 00:11 - pre 236 meseci
A sta mislis o crnom hlebu koji sada jedem umesto belog i o tome sto veceram maksimalno do 21-22h moze li to da spase od ponovnog gojenja,moja tezina koju imam sada se nije menjala proteklog meseca iako sam "normalno" jeo doduse u manjim kolicinama nego pre leta.

Da li isto goij i malo ugljenih hidrata i mnogo ili je gojenje srazmerno kolicini unetih ugljenih hidrata.

A da jos nesto,to kad kazes vezbanje,a sta mislis 3X nedeljno teretana i cardio,da li je to dovoljno da bi se jeli koliko toliko normalno ugljeni hidrati(ipak su oni izvor energije,a negde sam citao da je veoma opasno ako ih potpuno zapostavis i izbacis iz ishrane)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 01:34 - pre 236 meseci
Slusaj, pogresno je to sto ti jedes sto manje, tj. samo kad si bas gladan. Treba jesti sto vise, tj. imati sto vise manjih obroka u toku dana, iz prostog razloga sto se metabolizam "aktivira" svaki put kada nesto jedemo i ostaje aktivan neko vreme. Znaci sto vise obroka, vise radi metabolizam. Ali ne visokokaloricnih obroka, jer metabolizam to nece uspeti da sagori, vec da skladisti masne naslage. Shvati da metabolizam posle obroka ne radi u onoj meri kao kada trcis ili vozis bajs, i iz tog razloga obroci treba da budu manji. To ti je recept za uspeh.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 01:39 - pre 236 meseci
salec, onako usput zanima me: a sta je sa slatkisima pripremljenim za
dijabeticare? ima ona radnja ispod meka na teazijama. moze li to da se
konzumira, ako je doslo do povecanje telesne tezine u malom obimu,
samo zbog slatkisa, pa da se ne ide na neke jace dijete?
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 14:21 - pre 236 meseci
Pre nego što bilo šta dalje napišem, moram da se ogradim, ja nisam stručnjak za ishranu, a to je ozbiljna stvar koja može da ima trajne posledice po zdravlje i svako ko ima problem sa ishranom i telesnom težinom treba da potraži savet stručnjaka. Ovo što sledi je otprilike prisećanje na deo sadržaja iz Etkinsove knjige.

Koliko sam razumeo, svi ugljeni hidrati goje, a to je objašnjeno time da se svi ugljeni hidrati tokom varenja razbijaju u svoje monomere - proste šećere i u tom obliku unose u krvotok. Naravno, ako jedeš skrob, taj proces je nešto sporiji, a ako jedeš šećer, brži. Ako jedeš celulozu, to uopšte ne goji, pošto ljudi nemaju fermente koji nju razbijaju na proste šećere :).

Crni hleb ima više balastnih materija, biljnih vlakana (u principu, celuloze), što dovodi do toga da obrok koji ih sadrži ne bude sasvim iskorišćen, jer takva hrana napušta creva brže nego hrana bez vlakana. Dobiješ osećaj sitosti - pun stomak, ali ne stigne sve do "potrošača". Sa druge strane, balastne materije smanjuju unos ne samo viška energetskih materija, nego svih, pa i korisnih hranljivih sastojaka.

Slatkiši za dijabetičare uglavnom imaju nešto manji sadržaj ugljenih hidrata i gotovo potpuno izbačene šećere. Zaista manje goje, ali za sladokusce ta razlika je neznatna. Njihova osnovna ideja je da se spreči naglo povećanje nivoa šećera u krvi (jer to može da izazove neposredne probleme kod dijabetičara, kao i da izazove nastanak dijebetesa kod zdravih koji su mu skloni), ali skroba ima skoro isto koliko i u "običnim" slatkišima. Ako voliš da se obžderavaš slatkišima kao ja, neće ti mnogo pomoći to što nema šećera u njima. Morali bi da izmisle neku zamenu za brašno koja je 100% celuloza, da bi se napravili kolačići koje možeš da jedeš do mile volje. Sada se uglavnom umesto pšeničnog u receptima koristi sojino brašno koje ima smanjen procenat ugljenih hidrata u korist povećanog sadržaja proteina, ali to nije neka ogromna razlika.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 20:35 - pre 236 meseci
Jer mozes samo da nam objasnis sta ti podrazumevas pod prezderavanjem slatkisima.

Ja jedem 100g cokolade u 2 nedelje,ponekad kada ima keksa na stolu pojedem 3-4 komada(recimo 2 puta nedeljno),keva mi evo ovih dana nabija neku pitu od dunja koju je pravila,pa tako kao lagan dezert to pojedem posle jednog obroka(vec dan dva,ali danas nisam),i to po jedno maksimum 2.parceta.
Kada mi se nesto gricka uzmem Plazma keks ili Tiber,jer mi oni deluju kao najmanje stetni(bar tako izgldaju) maksimalno 4-5 komada,i to ne svakog dana nego mozda 2-3 puta nedeljno kako kada.

Recimo letos sam sladoled jeo mozda jednom do 2.puta mesecno,jednom do dva puta nedeljno pijem sok,a inace pijem samo mineralnu vodu(gazirano i alkohol sam potpuno izbacio).

Evo da li je to po vama prezderavanje ili nije(meni ipak deluje da nije).

A da gde mogu da potrazim savet nutircioniste oko zdrave ishrane koja negoji,da li je to fazon,ides kod lekara pa te on "uputi" ili nesto drugo
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.panet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 21:28 - pre 236 meseci
Ishrana je jako individualna stvar, i nikako ne postoje univerzalni recepti, svako treba sam da odredi sta i koliko moze i sme.

Jedino sto je potpuno sigurno je da ni u kom slucaju za to ne treba ici kod "nutricionista" jer POJMA NEMAJU, njihove price se baziraju na glupostima iz sredine proslog veka, brojanju kalorija i besmislenom i stetnom izgladnjivanju, bez ikakvog ulazenja u samu strukturu hrane, a kamoli u razlike u potrebama i metabolizmu od coveka do coveka.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu10.11.2004. u 23:52 - pre 236 meseci
Dobro je da si mi to rekao posto sam mislio da je resenje to da mi neko kaze sta da jedem a sta ne.
Ako neko ima ideju nek mi kaze da li je ovo sto sam nabrojao da "konzumiram" od slatkisa OK ili je prezderavanje,nek kaze.

Ja imam samo jedan cilj a to je da mojih 80 kg odrzim i tokom zime...i koliko god budem mogao ,jer mi je vise pun q da sam "svinjce" od 100 kg koliko sam imao
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.panet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu11.11.2004. u 00:20 - pre 236 meseci
Citat:
Stefano: Ako neko ima ideju nek mi kaze da li je ovo sto sam nabrojao da "konzumiram" od slatkisa OK ili je prezderavanje,nek kaze.



Rekoh da to niko ne moze da ti kaze jer je to strogo individualno, neko se ne bi gojio ni od tri puta toliko, a nekome je i pola od toga previse.

Gde se ti ili bilo ko drugi tacno nalazi na toj lestvici, to svako sam moze (i mora) da utvrdi, niko mu to ne moze kazati.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu11.11.2004. u 09:40 - pre 236 meseci
Ja jedem mnogo više slatkiša nego ti, čini mi se... Imam trenutno 87kg, kao i pre dijete (i ponovnog gojenja), a idealna težina mi je oko 80kg, što sam i bio postigao.

Uzgred, da li si u periodu rasta? Ako jesi, ne bi trebao da suzbijaš glad, jer već imaš interni potrošač koji sve reguliše. Povremeni periodi debljanja su periodi akumulacije energije za nagli rast u narednoj fazi. Mešanje u prirodne cikluse ne donosi ništa dobro. Tek posle 25. godine bi trebalo stvarno podvući crtu, izračunati idealnu težinu za svoj stas i doterati je na meru.
Ustvari, ako pogledamo situaciju sa druge strane, sva ta teorija je statična, odnosno izgleda još niko nije napravio model koji bi se odnosio na "pokretnu metu", mada postoji jaka potreba za tim. Razlog je u tome što je i grafikon rasta veoma individualan i teško je predvideti kako će se kretati. Neki ljudi rastu naglo u mlađim godinama a sporije pred kraj perioda rasta, a neki obrnuto, ili u bilo kom redosledu. Čovek može zaista imati višak sala čak iako će nešto od toga biti ubrzo utrošeno, ali niko ne može da tačno predvidi koliko. Da stvar bude gora (po pokušaje predikcije), povećano opterećenje dugih kostiju organizma stimuliše njihov rast protivno smeru tog opterećenja (zato se na primer čovek krivi na suprotnu stranu od ruke ili ramena kojim češće nosi teret, a skakanje, tj. doskoci izdužuju telo, kao kod košarkaša), tako da veća težina izaziva veći rast, pa to donekle opravdava gojenje u mladosti. Sa druge strane, stopala trpe nesrazmernu štetu usled viška kilograma...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu11.11.2004. u 14:38 - pre 236 meseci
E sada imam 21 godinu,neverujem da sam u periodu rasta idalje,mada ko zna
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu11.11.2004. u 22:15 - pre 236 meseci
salec, hvala.

stefano, nisi u periodu rasta, ali jesi u periodu (<25) pojacanog rada
svega i svacega, posebno kod muskaraca.
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako odrzati zeljenu telesnu tezinu12.11.2004. u 07:54 - pre 236 meseci
Moram i ja da se dovedem u red!
Uclanio sam se u teretanu ( mada nemam pojma o tome kako treba pravilno vezbati , mogli bi malo da me posavetujete ...). Moram malo i ishranu da promenim zato sto radim po ceo dan i jedem mozda jednom ili dvaput dnevno i to uglavnom neki junk food - npr. burek! Radim najgori posao ( serviser za canon stampace i administrativni poslovi) u tom smislu da sedim 10-tak sati dnevno i buljim u monitor. Trenutno imam 15-tak kilograma viska sto sam nakupio otkad radim u ovoj firmi i nameravam da ih skinem u sto kracem roku! Ako imate neke savete, pisite. Mislim da osim mene ima jos dosta ljudi na forumu, kojima je ova tema veoma interesantna!!!

Inace citam tu The Hacker`s Diet i deluje mi o.k.

Pozdrav!
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Kako održati željenu telesnu težinu ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 49495 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.